poster

Lampasy

 • český

  Stripes

 • anglický

  Stripes

 • slovenský

  Lampasy

Komedie / Válečný

USA, 1981, 106 min (SE: 126 min)

 • Oskar
  ***

  Tohle je jedna z těch komedií, u nichž vlastně nezáleží na zápletce. Recept je jednoduchý: vezmete hrst libovolných herců, zasadíte do určitého prostředí, přihodíte Billa Murrayho a necháte ho, aby se mezi ně vmísil a suše glosoval. A on pak všechnu tu nudu koření jednou improvizovanou replikou za druhou. Kdybych měl hodnotit jen Billův autorsko-interpretační přínos, byl by to tu samý superlativ. Bohužel musím zohlednit všechny ostatní komponenty a ty mi dávají výsledek 50 %(19.4.2005)

 • Jara.Cimrman.jr
  **

  "Tempo si udávám sám, seržante." Dva nedisciplinovaní flákači v armádě mohli a měli být zdrojem skvělého humoru, ale u mě se to nepodařilo. Důvodem je jednak to, že neshledávám nic vtipného na pitvoření a hlavně nemám rád spiklenecké pomrkávání ve stylu, že to tedy jako je velká sranda. Mě to zkrátka moc nebavilo, ale společné scény s Vojenskými policistkami stály za zhlédnutí a jakmile vyrazili bojovým karavanem ze SRN přes závoru hlídanou dvěma sovětskými vojáky do ČSSR, aby se zde utkali s Rudou armádou, tak jsem hodně zbystřil. Už jsem se totiž o své rodné hroudě z amerických filmů dozvěděl nejeden nesmysl, ale teprve tady jsem zjistil, že o své zemi, nevím vůbec nic. A to je smutné. Jdu se dát naverbovat a pak ve speciálně upravené Škodě 1000 MB tajně překročím česko-americkou hranici v povodí Nilu, abych následně dobyl jejich hlavní město Vancouver.(5.1.2017)

 • JohnSmith
  **

  Průměrná komedie se slušným obsazením, bohužel nejvíc prostoru dostává Bill Murray, který je sympatický asi jako osina v zadku. Invaze karavanem do Československa je sice pěkně natočená, ale jako Čecha mě spíš urazila. Jediné co pak opravdu stojí za zmínku je svérázně nacvičená promenáda před generálem.(13.11.2012)

 • ElizabethBay
  ***

  Pro mě hodně podivná komedie. Zvláštní námětem a především scénářem, něco takového se jen tak nevidí. Dvojka složená z Murrayho a Ramise je báječná a opravdu výbušně vtipná, bohužel se film vyčerpal během první půlky. Pak film vypadá jako by si tvůrci s rozjetým příběhem nevěděli rady a ztrácí šťávu, vtip a hlavně pro mě ztrácí absolutně smysl. První půlka našlapaná a originální (klidně bych hodnotila 85%), žel druhá už je jen stínem první části (dala bych tak 20%). S ohledem na mého oblíbeného Reitmana a ústřední dvojku si myslím, že tři hvězdičky jsou adekvátní.(10.7.2012)

 • Pohrobek
  **

  Ve verzi pro americkou televizi byla "necudná" striptérská scéna vystřižena a nahrazena mládeži neškodnou. Podobný prostřih by neškodil celému filmu, i když jedná česky psaná cedulka na hranicích a jakási česká verze titulní stránky Tribues s ruskou podobou československé reality osmdesátých let úplně nekorespendují.(26.3.2005)

 • - Timothy Busfield v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace