Pok-sun nesmí přežít

všechny plakáty

Jako nájemná vražedkyně je známé eso. Jako svobodná máma dospívající dcery ale často tápe. Kdyby tak výchova potomků byla stejně snadná jako někoho sejmout. (Netflix)

Johnny.ARN

Bojovky fajne, moc fajne, rodinná linka ma nezaujímala, ale je to ich štýl, žee aj tieto veci tam musia zakomponovať a musí to nejak ovplyvniť dej. Dalo sa to dopozerať, mohlo to byť kratšie. 3 z 5 ()

bizz_mjc

Proklamace o Wickovinv sukních přehánějí. Akce je o dost méně, než člověk čeká, a "dramatická" linie příběhu příliš nepomáhá. ()

Hollohlaway

Akční mamina velice solidně okrajuje lumpy a přitom vychovává a snaží se sblížit s dcerou, obojí celkem uvěřitelně, kupodivu. Ta emocionální část nebyla fakt nejhorší a akce s dobrou choreografií a nápady bylo taky dost. ()

Hanys_

Té akce na dvou a čtvrt hodinový akčňák zas tak moc není. Ale když je, tak stojí za to. Celkově to bylo vlastně fain, vlastně mě ten civilní pohled do fungování firmy pro nájemné vrahy dost bavil. To třeba o dvojce nebo trojce Wicka říct moc nemůžu. 6.5/10 ()

TheSpearCZ

Na počátku to má naděje jako by to měl být velkolepý jihokorejský odvar z Johna Wicka a později to končí jako nedotažená akční béčkovka, kterých vyprodukuje tahle asijská země každoročně takřka desítku. A byť je akce pohledná a postavy zajímavě napsané, tak takřka ihned po zhlédnutí vidíte, že tohle mělo na víc. Čisté 3* ()

warrenur

Druha polovica filmu v linii matky a dcerenky a i "kolegov z fachu" je rozhodne zaujimavejsia vdaka zvlastne absurdnej atmosfere, ktoru sa podari vytvorit. Prva takmer polovica je len typicka korejska prepalena gangsterka, kde i zapasy na zivot a na smrt musia prebiehat podla "pravidiel". :D Naviac, sklamala ma choreografia bojov, ich spomalovanie a praca s kamerou. Kazdopadne reziser/scenarista Byeon je mlady, a tak zrejme este moze vyrast. Moze sadnut "korejofilom", ti sa len tak "zalizu". :) 58% Osobne mi sadol akurat pribeh a spominany zvlastny vztah s dcerou. ()

BOURQUE

„Alternatívna odpoveď“ Južnej Kórei na Johna Wicka, a na chystanú Balerínu. Pripravte sa však na to, že Kill Boksoon nie je priamo zamerané na to, aby počas celého filmu ukazovali perfektne navrhnuté a zahrané bojové scény. Tých je v podstate minimum, ale ani jedna z nich nemá chybu (možné rôzne vývoje boja si Byeon pravdepodobne zapožičal od Ritchieho). Ťažisko je viac premiestnené na zachytenie vzťahu medzi matkou a jej dcérou, ktorá je v puberte. Čo mnohí postrácali z JW 4, tak nájdu v tomto filme. Do-yeon Jeon pre rolu Boksoona bola dobrou voľbou. Osobné hodnotenie: 84% (****) ()

animario

Akční scény vizuálně působivý (úvodní scéna s jakuzákem byla nejvíc stylová, v taverně jakbysmet). Námět o matce zabijačce byl fajn, ale linka s dcerou hrála v příběhu úplně bezvýznamnou roli (bez ní by to na vývoj nemělo vliv, ba dokonce absence týhle linky by filmu možná i prospěla, kvůli stopáži i mateřským kecům). Takovýmu familiérnímu spojení by víc seděla čistě černohumorná akční komedie (stejně krvavá samozřejmě), kde by se linky matka-dcera alespoň nějak víc prolínaly. ()

Johny M.

Začalo to tak nadějně, ale postupně mě to jak díky ději, tak stopáži, málem unudilo k smrti. Akce ale byla fajn. 2,5* ()

