poster

Vítězové a hříšníci

 • Hong Kong

  Qi mou miao ji: Wu fu xing

 • Hong Kong

  奇謀妙計五福星

 • Hong Kong

  Kei mau miu gai: Ng fok sing

 • anglický

  Winners and Sinners

 • anglický

  Five Lucky Stars

 • anglický

  Lucky Stars 1

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Víťazi a hriešnici

 • Velká Británie

  Winners & Sinners

Akční / Komedie / Krimi

Hong Kong, 1983, 108 min

 • Puol
  ***

  Taká roztomilo-pytomá honkogská jednohubka z 80-tich rokoch s kopou situačnej komiky a ako i parádnych akčných scén. Zárukou kvality je Sammo Hung, hlavný hrdina i režisér v jednej osobe. O akciu sa postará i policajt Jackie Chan vo vedľajšej úlohe. Nutná potreba vypnúť mozog a len sa baviť, ono ani pri takom chatrnom scénari, ani nie je nad čím premýšľať.(1.3.2008)

 • TERRORDROME
  ***

  Hongkongský humor je ťažko infantilný a pre našinca niekedy nepochopiteľný. Tento film je jeden z tých lepších. Partia zlodejov prepustených na slobodu predvádza znesitelné eskapády, každý z nich má svoju charakteristiku a celé to väčšinou funguje. Samozrejme, keď sa jeden z nich chce stať neviditeľný pomocou meditácie a potom sa pred ostatnými špacíruje nahý tak neviem či je to vtipné alebo trápne. Otáznik vysí nad prítomnosťou najväčšej hviezdy, teda Jackieho Chana ktorého postava vôbec nesúvisí s dejom a sem tam sa nezáväzne mihne obrazom aby niečo predviedol. Keď naháňa auto na kolieskových korčuliach a spôsobí reťazovú haváriu tak sa človek baví aj keď je to úplne od veci vsuvka ako od Monty Pythona. No a bitka v podaní našich zlodejíčkov je naozaj veľmi zábavná, plná fungujúcich gagov, biť sa z nich síce vie len Sammo ale ostatní pomáhajú každý vo svojom komickom šťýle. Smial som sa a o to ide.(16.6.2010)

 • ArdathBay
  ***

  Sammo je borec. Se svojí postavou předvádí neuvěřitelně mrštné pohyby, režíruje a ještě si přibere do filmu Chana, který udělá filmu minimálně dobrou reklamu. Ten má menší roli, ale rozhodně nezapadá. Akce není moc, humoru je více. Scénař není složitý, což je u tohoto druhu filmu jen dobře. K nadprůměrnosti však něco chybí....(4.8.2009)

 • Rominator
  ****

  Pětice hlavních hrdinů (Larry, Výfuk, Kudrnáč, Vazelína a Konvička) se setkává ve vězení a po propuštění zůstanou spolu a rozjedou úklidovou firmu Five Stars Cleaning. Do jejich vlastnictví se nedopatřením dostává kufřík a problémy na sebe nenechají dlouho čekat... Sammo Hung Kam-Bo ve filmu pouze nehrál, ale také režíroval a podílel se na scénáři. Jackie Chan hraje ve vedlejší roli policistu, ale i tak má ve filmu několik scén a na pronásledování zlodějů na kolečkových bruslích nelze zapomenout. V cameo roli tajného policisty nechyběl třetí bratr (Jackie Chan, Sammo Hung Kam-Bo a Yuen Biao jsou známí pod přezdívkou Tři bratři nebo Tři draci) Yuen Biao, který měl s Jackiem krátký souboj. Ocenění: Yuen Biao, Lam Ching-ying a Billy Chan v roce 1984 vyhráli cenu Hong Kong Film Award v kategorii nejlepší akční choreografie.(8.5.2013)

 • Chrustyn
  ***

  Povedená a zábavná akční blbina o partičce zlodějů, kteří si otevřou vlastní čistící firmu a zapletou se do obchodu s falešnými dolary. Akce ve filmu není mnoho a více se jedná o komedii ale když je nějaká bitka nevypadá vůbec špatně. Nejzábavnější je pozorovat v akci Sammo Hunga, který se i díky svým tělesným proporcím dokáže neuvěřitelně ohánět. Rozhodně se však nejedná o "Chanovku" jak by mohl napovídat obal. Jackie je ve filmu všehovšudy 15 minut.(21.6.2009)

 • - Yuen Biao, Lam Ching-ying a Billy Chan v roce 1984 vyhráli cenu Hong Kong Film Award v kategorii nejlepší akční choreografie. (Rominator)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace