Podvodník z Tinderu

• Velká Británie The Tinder Swindler (více)
všechny plakáty
Velká Británie, 2022, 114 min

Na internetu ze sebe dělal magnáta, který obchoduje s diamanty a je pořád na cestách, a různé ženy pak obral o miliony dolarů. Některé z nich ale teď plánují odvetu. (Netflix)

lykan9

Původně jsem si myslel, že tento dokument vznikl proto, aby varoval ženy, jak se vyvarovat podvodníků, aby nepřišly o peníze. Na konci filmu jsem došel k závěru, že je to vlastně návod, jak se stát perfektním podvodníkem, který si užívá luxusu, přesto, že vlastně nemá nic a hlavně, jak za to prakticky nebýt potrestán. Já nevím, jak ostatní, ale já bych si klidně odseděl 5 měsíců výměnou za to, abych si žil jako on :-).  Vsadím se, že jednou na stará kolena napíše knihu s názvem Jak mít všechno a nedělat skoro nic a bude to bestseller. Jinak se jedná o skvělý dokument, kde jako jedinou vadu beru právě to, že ty poškozené ženy nebyly vyloženě vyobrazovány jako oběti, ale spíše jako hloupé nány, a tím je pak celek zavádějící. Z takových dokumentů by mělo být jednoznačně vidět, že ten špatný je on a ony ty oběti, protože přesto, že by se zdálo, že jsou ty ženy hloupé, tak to vlastně tak není, protože sáhněme si na srdce, vy byste věřili tomu, že někdo dokáže vymyslet takový dokonalý plán a věřili byste, že je to jen chudý podvodník. Já nejsem nijak naivní člověk, ba co víc shledal jsem se s mnoha podvodníky, ale tohle bych z počátku neprokoukl ani já. ()

Timak

Skvělý dokument, u kterého se rozhodně nenudíte. Na jednu stranu zmr*eček, ale na druhou stranu génius. Fakt se musí nechat, jakej to je mistr. Jasně, říkáte si, že to musí být děsný pipky, když mu jsou schopné poslat tolik peněz. Ale on je opravdovej mistr a myslím, že by snad oblafnul každého. Největší smůla je v tom, že mu to prostě jednoduše procházelo a vlastně prochází dál. A neschopnost a nemohoucnost (nebo ignorance?) policie na celém světě, hlavně teda v Izraeli. ()

m.a.t.o.

Zaujímavo vystavaný dokument, ktorý však na konci vyšumí trochu do prázdna, keďže, hups spoiler, očakávaný happy end sa nekoná. Židovský Charles Leclerc to mal prešpekulované až nečakane do detailov a je (alebo ani nie je) zarážajúce, že keď od vás šmejd vyláka peniaze, nie je to trestný čin, lebo ste mu ich dali dobrovoľne. Na druhej strane, okradnuté slečny sa rožkom nechali opiť dobrovoľne, pretože ak má človek v profile na Tinderi uvedené, že pracuje ako pokladník v Lidli, dievčence asi veľmi rýchlo stláčajú ESC. 60 % ()

blackkocour

Klovněte si ex-miliardáře na pofiderní seznamovací aplikaci, kterou valná většina onanistů používá jen ukájení svého obrazotvorného čuráka, a taky aby 96% chlapů středního věku, nenašla normální holku/ženu/důchodkyni/urnu, kterou by nezajímalo jen bankovní účet a zevnějšek, než-li charakter. Třeba takový Pepa z Horné Dolné, co mastí volant na Zetoru, každé ráno seje pole, dojí krávy, aby půlka vesnice měla každý den čerstvé mléko, a pak jde do lesa naštípat 20 akrů lesa. Ženský z Hoštic by se o něho praly, až do posledního másla ve slevě, ale v podobné aplikace, by o něj žádná kozatá blondýna nezakopla o svoje vysoké podpadky. No ale, na chlapy každý z vysoka kálí velké žluklé lejno, ženy jsou vždy oběti. Dokument ve svém žánru málo nudný, hlavně když se chytáte za hlavu, co všechno ženy z trapnosti a naivity neuvěří na každou lež. Určitě budu věřit, že si miliardář typu Vlka z Wall Street bude na Tindru hledat máničku z Vosla. Při jeho boku určitě nesedím, ale pěkně využil příležitosti.. ()

Kienast

Vím, že by se nemělo dopřávat uznání podvodným hyenám, jenže tady Simon aka "princ vychcánků" je neskutečnej. Na druhou stranu mě zaráží naivní slečny co si vezmou 6 půjček, kvůli "lásce". Dokument sice delší, ale od začátku zajímavý a někdy i dost napínavý. Solidní práce. 7,5/10 ()

klukluka

Ayleen from Holland se k Simonovi docela hodila, řekl bych… Slušná potvora. Teď aby se o sebe bála. Borec vylezl z díry za 5 měsíců! Jen za ty samotný výhrůžky jsem to viděl minimálně na 2 roky. Simon se teď chechtá, ale nejlíp se zasměje ten, kdo se bude smát v souvislosti s ním naposledy. A věřím, že on to nebude. ()

