Amos & Andrew

Amos a Andrew

Komedie / Krimi

USA, 1993, 96 min

• kingik

Amos s Andrewem jsou muži, které od sebe nedělí jen rozdílná barva pleti, ale také rozdílné sociální postavení. Film právě velmi usiloval o výjimečně pojaté sociální drama, ale zůstalo jen u povrchní snahy, která vůbec nepronikla k jádru myšlenky. Cage s Jacksonem příliš nezachránili nezajímavý, nezáživný dojem z filmu. Debutující režisér E.Max Frye šel do něčeho, na co evidentně od začátku neměl. Film měl přenechat zkušenějšímu režisérovi. Od té doby už mu kameru nikdo do ruky nesvěřil.(14.11.2010)

Tak sa nám do Kocúrkova zatúlala jedna čierna ovečka. A mieri na ňu celá policajná akadémia pitomcov. Spúšťa sa tak vlna nešťastných príhod a nečakaných zvratov. A celé to majú na svedomí dvaja ukrutní dementi, ktorí majú vačšiu fantáziu ako Alica z krajiny zázrakov. Už po 10 minútach sledovania tejto šaškárny som mala chuť streliť si gulku medzi oči. Dobre, že som to nespravila, pretože to bola neskutočná zábava, plná absurdných momentov. Naviac, Nicolas bol opäť k sežrání, ako megapizza so všetkými prílohami.(2.4.2015)

"Já mám pušku, ty máš pánev. Kdybych tě, brácho, chtěl zabít, byl bys už mrtvej." Černoch s elektronikou v ruce je samozřejmě podezřelý, takže i když se jedná o poctivý sousedský omyl, tak je třeba zasáhnout a zamést stopy. Mě tedy Amos s Andrewem nijak zvlášť nebavili, ale zparchantělý šerif Tolliver byl vynikající, uvědomělí sousedé Gillmanovi rovněž a skupina nespokojených černochů protestujících proti nespravedlnosti světa k tomu taky tak nějak patřila. Zábava to tedy byla spíše průměrná, poučení o koupi domu je tam spíše pro zástupce jiného barevného spektra, ale pokud si nějaký migrant za dávky koupí dům v mém sousedství, tak s puškou v ruce a ohněm v srdci okamžitě jmenuju Tollivera starostou s povolením deportovat.(6.12.2016)

• Xmilden

Tak podobnou krimi komedii si příště raději odpustím. Film mi dokonale dokázaly zhnusit všelijaké rasistické narážky. Proč pořád řešit že je někdo černej a že má třeba velkej dům. Zvyknul jsem si na Chrise Rocka, který snad ve všech filmech kde hraje si stěžuje na to že je černoch. Ale že tohle činil na začátku kariéry i Samuel L. Jackson? Abych to shrnul, kdo tento film neuvidí, tak o nic nepříjde.(27.9.2010)

• Terva

Amos, běloch, ( Nicolas Cage ) chtěl do Kanady, ale spletl si ostrovy a dostal se na ostrov "Liberálů ", kde si Andrew, černoch, ( Samuel L. Jackson ) koupil dům. Jejich osudy se díky super sousedům a policejnímu náčelníkovi setkají a nebude lehké je od sebe oddělit. Situace jsou sice komické, ale sálá z toho moc rasismu. Celkově je to průměrný snímek. CITÁT : Kanado, už jedu !!!(6.6.2010)

• - Natáčení probíhalo převážně v Severní Karolíně. (Terva)