John je trochu lenivý, proto jen občas jezdí po New Yorku jako taxikář. Když veze namyšlenou slečnu na letiště, rozhněvá se, a tak ji nechá v taxíku na mostě a klíče zahodí do řeky. Spolu s kamarádem Russellem, kterého práce učitele angličtiny taky moc nebaví, se přihlásí do armády. Jack svým svérázným humorem způsobuje při výcviku sobě i ostatním problémy. Při jedné z mnoha vylomenin oba kamarádi zatknou v roli vojenské policie dvě pěkné dívky, s kterými se sblíží. Na prohlídce před závěrečnými zkouškami určí generál jednotku, která má v Itálii představit nové bojové vozidlo americké armády. Není to tank, ale špičkovou technikou vybavený pancéřový mikrobus se silnými zbraněmi. Jack a Russell se s ním vydají do Alp, kde se chtějí setkat se svými slečnami. Kapitán se s jednotkou vydá za nimi, protože si myslí, že John a Russell jsou špióni, kteří utekli s bojovým vozidlem do Československa. (oficiální text distributora)

Oskar

Tohle je jedna z těch komedií, u nichž vlastně nezáleží na zápletce. Recept je jednoduchý: vezmete hrst libovolných herců, zasadíte do určitého prostředí, přihodíte Billa Murrayho a necháte ho, aby se mezi ně vmísil a suše glosoval. A on pak všechnu tu nudu koření jednou improvizovanou replikou za druhou. Kdybych měl hodnotit jen Billův autorsko-interpretační přínos, byl by to tu samý superlativ. Bohužel musím zohlednit všechny ostatní komponenty a ty mi dávají výsledek 50 % ()

Lacike

Obsadenie slubovalo spickovu komediu minimalne na urovni pecky Ghostbusters. Ale vysledok za vela nestoji. Sem tam sa nejaky vtip podari. Trochu pobavilo zobrazenie Ceskoslovenska, ale to je tak vsetko. Cely cas som mal pocit, ze vsetky tie komedialne esa hraju na pol plynu. A asi najviac u Billa Murraya u ktoreho som mal dojem, ze ho to vôbec nebavi. Rozhodne sa tato komedia nechyta na dalsiu komediu z vojenskeho prostredia Spies Like Us, ktora uz tiez trochu zostarla, ale stale dokaze slusne zabavit. 4/10. ()

kaylin

Asi každý film, který se nějakým způsobem naváží do armády, mi přijde zajímavý, ale je pravda, že tahle komedie mě nijak nedostala. Bill Murray i Harold Ramis jsou tu fajn, ale celkové ladění prostě není takové, aby mě to odrovnalo. Několik vtipných scén a hlásek tu skutečně je, ale zase tolik jich není, ale zároveň je vidět, že to není komedie blbá. ()

blackJag

"IT'S CZECHOSLOVAKIA. IT'S LIKE GOING INTO WISCONSIN." Zapojení komunistického Československa přináší především pro nás přidanou, nostalgickou hodnotu :-) Je to úlet, jak jsme pro Amíky byli prostě jedna rudá ruská pakáž :-) Jako komedie nejde o nic přeborného, na Reitmana mi to vlastně přišlo celkem slabé, přeci jen to prostředí, v něm flákači jako Murray a Ramis, kruciš, to šlo výborně vytěžit, nicméně nestalo se, ALE (!) chemie Murray - Ramis zakořenila a co potom přišlo, všichni víme, takže dobrý :-) 60% ()

H.Gordon

První půlka filmu je skvělá, skoro každou chvíli jsem se smála a to díky Billovi a Haroldovi. Výborná dvojka. Jak říkám, první půlka filmu pro mě byla komedie jak se patří. Najednou se to překlenulo a bylo to úplně něco jiného...Druhá půlka byl jiný film. Od někoho jiného. Alespon na mě to tak působilo. Už jsem se moc nesmála, spíše jsem nechápala o co vůbec jde a proč se to děje. Kdyby to bylo v duchu první půlky po celou dobu, myslím, že bych dala klidně i pět hvězdiček. ()

• Timothy Busfield v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)