Lampasy

Stripes

• slovenský

Lampasy

Komedie / Válečný

USA, 1981, 106 min (SE: 126 min)

• Rex Mundi

Uf, pred zhliadnutím tohto filmu by som si nikdy nemyslela, že raz dám svojej obľúbenej parte Murray-Reitman-Ramis hodnotenie odpad. Mám slabosť napr. pre Ghostbusters...ale toto?! Tupozraký militaristický pro-americký blábol, s príbehom pozliepaným z obohratých komediálnych klišé, humorný asi ako pondelková cesta do práce. A to nevravím len kvôli averzii k americkému militarizmu, aj o armáde sa dajú natočiť zábavné komédie a kvalitné filmy. Lampasy medzi ne rozhodne nepatria.(27.4.2005)

KONEČNĚ sem se k tomu taky dostal! 80tková komediální klasika s komediálním klasikem v hlavní roli! Koncept to má docela podobnej, jako pozdější Olověná vesta, jenže jaksi mnohem nadnesenější;) ČSSR aka zlatý hřeb filmu určitě potěší, ale už né tolik, že sou tam jen samí rusáci a že se to beztak točilo bůhvíkde... "To nejni Moskva, ale ČeskoSlovensko, je to jako výlet do Wisconsinu":D(21.9.2010)

• Jeremiah

Tenhle film mi trochu připomněl mentálně zaostalého bratra Policejní akademie. Skoro žádný humor, lehká předvídatelnost děje, ani herecké výkony za moc nestály. Navíc je pěknou blbostí, že by do americké vojenské policie byly verbovány děvčata - tam vždy slouží největší bouchači. Prostě víc než na 2 to není.(21.9.2010)

• Jara.Cimrman.jr

"Tempo si udávám sám, seržante." Dva nedisciplinovaní flákači v armádě mohli a měli být zdrojem skvělého humoru, ale u mě se to nepodařilo. Důvodem je jednak to, že neshledávám nic vtipného na pitvoření a hlavně nemám rád spiklenecké pomrkávání ve stylu, že to tedy jako je velká sranda. Mě to zkrátka moc nebavilo, ale společné scény s Vojenskými policistkami stály za zhlédnutí a jakmile vyrazili bojovým karavanem ze SRN přes závoru hlídanou dvěma sovětskými vojáky do ČSSR, aby se zde utkali s Rudou armádou, tak jsem hodně zbystřil. Už jsem se totiž o své rodné hroudě z amerických filmů dozvěděl nejeden nesmysl, ale teprve tady jsem zjistil, že o své zemi, nevím vůbec nic. A to je smutné. Jdu se dát naverbovat a pak ve speciálně upravené Škodě 1000 MB tajně překročím česko-americkou hranici v povodí Nilu, abych následně dobyl jejich hlavní město Vancouver.(5.1.2017)

• Lacike

Obsadenie slubovalo spickovu komediu minimalne na urovni pecky Ghostbusters. Ale vysledok za vela nestoji. Sem tam sa nejaky vtip podari. Trochu pobavilo zobrazenie Ceskoslovenska, ale to je tak vsetko. Cely cas som mal pocit, ze vsetky tie komedialne esa hraju na pol plynu. A asi najviac u Billa Murraya u ktoreho som mal dojem, ze ho to vôbec nebavi. Rozhodne sa tato komedia nechyta na dalsiu komediu z vojenskeho prostredia Spies Like Us, ktora uz tiez trochu zostarla, ale stale dokaze slusne zabavit. 4/10.(2.12.2012)

• - Timothy Busfield v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)