Neděle bývá pro většinu lidí dnem odpočinku, pro některé je to den pracovní jako každý jiný a pro někoho je to zase den osudových změn a rozhodnutí. To je případ Svatopluka Kuřátka (J. Dvořák), jehož vztahy s Hedvikou (K. Macháčková) pokročily natolik, že si na neděli naplánovali u jejích rodičů zásnuby. Štěstí se usmálo i na věčně zachmuřeného kuchaře Křikavu (J. Somr), kterého dlouhodobě trápí rodinné problémy. Znenadání přijíždí jeho žena (J. Bohdalová) a věci pokročí tak daleko, že ho pozve domů. Mezi zaměstnance „prosákne" zvěst o tom, že hotel se má z důvodů rekonstrukce na dlouhou dobu uzavřít. Každý si už nějaké nové místo shání, jenom kuchař Šechtl (J. Moučka) o ničem neví. To je také důvod, proč odmítne zaskočit v neděli za Křikavu, pro něhož je opětovné sblížení s manželkou důležitější než cokoli jiného. Černý Petr nakonec zbyde opět na Svatopluka, který s Křikavou sympatizuje a chtěl by mu pomoci. Ale jak? To je další z rébusů, na jehož řešení se podíleli i diváci. (Česká televize)

honajz

Trochu nedotažené. Bohdalové jsem její postavu nevěřil ani náhodou, celé to tak nějak plave na vodě, ta sobotní návštěva místo nedělní je divně uťatá a přijde nijaký konec... Ale je fakt, že slyšet citovat Bibliv komunistickém seriálu je hodně zvláštní. ()

sator

A o naše roucha se bude metat los.... říká číšník (Vlastimil Brodský). Jedná se o část z bible Matouš 27:35. Ukřižovali ho a rozdělili si jeho šaty házejíce o ně los. Slyšet citovat bibli ze socialistické televize bylo opravdu vzácné. Rodiče Hedviky (Kateřina Macháčková) bydlí na adrese  Dolní Branná čp. 209. Od místa kde pracují a kde se hlavně natáčelo, je to 18 kilometrů. ()

javlapippi

"Já už se tak těším, až se nebudu muset dívat na tu jeho hubu a poslouchat ty jeho zupácký kydy!" Hotel čaká dlhodobá rekonštrukcia, zamestnancov čakajú presuny na iné fleky a nášho Svätopluka čakajú pytačky. Atmosféra v pracovnom kolektíve sa mení s vidinou konca, padajú ohľady, padajú zábrany a padajú biblické citáty. Štyridsiatnik Dvořák na diskotéke pôsobí presne ako má odviazaný štyridsiatnik na diskotéke pôsobiť. Na divácke usmernenie si tentoraz zavolali okrem iných aj rukavičkára a psychiatričku, ktorá ako správna intelektuálka televíziu prakticky nesleduje a okrem klikania v štúdiu či zhasínania v domácnostiach sa hlas ľudu prezentuje aj zábermi na blikajúce panelákové sídlisko. Záver trochu rozpačitý a useknutý, je to za tri autobusom ťuknuté embéčky. ()