Reklama

Reklama

Zotročení: Příběh Fanny Kembleové

(TV film)
  • USA Enslavement: The True Story of Fanny Kemble (více)

Obsahy(1)

Je možné, aby jedna žena zvrátila chod dějin? Zřejmě ano - dokazuje to životní příběh anglické herečky Fanny Kembleové, která žila v letech 1809-1893. Superhvězda své doby se na turné po Spojených státech amerických seznámila s přitažlivým mladým mužem Piercem Butlerem, který se později stal jejím manželem. Byl to však také majitel bavlníkových plantáží... a vlastník šesti set otroků. Když Fanny zjistila, v jakých podmínkách černí lidé u jejího manžela žijí, pokusila se s tím něco udělat. Tak došlo v jejím manželství k něčemu, co lze nazvat soukromou občanskou válkou. Fanny se nejdříve pokusila vylepšit ošetřovnu ve vesnici otroků; za to se jí dostalo tvrdého ponaučení o tom, že některé věci by měly zůstat tak, jak jsou. Žena, která pochopila, že se sama stává "majetkem" svého pána, tedy vlastně otrokem, se však rozhodla takovému osudu vzepřít... Americký film režiséra a herce Jamese Keache vznikl podle osudů skutečně žijící osobnosti, která svými činy i svými spisovatelskými aktivitami (vydala deníky, detailně popisující nelidské podminky na plantážích) zasáhla výrazně do amerických dějin 19. století. Kdysi známé herečce propůjčila tvář hvězda dnešní doby, Jane Seymourová. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (3)

Pompeius 

všechny recenze uživatele

Taková slzopudná pohádka se spoustou vymyšleností ke skutečným událostem, ale dejme tomu... Ovšem udělat z Johna Quinceyho Adamse (znáte z Amistad, kde ho hrál A. Hopkins) opovržlivého rasistu, to byl úlet - a hlavně zbytečný, protože to nemělo žádný význam pro děj. ()

darwin 

všechny recenze uživatele

Příběh Fanny Kemble nadprůměrně převeden do podoby televizního filmu. Každý si v jejím příběhu něco najde, boj za práva otroků nebo třeba vztah se svým mužem. Jediné dvě věci, které mi vadily byla trochu delší stopáž a také negativní letmé představení Johna Quincyho Adamse, který by ve skutečnosti snad nikdy neřekl to co tady. - 70% ()

Reklama

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Na první pohled velice logický film v kariéře Jane Seymour v době po ukončení seriálu Doktorka Quinnová. Doba by odpovídala, poselství filmu také, část tvůrčího týmu přešla, ale na druhou stranu nejde o žádnou kopii. Jestliže Seymour něco divákům v posledních letech dala, tak to rozhodně bylo rozšíření povědomí o jiných stránkách 19. století, na které se běžně do té doby neupozorňovalo. Takže díky Hallmarku :) ()

Galerie (25)

Reklama

Reklama