Vítězové a hříšníci

• Hongkong Qi mou miao ji: Wu fu xing (více)

Situačna komédia o pätici zlodejíčkov, ktorí si po prespustení z väzenia založia vlastnú upratovaciu firmu. Päticu ešte doplní prekrásna sestra jedneho z nich, po ktorej idú ostatní členovia upratovacieho týmu. Ako tu už v honkongských filmoch býva zvykom naša skupinka sa nechtiac zapletie s miestnym mafiánskym bossom. Pri jednej naháňačke im náhodou skončí v aute kufrík s peniazmi, čo bude nasledovať je zrejmé. Najväčší priestor dostáva Sammo Hung v "kladnej" úlohe dobrácekého neustále otĺkaneho zlodeja. Vo vedľašej úlohe policajta predvedie zopár kaskadérských kuskov slávny Jackie Chan. Cameo si strihol aj tretí z trojice slávnych bratov Yuen Biao. (Puol)

JimiH

Řada infantilních vtipů a skvělých akčních scén je působivá především díky skvělé chemii mezi ústřední pěticí. Sammo Hung prostě ví jak dát dohromady partu, kterou nezastíní ani Jackie Chan. ()

monty.cl

Není to taková zběsilost, na jakou jsme zvyklí od Jackieho Chana,ale honička na kolečkových bruslích je hodně dobrá...60% ()

Filmaris

Skvelá komédia plná zábavných, vtipných scén a opäť podarenou akciou. Sammo Hung, ako režisér a jedna z hlavných úloh natočil bláznivú komédiu o pätici kamarátov, ktorí po prepustení z väzenia už nechcú ďalej pracovať, ako zlodeji, a tak sa rozhodnú zarábať legálnou cestou ako upratovacia firma. Herci si to užívajú a ide z nich veľmi dobrá energia vďaka čomu to funguje po stránke humoru i akcie. Zopár scén sa ušlo aj Jackie Chanovi a cameo si tu vyslúžil aj Yuen Biao. Bojové choreografie majú tempo a, ako už je zvykom aj svoju výbušnosť na čo sa stále dobré pozerá. Zápletka je tu v rámci žánru v pohode a aj napriek menej akcie to bolo zábava, pri ktorej som sa z chuti zasmial. ()

Chema4

Film o pätici kamarátov, ktorí vyšli z väzenia aby rozbehli svoj vlastný biznis. Skôr to ale vyzeralo že ich pustili zo škôlky, pretože správanie poniektorých bolo na mňa až moc infantilne. Prva hodina, až do zapletky, ktora je mimochodom na vlas rovnaká ako sammov známejší Mr. Nice Guy, som sledoval číru komédiu s pár veľmi vtipnými scénami. V druhej polovici filmu už začali naplno kralovať Sammove bojove schopnosti....70% ()

shinbone

haha, všechny ty komický skeče byly dětinský a trapný, a nic jinýho tam skoro neni. nezvážní to ani při end fightu. ()

JoKKeR

Nejvetší Činské hvězdy 80 let pospolu v této komedii,ikdyž nějací známí herci se zde jen mihnou a Jackiho obdivovatelé si ho zas tolik nevychutnají pač hraje druhé housle. lae je tu taková smršt znamích Asiských tváří že je radost na to pohledět ()

rekurseman

Výborná akční komedie ve které Jackie hraje vedlejší roli. Vůbec to nevadí, naopak. Myslím si, že Sammo jeho roli dokonale nahradil a jeho vytříbené bojové schpnosti, humor atd...vůbec by se v dnešní době za to nemuseli stydět ani někteří herci z Hollywooodu. Mám rád čínský humor! ()

