Reklama

Reklama

Příběh Renfielda (Nicholas Hoult), Drákulova věčně oddaného a neustále ponižovaného služebníka. Renfield je nucen shánět pro svého historicky nejnarcističtějšího pána (Nicolas Cage) požadovanou kořist a splnit každý jeho příkaz, bez ohledu na to, jaké ponížení při tom zažívá. Ale teď, po staletích otroctví, Renfield zjišťuje, že existuje život i mimo stín tohoto Pána temnot. Kdyby jen dokázal přijít na to, jak ukončit svou závislost na jeho vůli. (CinemArt)

(více)

Videa (5)

Trailer 1

Recenze (308)

Lacike 

všechny recenze uživatele

Toto je tá upírska pecka, ktorú som čakal od filmu Day Shift a nedostal som ju. V skratke niečo ako mix filmov Kick-Ass a Blade. Najprekvapivejší a najoriginálnejší je ten vzťah medzi hlavným hrdinom a Drakulom, ktorý je podaný ako toxický vzťah medzi narcistickým tyranom a jeho obeťou. V tých momentoch je film dosť vážny, ale do filmu to dokonale sedí. Humor obstaráva hlavne prehrávajúci Cage ako Drakula. Tentoraz jeho extrémne prehrávanie filmu prospieva. Najviac som sa obával často otravnej Awkwafiny, ale aj ona je v tomto filme dostatočne sympatická. Len tá romantika medzi ňou a Houltom dvakrát nefunguje. Hoult je v trpiteľskej polohe skvelý ako vždy. Dlhodobo je to môj obľúbenec. Dosť ma ale šokovala akcia. Jednak jej množstvo. Nechápem prečo nebol film v traileroch prezentovaný ako akčná pecka. Je skvele natočená, prehnane brutálna do takej miery, že je to strašná zábava. Krv prúdi v hektolitroch podobne ako napríklad v Evil Dead 2. Dočkáme sa kopy originálnych krvavých fatalít. Proste v každom ohľade film funguje skvele a tvorí takmer dokonalý celok. Už predošlý McKayov film Tomorrow War bol vydarený, ale toto je ešte lepšie. Teším sa na jeho ďalšiu pecku. Za mňa najvtipnejší akčniak tohto roku, ktorý strčí do vrecka všetkých Wickov alebo Zbesilých a Nemožných. Dodatočný edit: Druhý Vyproštovák má holt o niečo prepracovanejšiu akciu. 9/10. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Takovej ten film, kterej je vlastne naprosta debilita a clovek si rika, jestli je vlastne jeste ok se smat u neceho, kde hlavni hrdina zabiji utrhnutejma rukama, ale zaroven si nemuze pomoct a vubec bych se nedivil, kdyby to byla jednou kultovka. Ja se proste bavil od zacatku do konce. Stupidni, ale vlastne celkem originalni pribeh, na dnesni pomery kratka stopaz, takze krome par zdrzujicich dialogovejch scen v podstate jizda od zacatku do konce, skvela a napadita akce, podareny triky a hektolitry krve. K tomu sice tezce prehravajici, ale skvela hlavni trojice. Marne premyslim, co bych tu mel vlastne kritizovat, uz dlouho jsem se u filmu takhle nebavil. ()

Reklama

Claw 

všechny recenze uživatele

"Renfield" s Nicholasem Houltem a Nicolasem Cagem v hlavních rolích je divoký a neokázalý gorefest, který nepochybně uspokojí choutky milovníků žánru. S litry krve, rozřezanými částmi těl a neúprosným tempem tento film přesně ví, čím chce být, a neštítí se pustit do extrému. Hoult a Cage podávají energické výkony a své role v tomto šíleném dobrodružství si očividně užívají. Hoult jako titulní Renfield je radostně rozervaný, zatímco Cage v roli nechvalně proslulého upířího lorda přežvykuje kulisy se svou typickou maniakální intenzitou. Chemie mezi oběma hlavními představiteli je elektrizující a baví diváky po celý film. Je však důležité poznamenat, že Renfield má své nedostatky. Děj působí uspěchaně, v důsledku čehož trpí vývoj postav. Vztahy mezi postavami se vyvíjejí zrychleně, takže diváci nemají příliš času na to, aby se s nimi skutečně sžili nebo pochopili jejich motivace. Kromě toho může některé diváky zahltit bezdůvodné používání krve a částí těl ve filmu. Těm, kteří nejsou fanoušky tohoto žánru, může nadměrné množství krve vadit a může jim ubírat na celkovém požitku z filmu. Závěrem lze říci, že "Renfield" je velmi zábavný, i když poněkud průměrný film. Přináší veškerou krvavou a přehnanou akci, po které fanoušci žánru touží, a výkony Nicholase Houlta a Nicolase Cage z něj dělají sotva zapomenutelný zážitek. Navzdory uspěchanému ději a nedostatečně rozvinutým vztahům mezi postavami je to pro fanoušky hororu a akce povinnost. /65%/ ()

