Kateřina Čechová (Anna Geislerová), historicky první česká prezidentka, má za sebou rok v úřadu. Je zahlcená prací: její program je každý den nabitý k prasknutí. Občas by si chtěla v klidu odpočinout bez pozornosti celé republiky. Jednoho dne se odhodlá k riskantnímu kousku. Vezme si paruku a v dokonalém převleku se v noci potají vytratí z Hradu. Plán jí vyjde dokonale. Kateřině se noční dobrodružství inkognito v podhradí mezi lidmi zalíbí. Seznamuje se se sochařem Petrem (Ondřej Vetchý), kvůli kterému se do města vydává každou noc. Petr nemá ani ponětí, kdo okouzlující žena, do které se zamiloval, ve skutečnosti je. Situace se však brzo vymkne kontrole a prezidentčiny noční výlety se provalí. Kateřina se musí snažit, aby si vybojovala právo na lásku, která jí náleží stejně, jako kterémukoliv jinému člověku na světě. (Bioscop)

Trailer 1

Likan7

Blbinka, kterou, když jí odpustíte, že tu prezidentka utíká z hradu jako by se nechumelilo, budete celkem snášet. Vetchý tu je velmi příjemný, nenucený, civilní, Geislerová naopak podprůměrná a otravná. Prezidentka je novodobá pohádka, která se naštěstí dostatečně krátká, aby začala nějak výrazněji nudit. ()

Bozvav

Z hlediska nějakého sdělení, nedej bože hlubší myšlenky "mezi řádky" naprostá nula. Nicméně odhlédneme li od faktu, že je ve filmu hlavní hrdinka prezidentkou České republiky, jedná se o  neškodnou a zcela průměrnou romantickou komedii, jakých na nás chrlí zejména USA a Rosamunde Pilcherová celé kopy. Ničím z řady nevybočující pohádka pro dospělé. Naivní, zidealizovaný příběh, v němž hlavní roli kromě Vetchého a Gaislerové má i poloprázná, čisťoučká a přívětivá Praha. Všichni jsou slušní, uvědomělí a korektní. Po paparazzi, protivných vlezdoadků, politických slizounech a dalších individuích ani stopy. Vidět se to dá bez větších následků, ale jednou za život rozhodně stačí. ()

JosefTomas

Ve zkratce je to moje chyba. Čekal jsem klišé v jiném prostředí a dostal jsem ho. Nejsem cílovka, koukal jsem. Z nudy jsem později kontroloval záběry, neměl jsem. Na co si vlastně stěžuju? Že to ani během 100 minut není zábavné sledovat, pocitově je to o půl hodiny delší, herci nemají co hrát a Rudolf Havlík smutně potvrzuje, že ve skromných poměrech naší české země rozjel pásovou výrobu a prodlevy mezi jednotlivými filmy zkracuje na nezbytné minimum. A je to bohužel dost vidět i na Prezidentce, která zabila zajímavý koncept s velkým potenciálem. ()

NinadeL

Zatímco Pohádky pro Emu byly čistokrevnou romantickou komedií, Prezidentka je výhradně romantickou pohádkou pro dospělé. Havlík si vymyslel docela hezký nápad, jak znovu nabídnout dvojici Geislerka/Vetchý, ale přeci jenom by to chtělo na ten scénář ještě někoho do páru, aby to bylo alespoň malinko uvěřitelnější. Jinak je to stejně tak i v knižní podobě cílená oddechovka, na jejímž konci se svého happyendu dočká opravdu každý, i ta poslední klika ode dveří. A kdo má něco takového v oblibě, může být plně spokojený. Ostatní mohou jít samozřejmě spokojeně o dům dál. ()

Anet21

⚪Málo funkčný ,,Hallmark hadr" romantický film, v ktorom skromne funguje romantika, aj čokoľvek iné. Herecká dvojka Geislerová-Vetchý má medzi sebou pramálo chémie, takže, preistotu, režisér vyškrtol všetky bozkávacie scény a nahradil ich objímaním, rozuzlenie motívu ,,kto je kto" zase úplne vyšumí do prázdna, pretože každá postava je schematicky pozitívna, chápavá a dobrá. Rôzne agitačné témy typu ekologické problémy, green deal a podobne v tomto type filmu potom pôsobia ako úplná paródia a päsť na oko. Vedľajšie dejové linky skoro ani neexistujú, vytrácajú sa v momente, keď scenár zavelí - život syna Vetchého, dcéry Geislerovej, vzťah vdovca k jeho mŕtvej manželke, prezidentkina ochranka - to všetko je tu v maličkých náznakoch načrtnuté len preto, aby sa na ne hneď zabudlo.⚪A k záveru, scenár mohol ubrať i s očividnou feministickou otázkou - áno, ženy sú silné a rovnocenné mužom, ale hlášky, ktoré zaznievajú vo filme z mužských úst sú už prestrel, tobôž v našich zemepisných končinách. Inak taká plytká rozprávka na úrovni vianočných filmov z Netflixu.⚪ ()

• Anna Geislerová pochválila filmový štáb a prostredie natáčania filmu: "Natáčanie sme mali rozkúskované, ale bolo vynikajúce. Pamätám si, že sa mi asi nikdy predtým nestalo, aby som mala po každom natáčaní v karavane kvetiny. To bolo nádherné. Stalo sa to znova a znova, ale bolo to krásne. Točilo sa v Prahe, čo bolo príjemné, lebo to bolo atraktívne prostredie. Prišlo mi to ako keď idete na all inclusive dovolenku." (Arsenal83)
  • Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach Prahy. (dyfur)