Komedie o jednom manželství a trampotách s bytem. (oficiální text distributora)

igi B.

Socialistickokritická normoralitní satirealitka v konzervě... Jenom té "komedie" a banánů je tam přes téměř hodinu a čtvrt stopáže nějak poskrovnu. Scenário pí H.P.? Aha! Nepřekvapuje... - - - - - (Poprvé viděno v oněch dobách trampotných, hodnocení 9.4.2012 při repete na >mrtvé jebničce< 145., komentář zde se zívnutím jako třicátý - 9.4.2012) ()

Jara.Cimrman.jr

"Nenechte se rušit. Já bych si jenom vzal okurku." Anebo vejce či feferonku a přitom není jednoduché rozhodnout, zda se při neustálém vyrušování hůře studuje nebo novomanželsky souloží. Já se přitom poměrně slušně pobavil ještě za vlády jedné strany a když jsem to nyní viděl znovu, tak to bylo celkem fajn retro. ()

Big Bear

Strašné. Na normalizační socialistické brutky se specializuji, ale tohle nebylo ani nechtěně vtipné jak tomu občas bývá. Jasně, v sedmdesátkách a osmdesátkách byla krize s bydlením, leckdo bydlel ještě s prarodiči a tak když se to večer všechno porůznu poukládalo na postele, rozložené gauče a válendy, šel do nějakých těch intimností s novomanželkou asi jen veliký natěšenec .-)... Již toto samo, novomanželé v malém bytě s rodiči kreslí zajímavé kulisy pro komediální zápletky, ale tady to jaksi vyšlo úplně někam až do blba.... S hrůzou jsem sledoval pana Hrušínského jak se jako kapr na břehu rybníka bezmocně plácá v předepsaném textu, se kterým prostě nešlo hrát. A to pan Hrušínský nebyl jediným skvělým hercem v této ,,komedii''. Mihli se tam i Cimrmanovci atd... Film tak poslouží spíše milovníkům knížek pana Petrova - RETRO, kdy si na té malé ploše bytu leckdo vybaví co všechno jsme měli i my doma z toho tehdejšího vybavení domácnosti od květovaných závěsů počínaje po jasně oranžové plastové stínítko lampy konče... Já naštěstí od mala žil v obrovském bytě a tak jsem tyto peripetie nemusel zažívat. Proto asi nejsem schopen ocenit to humorno z nějž opravdu vyčnívá snad jen ten Hrušínský tu si jdoucí do špajzu pro okurku či feferonku... A další co zaujalo byl gay pár Kanyza - Trávníček... Bohužel to celé ale nebylo zábavné a to ani nechtěně .... Dávám tedy za jednu mrtvou korelu či co to bylo. * ()

kingik

Celkem suchá televizní inscenace, kterou ani plejáda dobrých českých herců nedostala do vysokého patra. Výměna malého bytu za větší, a s tím spojené peripetie, ani nijak valně nezní. Vše se odehrává většinou právě v tom bytě a dost se to celé táhne. Velmi často se útočí na to dostat z toho nějaký vtip, ale nebýt pár scének, které si vtipnější záblesk vydupou, dalo by se to projít bez zasmání. Navíc, dneska už to chodí s výměnami bytů jinak. A vtipné mně to připadá o to méně. 40% ()

ripo

Komédia z obdobia rozkvetu socialistickej spoločnosti so všetkým, čo k tomu patrilo ... Nízke platy, karafiáty, úplatky, lacné víno, výmeny bytov a ... crazy rodina, kde sa nedalo ani dýchať. No proste doba, kedy som ešte "žral" Ivanu Andrlovú. Na môj vkus až príliš "streštené". Hrušínský neustále opitý, jeho manželka s vygumovaným mozgom. Zasmial som sa raz na jednom vtípku a inak nič. Jedným z interesantných prvkov bolo stvárnenie Kanyzu a Trávníčka ako "teplých bratov". V tej dobe nevídané, neslýchané .... ()