Piková dáma

• Velká Británie The Queen of Spades
Trailer

Nic nezastaví carského kapitána při pátrání po tajemství hraběnky, která nikdy neprohrává v kartách. Šušká se, že zaprodala duši ďáblu. (Netflix)

Trailer

majo25

Známa Puškinova poviedka v klasickom britskom spracovaní bez väčších hereckých mien dáva dôraz hlavne na atmsoféru, ktorá nastupuje ale až v závere. Hororový prvok je schovaný za bdelý sen a patrí medzi to lepšie z tohoto filmu. Rozporuplná hlavná postava, ale aj niektoré vedľašie postavy, medzi to slabšie. ()

Oktavianus

Asi jen blázen by čekal od filmu na motivy Puškina nějakej skutečnej horor. Ale tato britská verze Pikové dámy je krásně temná, plná velkolepých scén a nádherné hudby. Jedinými nevýhodami jsou přílišná rozvleklost (95 minut je opravdu hodně, zkrácení o cca 20 minut by film bez potíží snesl) a nevýrazné postavy v hlavních rolích - jak Heřman, tak stará hraběnka, vůbec nemluvím o její schovance,. co za ní Heřman pálí - film jsem dokoukal před několika minutami, ale jak vypadala, už si prostě nevybavím. Ovšem závěrečná karetní partie, po níž Heřman zešílí a dokola si opakuje: "Trojka, sedma, eso. Trojka, sedma, dáma...", to je paráda. ()

kaylin

Britský snímek „The Queen of Spades“ potěší především milovníky psychologického dramatu, ne tolik hororu. Přece jen, tolik z hororu to nemá, i když pár scén je dobře natočených. Především se podařilo převést nějaké základní myšlenky z literárního díla do filmu s tím, že zůstala zachována doba. Ale ten příběh by si asi zasloužil modernizovat do současnosti. ()