Ondr@932

Korejská variace na Johna Wicka s ženskou hrdinkou. Očekávání byli větší než jaký sem nakonec dostal výsledek. 6/10 ()

papadoce

Veľmi zvláštny film. Chcelo sa to tváriť ako cool filmík na typ gangsta samurajských Tarantínoviek (minimálne podľa úvodnej scény) a zároveň ako akési psychologické drama, proste cesta do duše nájomných vrahov. Nesadlo mi to. Bojové scény boli vcelku zaujímavé, niektoré viac niektoré menej a niektoré boli chuťovky (napríklad také Rusko bolo bomba a scéna 5 na 2 úplne na samostatnú hviezdu 👍). Lenže nad bojovými scénami tu jednoznačne, minimálne z časového hľadiska, vyhrávajú práve tie dramatické. Tým je venovaný najväčší priestor a to podľa mňa spôsobuje, že sa dívame na dva rôzne filmy zlepené dokopy. A to že tu máme aj pokus o jednostranný incest brata a sestry, lesbickú lásku študentiek na strednej, nefungujúci vzťah milencov v práci (staršia žena, mladší týpek) alebo náročný vzťah matky vrahyne a nič netušiacej pubertálnej dcéry, z toho ešte nerobí dobrý film. Ako píšem vyššie, tá kombinácia mi úplne nesadla. A mohla to byť taká šikmácka Džon Wickovka na úrovni. “Proč si mi pomohla?” “Abych přežila.” “Vypadalo to, že máte větší šanci vyhrát.” 3***. Ale digitálne finále bolo superské. ()

maramashi

Od spolupráce Netflix a Južná Kórea som čakal niečo viac, film skôr vsadil na humornú nôtu s nejak to nefungovalo. Začiatok to super rozbehol s bojovou scénou na moste. Otvorenie sveta nájomných vrahov ako z Johna Wicka je veľmi dobrý koncept ktorý by mohol byť rozvinutý aj v ďalších pokračovaniach. Akčné scény sú spravené výborne, gore sa nešetrí ani nepreháňa, scény s alternatívnymi súbojmi sú spravené výborne. Smutné že v polovici filmu sa prepne žáner z akčného filmu na rodinnú drámu kde sa rieši sexuálna orientácia dcéry hlavnej hrdinky, čo mi prišlo trošku navyše a zbytočné. Nepoteší, neurazí, stačilo pozrieť raz 50% ()

Mamlas odpad!

Buď tam máchají mečema a mlátí se, což je typická komická asijská šaráda, nebo tlachají samé zbytečné blbosti. Zvládl jsem necelou půlhodinu, pak vypnuto. (8%) ()

johnsnow odpad!

Tak toto sa brutálne nepodarilo. ukecané, často kecy o prde, akčné scény nevravím, že zlé ale no ako celok shit. ()

HanzoBureshi

Slušná akční řežba, která má ovšem pár much. Bok-soon Kill (Do-yeon Jeon) byla suprová a celý film tahala a bavila, choreografie byla taky v některých momentech dost nabušená viz. rvačka v hospodě. Když se objeví nějaká asijská choreografie, tak mě vždy dostane. Lepší než nějaké nepřehledné přestřelky. Takže po akční režii se jedná o hotovou věc. Jen výběr hudby nebyl vždy nejlepší. Při cvičném souboji to díky hudbě vypadalo, že jsme někde v arabském romantickém filmu, ale to byl snad jediný moment. Co se týče dvou hlavních záporných postav, tak ty mi moc nenabídly a bylo mi vlastně šumák, co se s nimi stane. Chtělo by je to více prokreslit. Ten film má přes 2 hodiny a přesto je to dost málo. Zabijácká organizace a celý ten svět je tu třeba podrobnější, než v Johnu Wickovi. Celkově ty 2/3 bylo něco epického, poté poslední třetina trošku posunula laťku dolů. Film jsem si ale užil a jedná se rozhodně o nadprůměrný, akční, zábavný, stylový snímek. Jen trochu více prostoru některým postavám a bylo by to TOP. Spojení Jižní Koreji a Netflixu se opět podařilo. Mé hodnocení: 8/10 ()

jokino

John Wick v Kórejskom prevedení.. Ale na rozdiel práve od Wicka, toto v súbojoch podstatne lepšie, realistickejšie, originálnejšie, uveriteľnejšie a hl. hrdinka sa na nič nehrá, nie je ani neporaziteľná, nebojuje proti "100" súperom, kde všetci naokolo dostávajú rany a umierajú, len ona nie.. Je to obyčajný človek (veľmi dobrý vo svojej práci), ktorý navyše rieši aj bežné rodinné problémy a musí sa vysporiadať s rôznymi situáciami. Hollywood by si niekedy mohol brať aj príklad zo zahraničných produkcií.. ()

Rian_witcher

Ačkoli jsem nepochopil proč vznikla a existuje nějaká organice zabijáků udávající pravidla ostatním zabijáckým buňkám, souboje byly natolik zábavné, že stálo za to film vidět. Ve chvílích kdy se bojovalo, jsem si připadal jak při sledování komiksu, jen místo kreslených postaviček plátno ovládala 50 ti letá Do-yeon Jeon. ()

hufnagel

Neobvyklá kombinácia života nájomnej vražedkyne a zároveň života matky vychovávajúcej svoju 15 ročnú neovládateľnú dcéru.Choreografia súbojov bola výborná a nápaditá,mohlo ich byť aj viac.Finále z vopred oživenými krokmi súboja geniálny. ()