Zlato

Dva cizinci putují australskou pouští. Virgil (Zac Efron) jede za prací, která mu údajně změní život, a má ho tam přivézt ne zrovna sympatický řidič Keith (Anthony Hayes). Během cesty se jim přehřeje motor auta, a tak musí zastavit uprostřed vyprahlé divočiny. Když Keith automobil opravuje, zaujme Virgila zlatý odlesk u jeho nohou. Začnou kopat a objeví ten největší balvan zlata, jaký kdy kdo nalezl. Prvotní nadšení se promění v bezmoc, když zjistí, že vytáhnout ze země tak velkou hroudu zlata je nad jejich síly. Domluví se na tom, že zlatý balvan bude hlídat Virgil, zatímco Keith odjede do nejbližšího města a zajistí potřebné vybavení. Jenže jsou uprostřed naprosté pustiny a tak je nejbližší město dva dny cesty tam a dva dny cesty zpět. Virgil tak musí zůstat čtyři dny sám uprostřed pouště. K dispozici má nevelkou zásobu vody, trochu jídla a plachtu, která jej má ochránit před žhnoucím sluncem. A pak se všechno zkomplikuje. Nejdřív se Keith o něco zpozdí. Zprvu jen o den, pak o další a další. Virgil pomalu začíná propadat zoufalství. Široko daleko není žádná pomoc, jen písek, kamení a pár pokroucených stromů a keřů. Společnost mu dělají pouze divocí psi, kteří se k němu nepřiblíží, dokud má zapálený oheň. Ale dřevo mu dochází, stejně tak jídlo a po tom, co se přežene písečná bouře, přijde Virgil i o poslední kapku vody. V tu chvíli se začnou dít podivné věci. Je s ním opravdu v poušti někdo další, kdo ho chce o zlato připravit, anebo jsou to jen pouhé přeludy? Tak jako tak, nezbývá mu než čekat a doufat, že se pro něj Keith opravdu brzy vrátí. (CinemArt)

borec999

Kde sa dvaja bijú, tretí vyhráva... Zac Efron sa v posledných rokoch zjavne chce vymaniť z imidžu bývalej Disneyho hviezdičky a stvárňovania postáv v bláznivých, výplachových komédiách typu Baywatch, či Dedo je lotor. Pred pár rokmi to skúšal ako Ted Bundy, teraz sa snaží zaujať v minimalistickom survivali nakrútenom v austrálskej púšti. A snaží sa naozaj veľmi- takmer celý čas je to totiž one man show (na obraze je 90% času sám a vo zvyšných 10% sa tam mihnú len 2 iní herci), no a na prekvapenie môžem povedať že herecky to Zac ustál, aj keď zas vyslovenými superlatívmi by som šetril. Mimo hercov(a) v Zlate zaujmú kvalitné masky resp. make up a aj prostredie púšte, z ktorej sa to neznesiteľné teplo prenieslo z obrazu snáď až ku mne do izby. Príbeh bol jednoduchý ale na podobný survival triler asi relatívne postačujúci. No a v závere sa dokonca scenárista snažil trocha zahrávať s divákom a ponúknuť mu 2 či 3 prekvapivé zvraty (z ktorých ma však žiaľ ani 1 neprekvapil- holt nerobil som si žiadne ilúzie...). Celkovo, v Zlate nie je asi žiadny aspekt vyslovene zlý a film obsahuje cca všetko čo by survival triler mal obsahovať. Od vysloveného odporúčania či nadpriemerného zážitku má však ešte ďaleko. Nato by sa musel Zac, scenárista a aj režisér ešte trocha viac posnažiť. Lepšie 3* a 60% ()

666Carnage

Taková one man show Zaca Efrona. Na to, že se ve filmu moc nemluví to docela odsýpá. Lakomství tenhle film vystihuje asi nejvíc. 60% ()

Litvicek

Čekal jsem hodně ale tohle, tohle jsem věru nečekal. V první sekundě, kdy film začne být zajímavý, tak v té samé sekundě i končí. Doslova. Film skončil a já zíral s otevřenou hubou, že jsem koukal hodinu a půl na nezajímavou pustou sračku se Zackem, který si u mě herecky napravil spoustu vroubků. Ty vole! ()

Strandmon

Film o lidské chamtivosti, který bohužel téměř po celou dobu nedokáže příliš překvapit.  Vyzdvihl bych maskéry, kteří už od začátku filmu odvádějí skvělou práci a díky nim vypadá snímek prostě dobře a hlavně uvěřitelně (např. Efronova přeměna v druhé půlce filmu). Bohužel Zlato, ale nedokáže diváka nějak napnout a zvlášť první část filmu je taková pomalejší, až by dokonce člověk dokázal říct, že se v ní nic neděje. Zhruba po hodině to začíná mít celkem spád, ale opět nic z čeho by vám spadla brada a tak to všechno směřuje k prakticky dost předvídatelnému konci. No herecky je to fajn a oceňuji myšlenku, ale jinak jsme tu už rozhodně měli lepší survival snímky. ()

eromar

50% - I přes počáteční zajímavou falloutovskou atmosféru velmi plochý film, který by seděl spíš na Netflix. Celkově navíc Zlato nevypadá vůbec hezky. ()

filipvrbik

Je to zvláštní film, ze začátku má pomalé tempo, ani to člověka moc nebaví, ale atmosféra se rázem dostaví, jak je Zac Efron sám v poušti.. Působí to postapokalipticky, ale zároveň je z toho fakt hustá atmosféra, nedostatek vody a jídla, písečná bouře, halušky a podobně. Dostal jsem ke konci filmu fakt žízeň. Konec je velmi zajímavý, a doufal jsem v něj...80% ()

Renfield

Vedro je cítit z každého záběru, výborná kamera střídá několik podobných krajinných kompozic, k čemuž nechybí úderná hudba a stále se zesilující pocit zmaru. Velmi zajímavě vypadá i lehce načrtnutý svět pravděpodobně nedaleké budoucnosti, o nějž tu ovšem tolik nejde, vše se točí kolem zlata. Svůj žánr Zlato zastupuje více než obstojně, ovšem jeho hranice nepřekoná. Příběh je jasně daný a ani v závěru příliš nepřekvapí. Pocit, že si Anthony Hayes odškrtával, co by ještě mělo ve správném survivalu být, mě při sledování neopustil. Chybí něco navíc, což je vzhledem k vizuálu a solidně hrajícímu Zacu Efronovi škoda. 65% ()

aLPaC

Po zhruba hodině neskutečné nudy nastává lepší závěr, kdy to Zac nemá úplně jednoduché, přesto jsem od tohoto filmu čekal před premiérou o něco víc. ()

Wancohoff

Spoiler! Okrem toho ze je to nelogicke , uz samotny princip ze tam ostal zbytocne strazit zlato ktore roky nik nenasies je blbost, ale to je ta zapletka vsak ze ? No cakal som nejaky vacsi boj o prezitie so zvieratmi a nie dva zabery na skorpiona jeden na hada. Za vsetky situacie ktore mu skomplikovali zivot si mohol sam lebo sa choval ako dement. Az na tu búrku... ktoru mohol tiez prezit bez ujmy keby sa zabyval v havarovanom lietadle a nerozoberal ho a neskladal si z neho domček :D Tiez my dost vadil ten vyblednuty obraz.cakal som nejaky teply filter. Na jedno pozretie fajn, no mohlo to byt ovela lepsie. 60% ()

TheSpearCZ

Jako sorry, ale tohle prostě nemůžu považovat za úspěšnej survival film, čekat hodinu a půl na jedinou scénu, kde se něco vůbec začne dít (což tady skončilo flákancem do hlavy), tak to je na mě trošku moc. Máme tu i další pokusy o nějakou akčnější podívanou jako písečnou bouři, ta ale skončila za dobro dobrou minutu a půl a nechala mě absolutně chladným, stejně tak jako ostatní veškerá snaha režiséra. Samozřejmě chápu, že tenhle film není o akci, každopádně nemůžete film o třech lidech postavit jen na tom, že se bude divák koukat hodinu a půl na jednoho herce, bez jakýkoliv dialogů či příběhu. A konec tomu dal třešničku na dort v podobě naprosto předvídatelného závěru, jen aby přišel druhý "otevřený" konec, u kterého se už člověk jednoduše musí usmívat. Nečekal jsem žádnou hitparádu, nemůžu tu nic říct ani na Efrona, který tu hraje bez chyby, ale scénář je jedna velká tragédie. A přitom to vizuálně vypadalo skvěle. Čisté 2* ()