Fr

všechny recenze uživatele

„VY JSTE ZLÝ ČLOVĚK PANE RENFIELDE!“ … „JO, ALE NĚKDY SE TO HODÍ“… Erková, nenáročná, černohumorná, akční kravina. Sluha a jeho Drákula. Hele… zábavná píčovina, vod který jsem dostal víc, než jsem očekával, a která má kliku, že se tam Cage nevyskytuje moc často.  Na to se zase rád někdy podívám. Heil Satan! /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Předlohou pro film byla povídka Roberta Kirkmana (The Walking Dead), který je také producentem. 2.). Film měl původně zapadat do hororového spektra studia Universal. Po neúspěchu Mumie (2017) byl scénář přepracován na komediální. 3.) Úvodní černobílá scéna odkazuje na snímek Drácula z roku 1931. 4.) V dubnu 2023 vyšla videohra "Renfield: Bring Your Own Blood", která je založená na tomto filmu. 5.) Thx za titule „num71“. ///                         PŘÍBĚH  ***  HUMOR  **  AKCE  ***  NAPĚTÍ  * ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Na tohle jsem se docela těšil a Cage v nejrůznějších šílených a přehrávajících rolích můžu a ani tady mě nezklamal a svoje si odehrál. Krvavý a násilný scény jsou záměrně přehnaný a ne úplně vyloženě špatný, ale to co je mezi nimi mě vůbec nebavilo a rozhodně to netvoří nic jako souvislý celek a tak v neakčních scénách jsem se i přes krátkou délku docela nudil plus hlavní hrdina mi přišel dost necharizmatický a divný. Takže místy dobrej úlet, ale ty přesahy a rádoby poselství si mohli klidně odpustit.45% ()

Galerie (20)

Zajímavosti (18)

  • Renfield je i přes svoji velkou odlišnost součásti pomyslného „Dark Universe“ studia Universal. (UhLee)
  • Kapitán Nemo, Superman a Dracula byly tři role, o kterých Nicolas Cage snil, když začal svou hereckou kariéru. (KGBelik)
  • Film využíva zábery z kultového pôvodného filmu Dracula (1931) od Universal Pictures pre flashbackové scény. Nicholas Hoult a Nicolas Cage sú do záberov vložení plynule pomocou techník strihu. (Arsenal83)

Související novinky

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

04.08.2023

Po několika poměrně nedávných pokusech studia Universal Pictures oživit sérii jejich klasických monster se snímky jako Mumie, Renfield nebo s nadcházejícím dosud nepojmenovaným projektem od režijního… (více)

Obchodník se smrtí se vrací

Obchodník se smrtí se vrací

08.05.2023

Oscarový herec Nicolas Cage v těchto dnech baví diváky na plátnech kin coby narcistní hrabě Dracula v akční fantasy komedii Renfield, nicméně na horizontu se pro něj namísto vycházejícího slunce… (více)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

14.04.2023

Studio Universal v současnosti chystá několik projektů, jimiž by rádo navázalo na své zajeté a osvědčené značky. Jedním z nich je tento týden oznámený a blíže nespecifikovaný příspěvek do světa… (více)

Nicolas Cage si zahraje Drákulu

Nicolas Cage si zahraje Drákulu

01.12.2021

Studio Universal se po pár letech opět chystá oprášit jedno z ikonických monster filmového plátna, hraběte Drákulu. Nový snímek s názvem Renfield by však měl ukázat drákulovskou legendu z pohledu… (více)

Reklama

Reklama