666Carnage

Proč jsou ty lidi tak naivní, když se zamilují? Já bych pochopil, kdyby ten vztah trval léta a on je ojebal, ale oni mu ty prachy posílaly po měsíci. Zajímavý dokument co si pozornost určitě zaslouží. Prostě když umíš hovno zblbni pár lidí a viděláš majland(dokonce desítky). 70% ()

Adramelech

Žádné velké umělecké kvality v tomto filmu nehledejme. Je to didaktický film, jehož smyslem je varovat ženy, aby nenaletěly internetovým podvodníkům. V podstatě je to prosté. Jakmile z vás někdo pod jakoukoli záminkou začne lákat prachy, tak ho pošlete do háje, i kdyby se prezentoval jako obchodník s diamanty. Stejně na pozoru by se však měli mít i muži. Tak třeba chlap dostane mail v angličtině, že se s ním chce seznámit nějaká Američanka. Může tam mít i fotku a uvedené své parametry v librách, stopách a palcích. Ale kdo to má furt přepočítávat? Stejně se pak třeba ukáže, že dotyčná se vlastně ani tak moc seznámit nechce, nýbrž hodlá muži nezištně poradit, aby zhodnotil své úspory investováním do kryptoměn. Ale aby přiletěla do Prahy a nechala se nezištně ojet, to ne! Film je zároveň výpovědí o tom, v jak hnusné a nebezpečné době dnes žijeme. ()

Hanys_

Chyť mě když to dokážeš, Tinder verze. Je to psycho ve více rovinách, litovat není moc koho, fandit taky ne. Vlastně jsem jen tak nevěřícně čuměl, jak jsou lidi pořád ještě naivní. 5.5/10 ()

Ledkodlaq

Wow. Naivita a důvěřivost lidí je jedna věc, ale neschopnost s neochotnost policie napříč světem je dechberoucí. Frajer si poseděl 5 měsíců a je svobodný občan bez závazků a dluhů??? Tenhle 'dokument' je v podstatě návod pro zmrdy, že si můžou dělat, co se jim zlíbí a to bez následků. ()

AngiS

No co si budem..... Pěkné 😁 tak určitě bych půlku života šetřila na to, abych to pak věnovala někomu koho sotva znám 🥴😂 ()

janesX

Celkom to pobavilo (teda ak nikoho neurazím, že to takto nazvem). Verím ale, že by sa to vošlo aj do hodiny a pol, dokonca aj to by bolo  dosť, ale zase chápem aj, že tvorcovia museli ísť pekne po poriadku. Od polovice to má aj čosi ako napätie a najviac sa mi páčila tá posledná Levievova obeť, slečna,  ktorá prišla na scénu v poslednej tretine. Tá po jeho prekuknutí začne hrať tú presne jeho špinavú hru naňho samého. Fakt očarujúce, no tento dokument je iba také slabulinké mocaccino, lebo na svete sú omnoho horší podvodníci, o ktorých ale žiadny podobný dokument nemôže vzniknúť, pretože nie sú dôkazy. ()

Prochy38

Musím se přidat k těm, kteří ze začátku pochybovali, ale nakonec je děj vtáhl. Fakt jsme byl zvědavý, jak se bude vyvíjet jeho "stíhání". Ale nejvíc mě zajímalo, jak skončí. O to víc jsem na konci zůstal znechucen. Ale za to film nemůže. Na jednu stranu je to velké varování. Takových lidí je mraky a bohužel je víc těch, kteří se nechají napálit. V tomto případě šlo ale o fakt propracovaný a dlouhodobý plán, docela rozumím, že v těch ženách už se to hne a ta ostražitost po měsících prostě končí. Víc se děsím, že když se mu získalo takové popularity a k tomu ještě mu jeho plány nejen vyšly, dokonce je nedotknutelný, hrozí, že jde o prima návod. Budu doufat, že to má především účinek v mém prvním bodě, a to tedy varovný. ()

Kacitr

Vymyšlený to měl dobře. Další z důkazů, jak láska dokáže být slepá (naivní, hloupá, povrchní...) a že Tinder je jen pro otrlé. Tisíckrát můžete říct, že byste to neudělali. Jenomže bum. Jiskra, úsměv, blablabla a jste v loji. Holky se k tomu postavily. V jednotě je síla. Ten hajzl by měl sedět. Kde je spravedlnost? Nemá žádné finanční problémy a ještě se najdou ženy, co mu padají k nohám? Bacha. Nevěřte těm, co vás na první rande zvou na soukromý let tryskáčem. To je totiž fakt podezřelý. ()

Netflix vyhodil zásadní manažerku

Netflix vyhodil zásadní manažerku