radekgfx

„Some time. Some place. Not far from now…“ Sympaticky zemitý postapokalyptický thriller, jehož největší slabinou je úmorná dramatická přeexponovanost a scénáristické zkratky typu: chci někde něco schovat, tak to schovám, ale nemůžu to schovat příliš dobře, protože scénář potřebuje, aby se to dalo najít. Zac Efron je fajn, ale je fajn v rámci necharakterního silového herectví, kdy se snaží prodat každý svůj vzdech, každou slinu a každý záškub svého plazícího se těla. Dialogová a dějová úspornost by nevadila, právě naopak, ale film skrze ní neprodává žádnou originální pointu ani neotřelý postup. A pak je tu ještě metafyzická rovina mezi záběry se posunujících kamenů a z jedné na druhou stranu těla se přesunujících ran, v rámci které si člověk není jistý, zdali jde o relativistický záměr tvůrců, nebo zdali byla skriptka toho času zrovna na obědě. Doporučil bych raději postapokalyptickou Cestu (2014) a zádumčivého Guye Pearce. ()

Warhorr

Ač jsem tomu první půli filmu moc nedával a bylo to u mě tak na dvě hvězdy, druhá půle už byla rozhodně zajímavější a hlavně i zábavnější. Ono to moc neláká, když pozorujete týpka uprostřed totální prdele jak si staví skrýš, povídá s jakýmsi štírem, odhání psy, poznává krásy pouště apod. To vše bez nějakých déletrvajícíh dialogů. Zdravím trosečníka Toma Hankse. Musím tady však pochvalít režiséra. Proč ? Protože když točíte snímek, kde si má hlavní představitel sáhnout na úplný dno, tak je super když dáte roli nějaký nevinný tvářičce. Například té, která si tančí a zpívá někde na High School. Skvělý pocit, vidět kulhajícícho, spálenýho, smradlavýho a totálně rozmrdanýho Efrona v surovém a drsném filmu, než jen v nějakých komediálních blockbusterech. Tohle byla trefa do černého. Chválím i vizuál a docela fajn konec, i když trochu předvídatelný. ()

warrenur

Prihoda s kojotom hned v uvode a nasledna jazda pustatinou daju hned aj utlocitnejsim divakom napovedu, ze toto nebude filmik, co "pohladi srdiecko". Dost ma sklamalo, lebo mi to cely cas "bilo do oci", ze napriek prezentovanemu suchu a pustnej horucave bol typek natolko hlupy, ze si neurobil provizornu kefiju na hlavu a krk. To mozeme asi len zvalit na nizke iq a volu prezit. Komu bolo rovno jasne predvidatelny partnersky vztah a kam asi povedie? :) Vcelku vsak ledva priemer. Naviac, slo to i trochu skratit alebo potom vyplnit minutaz niecim zmysluplnym. A nie, nemam na mysli dalsimi halucinaciami....meh.  Hoci Efron herecky fajn, zaver mierne zadostucinenie a i maskeri si zamakali. 55% Na vlastne riziko. ()

zahadum

Výborný námet ktorý zo začiatku aj slušne funguje, všetko to dáva logiku a je to nohami pevne na zemi. Potom príde tá horšia, podstatne horšia časť. Ak nemáte radi horúčavy, sucho, halucinácie z tepla a nedostatku vody tak sa tomuto filmu z ďaleka vyhnite. Už budú len okolo oči, úst a celej tváre lietať muchy, dorážať psi a fatamorgána. Dopozeral som to už len z nutnosti, rozpadlo sa to ako prach na púšti a koniec je už len taká " rana z milosti " tvorcov kedy vám hodia do ksichtu za lopatu piesku. Soľ nad zlato v austrálskom nemilosrdnom horúcom prevedení......50 % ()