HKstars

Lucky Stars jsou tu znovu (tedy vlastně poprvé, záleží na tom, v jakém pořadí tuhle sérii sjíždíte) a v plném počtu. V kratičkém úvodu jste svědky jejich neslavné kriminální kariéry a když se všichni sejdou v jedné cele, rozhodnou se uzavřít přátelství na život a na smrt. A samozřejmě najít si nějakou babu, o to jde v těhle šílených komediích především. Celá pětice (Charlie Chin, Sammo Hung, Richard Ng, John Sham a Fung Shui-Fan) se nastěhuje do velkého domu a snaží se sbalit sestru Curlyho (John Sham). To s sebou samozřejmě přináší dávku tradičních gagů, ve kterých se každý chce zbavit každého, aby mohl s dívkou strávit co nejvíc času. Šťastlivcem je tentokrát Sammo Hung, i když si z něj jako obvykle ostatní utahují. Titul největšího komedianta však nikdo nesebere Richardu Ng, jehož scénka s neviditelností patří k vrcholům filmu. Sammo však září spíš před kamerou než za kamerou, nemohl jsem se zbavit dojmu, že volba úhlů a střihů není tak uhlazená jako v dalších dílech (My Lucky Stars, Twinkle, Twinkle Lucky Stars) a ani choreografii akčních scén bych nevyzdvihnul do nebes. Nicméně dokud jsou na place dobré fóry a dobří herci (opět se sešli úplně všichni, kdo něco v Hong Kongu znamenali ;), zábava je v plném proudu a vaše bránice si neodpočine. Podařený kvintet dá totiž dohromady čistírenskou firmu Five Lucky Stars Cleaners a začnou problémy. Co je jen naťuknuto v první polovině (která je opět jen a jen o svádění holek), to se naplno provalí později, když uprchlí zloději (které honí Jackie na kolečkových bruslích, inu policajt k pohledání) ve zmatku hodí kufřík se vzorky pro padělání peněz do dodávky naší pětice. Hlavní hrdinové samozřejmě netuší jaká bije, ale když se v jejich okolí začnou ve zvyšeném množství vyskytovat okvádrování zabijáci, začne jít do tuhého. Překvapením je, že ve Winners a Sinners nepřichází nečekaná záchrana a akční injekce od dua Chan&Biao (druhý jmenovaný se tu je mihne, v dokonale frajerském cameu, při kterém mu asistuje Moon Lee), na kluky z Lucky Stars si jen tak někdo nepřijde a tihle nadrženci mají v hlavě i pár mozkových buněk, pokud tedy zrovna nehoní nějakou sukni. Navíc krom toho, že proti sobě poštvou dva nejsilnější gangy v okolí, se ctí uhrají a ukopou i náročnou davovou bitku v sídle hlavního záporáka (který disponuje moc pěkným autoparkem). Na hercích je sice vidět, že bojová umění viděli naposled na základní škole, ale celá scéna je roztomile vtipná a až uvidíte Hung-Gar freeze frame Charlieho China, prasknete smíchy. A o to tu jde především. Winners and Sinners si nekladou nějaké přemrštěné nároky a i když občas budete kroutit hlavou "jak tohle mohli vymyslet", zanechá ve vás film příjemné pocity. Kéž by takových nenáročných "uvolňovaček" bylo víc... 50% ()

zurivymlok

Celkem nudný film. Jackie tam moc prostoru neměl. Líbila se mi scéna na dálnici. Sem tam tam byl docela dobrý vtip, ale jinak jsem to spíše přetrpěl. ()

pavont

Pri tomto type filmov sa mi tlacia spomienky na prve videokazety s kung-fu filmami ktore sme vsetci donekonecna pozerali. S prisernym dabingom alebo aj na nemeckych staniciach hoci sme tomu nerozumeli. Dvojica Samo Hung sa stretla nezpocetnekrat a obaja su uz dnes zlatym fondom cinskej kinematografie. Vol filme vela bojovych scen nieje a nahradza ho infantilny humor patice zlodejickov. Cez to davam aj s davkou nostalgie za 4 a vzdycky si rad zavzpominam. ()

ado7

čínsky humor je dosť infantilný, ale mohlo byť aj horšie (vid...Funes). V Jackieho filmoch ide hlavne o posledný súboj a ten zbytok je len omáčka, aby sa naplnila minutáž :o) ()