Kateřina Čechová (Anna Geislerová), historicky první česká prezidentka, má za sebou rok v úřadu. Je zahlcená prací: její program je každý den nabitý k prasknutí. Občas by si chtěla v klidu odpočinout bez pozornosti celé republiky. Jednoho dne se odhodlá k riskantnímu kousku. Vezme si paruku a v dokonalém převleku se v noci potají vytratí z Hradu. Plán jí vyjde dokonale. Kateřině se noční dobrodružství inkognito v podhradí mezi lidmi zalíbí. Seznamuje se se sochařem Petrem (Ondřej Vetchý), kvůli kterému se do města vydává každou noc. Petr nemá ani ponětí, kdo okouzlující žena, do které se zamiloval, ve skutečnosti je. Situace se však brzo vymkne kontrole a prezidentčiny noční výlety se provalí. Kateřina se musí snažit, aby si vybojovala právo na lásku, která jí náleží stejně, jako kterémukoliv jinému člověku na světě. (Bioscop)

Trailer 2

rublik05

Opět zde máme tu nejklasičtější, kýčovitou a přeslazenou jakože komedii, která může zaujmout jedině obsazením ústředních postav. Příběh nabízí nesčetněkrát viděné klišé, v určitých chvílích dohnané až do trapnosti, humor jsem nezaznamenal téměř žádný, stopáž se díky pomalému tempu tváří jako nekonečná. Veškeré dění působí hrozně vyumělkovaně a nepřirozeně, snímek nemá žádný zapamatovatelný moment, který by stál alespoň za krátkou zmínku, teda když nepočítám ty trapné, kterých je až přehršel. Prezidentka je podle mě obrovský přešlap, obsahuje prakticky všechno, co na českých romantických komediích nesnáším. Hvězdu dávám jednak z úcty k předešlé tvorbě pana Havlíka, a také za vždy sympatického Ondřeje Vetchého. 2/10. ()

Gilmour93

Co může být profesně horšího, než když se vás jako člena ochranky ve službě zeptají, kde máte hlídaný subjekt a vy jen bezradně pokrčíte rameny? Snaha o něco jako Notting Hill, kdy Božíček jako nápadník hlavy státu osvědčenými žánrovými kroky míří k prověrce na stupeň cringe. Já vážně čekal, že ke konci na té besídce, nebo co to bylo, vystoupí jako redaktor časopisu Dláto a štětec a položí dotaz, který to romanticky zachrání! Taky jsem měl napsaný scénář, kdy Miloš, kterého už nebaví klikat na internetu, využije nepozornosti do modliteb zabraného mluvčího a v blonďaté paruce vyjede bezbariérovým vchodem do podhradí lovit „pasy“. Dal jsem ho Vráťovi k autorizaci, ale bohužel mu spadl do skartovačky. Tam teď padá všechno.. ()

claudel

Viděl jsem o víkendu tři české filmy z poslední doby, jež jsou dostupné na Netflixu. Příšerná filmová adaptace divadelní hry, filozoficko-ezoterická nuda a pohádka pro dospělé plná zjevných nesmyslů, která z toho všeho vychází možná až moc suverénně nejlépe. Od začátku do konce víme, co nás čeká a nemine - předvídatelná popelkovsko-nottinghillovská romance. Občas si vyslechneme narážku na českou politiku, na předchozího prezidenta a můžeme se zasnít, jestli bychom chtěli mít na Hradě také někoho ve stylu Čaputové. Geislerová s Vetchým jsou sehraní, v tomhle zklamat nemohou, ale nic nového nepřinesou. Nakonec je nejpříjemnější pohled na Vandu Chaloupkovou, vypadá zatraceně dobře. Je to hloupoučké a jednoduché, ale aspoň to příšerně nenudí jako ty další dva české počiny na Netflixu. ()

Ezis

"Tak já se ve státním zájmu obětuju a jeden valčík si s Váma zatančím." Tahle hláška by se mohla říkat na plesech :-D Těžká romantika, ale postavy se drží v rámci realismu a neberou se úplně vážně. A film si drží jednotný styl, žádné nečekané trapnosti nebo výkyvy ve kvalitě. To je skvělá kombinace, která se málokdy povede. Potěšilo mě, jak se scénář vyrovnal s tématem žen v politice - napůl vážně, napůl s humorným nadhledem. Jinak - pohoda, krásná Praha a zase pohoda. Do náročného roku 2022, který ještě začínal lockdowny, úplně ideální. A v podstatě lepší Disney než ty blbosti, co poslední dobou Disney produkuje. Jestli potřebujete milé uvolnění po náročném dni nebo krásné záběry na noční Prahu, doporučuju všema deseti. Jestli hledáte cokoliv jiného, tak radši ne :-) Za mě nejlepší česká romantická komedie. ()

herr_carter

S obrovským sebezapřením a dvěma promilemi proseca v žíle nakonec dávám průměrné 3 hvězdy. Scénář je tak blbý a prvoplánovitý, že si myslím, že musel být sepsán během reklamy mezi Ulicí a Televizními novinami. Nicméně - Geislerová i Vetchý (i pokud dostatnou na talíř podobné hovno) si to odehrají po svém a mě bavilo sledovat tuhle slaďárnu, která se na 101 % inspirovala americkou klasikou Notting Hill.....................moje hodnocení = 5,5 z 10. ()

• Anna Geislerová hledala pro roli prezidentky inspiraci hned v několika ženách, které by se podle ní mohly v roce 2023 stát prezidentkami. Jednou z nich byla podle Geislerové česká ekonomka Danuše Nerudová. (Karkanoid)
  • Anna Geislerová pochválila filmový štáb a prostredie natáčania filmu: "Natáčanie sme mali rozkúskované, ale bolo vynikajúce. Pamätám si, že sa mi asi nikdy predtým nestalo, aby som mala po každom natáčaní v karavane kvetiny. To bolo nádherné. Stalo sa to znova a znova, ale bolo to krásne. Točilo sa v Prahe, čo bolo príjemné, lebo to bolo atraktívne prostredie. Prišlo mi to ako keď idete na all inclusive dovolenku." (Arsenal83)