Lampasy

Stripes

• slovenský

Lampasy

Komedie / Válečný

USA, 1981, 106 min (SE: 126 min)

Do čeho Bill Murray vrazil svůj ironický otrávený ksicht, to se měnilo ve zlato... tedy skoro...tady ho vrazil do armády a výsledkem je i po letech zábavná komedie, která, ač střídmě vyhlížející, strčí do kapsy leckterý dnešní pokus o komedii z prostředí zelených mozků...(10.12.2004)

Pohodova komedie, trosku takova vojenska verze Policejni akademie, ale bohuzel musim rict, ze je na filmu drobet videt stari. Precejen se tvurci nepoustej do nejakejch moc vostrejch vtipku a drzi se vcelku pri zemi. Rozhodne jsem cekal vetsi jizdu pote, co na zacatku Murray naprosto brutalne naprudil babu v taxiku. Murray vlastne celej film tahne, takze to dokaze bavit i v momentech, kdy se zrovna nic moc nedeje. Ostatni herci jsou sice taky fajn, ale moc prostoru nedostavaj. Jeste stoji za zminku Harold Ramis, jehoz to je prvni film. Celkove docela vtipna komedie, obcas padne nakej paradni for, obcas dojde i na akci, ale celkove nic extra.(17.8.2008)

• Rex Mundi

Uf, pred zhliadnutím tohto filmu by som si nikdy nemyslela, že raz dám svojej obľúbenej parte Murray-Reitman-Ramis hodnotenie odpad. Mám slabosť napr. pre Ghostbusters...ale toto?! Tupozraký militaristický pro-americký blábol, s príbehom pozliepaným z obohratých komediálnych klišé, humorný asi ako pondelková cesta do práce. A to nevravím len kvôli averzii k americkému militarizmu, aj o armáde sa dajú natočiť zábavné komédie a kvalitné filmy. Lampasy medzi ne rozhodne nepatria.(27.4.2005)

Priemerná komédia výnimočná skôr tým, že sa tu zišlo kopec hercov, ktorí v nadchádzajúcej dekáde udávali trendy komédií, najmä teda Bill Murray, Harold Ramis, John Candy a Ivan Reitman (a čiastočne Judge Reinhold). Príbeh je klasickou šablónou o chlapíkovi, ktorý sa dostane na akadémiu/školu/vojnu a musí sa s tým popasovať, aby nakoniec v akcii ukázal, čo sa naučil. Pravdaže všetko je to absurdné a občas vtipné. Občas.(31.7.2013)

Jo to byly časy, když ještě Reitman chrlil jednu výbornou komedii za druhou. Absolutní klasika. Nejlepší film s Billem Murrayem. A to miluju Ghostbusters!(31.5.2002)

• - Timothy Busfield v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)