Dovolená v Protektorátu (TV pořad)

Reality-TV / Dokumentární

Česko, 2015, 8x55 min

• JamesSi

Upřímně já jsem viděl jeden díl a pokud přemýšlíte nad tím jako nad politicky nekorektní komedií není to tak špatné. Prostě se celou dobu smějete jak tohle někdo musel (pravděpodobně několik desítek lidí) v státní České Televizi odsouhlasit a říct si - "to je dobrý nápad, to musíme uskutečnit". Herci jsou jako z nějakého malého komediálního divadla a přehrávají neuvěřitelně. Hláška "Co je to za ptáčka?" "To je orlice" "NE - TO JE VRÁNA" se asi navždy vryje do mé paměti. Jinak kvalita záběrů je strašná a na další díly jsem se nedíval. Lidem v "soutěži" nehrozí žádné nebezpečí. Pokud se chcete vážně dozvědět něco o druhé světové doporučuji si raději pustit nějaký dokument. Tohle není provás. “People know what went on and how bad it was. What are they going to do next? Big Brother Auschwitz?" Doufám, že se Česká Televize rozhodne Big Brother Auschwitz natočit na základě Telegraphu. Poslední dobou to snad vypadá, že se ČT snaží, co nejvíce dostat do zahraničních médií se svými faily (Jack Jim Carry), takže tohle by jí asi prospělo.(11.6.2015)

• slunicko2

S výhradami hra pro základní školy, pro některé pobuřující, pro skoro všechny ostatní mimořádně blbé. 1) Vystupují zde hrdinný 81letý dědeček, který se nebojí vmést fašistům do tváře, co si o nich myslí, mudrlantská 78letá babička, která co neví, to nepoví, vychcaný podnikatel 36letý Honza - chlápek, který nechce nikomu pomáhat, ale zato na konci by kolaboranty střílel, 41letý dlouhovlasý tlustý kapoun bez vlastního názoru na cokoli, 50letá zodpovědná učitelka - matka, která chrání své děti, přemoudřelý 16letý Marek, jenž při fašistickém řádění nedokáže potlačit úsměv a konečně nejmladší 10letý synek, který se asi dost nudí, ale statečně to nedává najevo. Rodina si dělá legraci z úkolů i navozených situací, což je trapné. Pozvedněte číši, sejdeme se v Říši. Ještě trapnější jsou okamžiky, které rodina bere vážně. Ve mně by se, sousedko, krve nedořezal..._____ 2) But if you thought reality television had reached the boundaries of imagination and good taste, a show that went on the air in the Czech Republic this month has opened up a whole new frontier, píše Rick Lyman v nytimes.com. Lépe bych to neřekl.(14.6.2015)

Reality show na české televizi? Tak to je solidní úlet, říkal jsem si na začátku. Nakonec se z toho vyklubal celkem zajímavý "seriál," o tom, jak to chodilo za války. Místy nedomyšlené, místy bez napětí. Ovšem herci z řad postav, které jim domů posílali, působili poměrně uvěřitelně. Závěr jsem čekal akčnější a přišlo mi, že moc pro ten milion udělat nemuseli. Pro připomenutí zlých časů ale dobrý projekt, který ukázal nám nepamětníkům, co všechno bylo v těchto časech možné. Na české poměry ale celkem slušná reality show. 40%(28.6.2015)

ano, reality show...nicméně si myslim že si většina dnešních lidí si už ani nedokáže představit,že ve skutečnosti se tohle opravdu dělo a v mnohem větším a horším měřítku, tato "reality show" to pojala opravdu dobově, aby i nezasvěcený divák pochopil, osobně se mi zpracování líbilo. Jasně, že rodina nemusela mít strach, protože věděla,že je to jenom hra, nicméně věřím tomu, že babička s dědečkem byli natolik vtaženi do děje tím,že to kdysi opravdu prožili, že reagovali místama, jako by se jednalo o realitu. A kdo nechápe a kritizuje, asi si nedovede představit,že tenkrát kritika na csfd ještě nebyla... Dávam o hvězdu navíc, 43% si to nezaslouží...(26.6.2015)

• rakovnik

Námět slušný, zpracování otřesné. Název odpovídá tomu, že se jedná o hraní si na dobu protektorátu. Účastníci prostě vědí, že se jim nic nestane (Proč asi muži odvedení gestapem nesměli nikomu říci, kde byli? No kde asi, dva dny na hotelu v Beskydech.), takže se chovali jako rádobyhrdinové, pro diváky spíše jako hlupáci či velcí naivkové. Škoda, že se o usedlost nestarali i přes zimu, to by bylo aslepoň zajímavější. Věřím tomu, že kdo se díval, jistě si našel mnoho světlých okamžiků, reálie té doby si člověk pamatuje lépe, když je "zažije". Nicméně, když otěže děje převzala moderní rodina, bylo zle. Překvapilo mě, jak zvládl starost o venkovské stavení a zemědělské práce dnešní teenager.(18.6.2015)

• - Radiopřijímač v logu dokumentu je Philips 830A vyráběný v letech 1932/33. (Brtniik)