Prezidentka

• Slovensko Prezidentka
Trailer 2

Kateřina Čechová (Anna Geislerová), historicky první česká prezidentka, má za sebou rok v úřadu. Je zahlcená prací: její program je každý den nabitý k prasknutí. Občas by si chtěla v klidu odpočinout bez pozornosti celé republiky. Jednoho dne se odhodlá k riskantnímu kousku. Vezme si paruku a v dokonalém převleku se v noci potají vytratí z Hradu. Plán jí vyjde dokonale. Kateřině se noční dobrodružství inkognito v podhradí mezi lidmi zalíbí. Seznamuje se se sochařem Petrem (Ondřej Vetchý), kvůli kterému se do města vydává každou noc. Petr nemá ani ponětí, kdo okouzlující žena, do které se zamiloval, ve skutečnosti je. Situace se však brzo vymkne kontrole a prezidentčiny noční výlety se provalí. Kateřina se musí snažit, aby si vybojovala právo na lásku, která jí náleží stejně, jako kterémukoliv jinému člověku na světě. (Bioscop)

Trailer 2

Bebacek

V Praze nikdy neprší. Na hřbitově se zeleným porostem padají kýčové vločky. Nikde se neválí vajgly, všichni jsou krásní, čistí, bílí. Aby to bylo korektní, na Q&A s prezidentkou posadí do publika malou černošku. Nabijte si hodinky, x-krát je budete kontrolovat a hypnotizovat ručičky, aby se posunuly. Děj o ničem, je to jasné jak facka už z plakátu. Ztracený střevíček à la Popelka over the top, ale to bylo nic oproti momentu, kdy se na vánočním plese začala zpívat česká hymna. Málem mi vypadly oči z důlku a zalkla jsem se. ()

xxmartinxx

Místy skoro legrační. Zdaleka nejlepší na Prezidentce je, že Ondřej Vetchý zjevně odmítl v tom filmu hrát bez svého psa, kterému musela být vepsaná celkem stěžejní role. Jinak nekonečně dlouhé a celkem prázdné. ()

Moco

Snímek Prezidentka je pokusem o renesanci úřadu prezidenta České republiky a v podstatě celé české společnosti a jejích hodnot, alespoň na plátně. Je to snímek o nápravě věcí dnešních pod heslem: „Ne všechno, co je rozbité na kousky, je ztracené“. To, že se prezidentka Kateřina Čechová zamiluje do sochaře, který obdivuje stará sochařská díla a restauruje (obnovuje) rozbité sochy, symbolizuje režisérův vzkaz divákům. A sice, že je třeba se vrátit k tradičním hodnotám a napravit, to co se časem rozbilo a opotřebovalo. Slovy postavy prezidentky Čechové: „Tradiční hodnoty drží naši společnost pohromadě.“ ()

sherpa odpad!

Takže v blízké budoucnosti můžeme čekat, že Gaislerka bude skutečně kandidovat a s ohledem na to, že se spousta našich spoluovčanů zamilovala do toho komedianta z Ukrajiny, a další spousta bude mít za hradního "pána" raději figuru, která hlavně že bude slušně vypadající ženská, bude se na ně usmívat a nebude používat vulgární slova, i když mohou být sebepravdivější, tak se jí skutečně podaří tuto misi dotáhnout do zdárného konce. Ančo, drž se raději svého "kopyta", tam jsi bývávala celkem dobrá. ()

starydivak

Šel jsem na romantickou komedii a dostal jsem romantickou (skoro) komedii; nic víc, nic míň. Proto ať mě do mě třeba někdo praští, ale já dám 4*. V konkurenci těch současných českých rádobykomedií je to o třídu výš. Jasně, je to naivní, je to sluníčkový, je to dějově prázdný a barvotiskově natočený. Ale to je prostě žánr. Vadila mi kamera (moc jsem si jí všímal) a některé nedotažené gagy (uhýbání kytkám na hradních chodbách mohlo mít nějaké vyústění). Těch věcí je tam víc, ale když na Ondru se tak hezky kouká a Aňa je prostě Aňa.. ()

• Anna Geislerová hledala pro roli prezidentky inspiraci hned v několika ženách, které by se podle ní mohly v roce 2023 stát prezidentkami. Jednou z nich byla podle Geislerové česká ekonomka Danuše Nerudová. (Karkanoid)