Rozhodnutí nebo život

• Velká Británie Choose or Die

Dva kamarádi mají políčeno na výhru, o kterou se nikdo nepřihlásil, a tak oživí tajemnou videohru z 80. let. Ocitnou se ale v neskutečném světě plném nečekaných hrůz. (Netflix)

Lucasion

Další lahůdka od Netflixu. Přijde mi, že se skutečně zaměřují na kvantitu než na kvalitu. Velmi zajímavá myšlenka udělat hororové Jumanji. Ovšem to provedení a atmosféra je příšerná. Alegorie na SAW taky nefunguje. Chápu, že se tvůrci snaží šokovat nechutnými věcmi, kdy se musí postavy rozhodovat… nebo zemřít. Ale ten výsledek je nemastný, neslaný a nudný. Se SAW se to vůbec nemůže rovnat. První SAW byl vynikající horor s psychologickou zápletkou. Tohle je nuda poslepovaná z nechutných scén. Promarněný potenciál. (25 %) ()

Astaroth12

Podobne filmy mám celkom rad, býva tu spad i nejaká ta kvalitná gore stránka, ale tento nemá ani jedno a ani druhé. U mna si to do cela posral už z výberom nezaujímavých a všedných postav a herci boli hádam i horší. Ani trikovo tej vody moc nenamútil a dejovo to bolo strašne lacné až fádne. Myslel som si, že aspoň pointa sa vydarí, ale aj to bol môj omyl a podcenil som tvorcov tohto filmu tým, že som si naozaj myslel, že ponúknu aspoň vo finále niečo nevšedne a výnimočne. Bohužiaľ ich fantázia a um za veľa nestoja a tak nato tento film sakramentsky doplatil. Aspoň, že som sa až tak veľmi nenudil, ale viac než 2* aj tak dať nemôžem. ()

Steven47

Zajímavý nápad, ze kterého mohl vyjít vcelku slušný béčkový horor. A první půlka se celkem povedla. V rámci možností film zvládne vyvolat atmosféru, působí relativně znepokojivě, a hlavně tam funguje to tajemno okolo hry samotné. Doporučuji neočekávat nějaké gore, v tomhle ohledu se tvůrci nijak neodvázali. Scéna se sklem je fajn, ale zatímco trailery mohly dávat naději, že výsledný snímek ukáže daleko horší věci, tak opravdu ne. Postavy jsou dost o ničem, jejich osobní problémy nefungují, a i ta vzájemná chemie je taková nijaká. Musím vyzdvihnout scénu s matkou „ve videohře“, ta mi přišla dost povedená, ale podobných nápaditých scén bych u takového filmu prostě čekal víc. Přesto to celkem utíká a už jsem byl pomalu spokojený, že ten průměr klapne. Bohužel druhá půlka postupně začne ztrácet půdu pod nohama a přestane bavit. Trošku to oživí finální boss fight, jenž sice přijde se zajímavou mechanikou, ale je takový dost divný a zároveň nevyvolá absolutně žádné emoce, protože mi prostě byl osud hlavní hrdinky ukradený. No a finální vyústění mi přišlo až směšné. 4/10 ()

Trevor

Do úplného konca som čakal, či námetom pre tento film bola kniha Erebos - Hra, ktorá zabíja. Bohužiaľ som sa to nedozvedel, pred takmer 10 rokmi som ju kúpil svojmu 13-ročnému synovcovi, pretože bola jednoznačne určená pre mladých dospelých som ju nečítal (tak keď budeme na Steamku drtiť Total War či Seven days to die aspoň sa ho na to skúsim opýtať), rovnako tak ako tento film. A aby zaujal aj dievčence tak Netflix neváhal použiť svoju vlajkovú loď, teda vlajkový ksichtík Asinka. Čím ďalej tým viac sa potvrdzuje to, že cieľovkou Netflixu sú predovšetkým detičky a musím dodať že toto bola silná káva aj na aktuálne maturanta, takže strop tohto filmu by sa  dal odhadnúť tak na 16 rokov. Opäť premárnený potenciál niečoho čo mohlo byť príjemným prekvapením, ak by sa toho chopil niekto s aspoň štipkou talentu na režisérskej stoličke. ()

sofiapetra

Pušteno jen náhodně kvůli Otisovi/Asovi, co kdyby to šlo. Neee, nešlo. Jako horor, při kterém se máte bát, to nefungovalo. Místo toho tam flákli několik tak krutých scének, že by je snad nevymyslel ani Mengeleho vyhrabaný mozek. ()

M.i.k.e

nápad s prokletou hrou není vůbec špatný, ale bohužel je zle nedotažený a celé to provedení kulhá na obě nohy. Ani moc nevadí, že tu prakticky nic nedává smysl a vlastně ani to, že se nedozvíme nic o tom jak a proč hra vznikla ani proč si zvláštně ohýbá vlastní pravidla, ale dohromady to prostě nefunguje a není to ani zdaleka taková zábava jaká by mohla být. Občasný retro vizuál a hudba je fajn, hlavní hrdinka celkem sympatická a ani Asa Butterfield ve své obvyklé poloze (pochybuji že má jinou) mi tu nevadil, ale potenciál minimálně na solidní gulity pleasure tu byl mnohem větší...45% ()

PROCESOR

No ty kráso, tak to byl skutečný nářez. Tady to někdo přehnal s houbičkami, neboť jinak si to nedokážu vysvětlit. Když přehlídnu 100x ohranej motiv, tak zpracování je opravdu katastrofální. Skoro, jako by to točily amatéři a měli hodně omezenej rozpočet. Na horor zapomeňte. Pokud se teda hodně nudíte, tak pár vtipných momentů tam je. ()

NiWi

Pravděpodobně bizár roku. Film postavený na relativně slušné a zajímavé premise, ve které tajemná hra ovlivňuje dění v reálném světě, a samozřejmě se nedějí vůbec hezké věci. Na celovečerní debut pro Tobyho Meakinse to není úplně zlé, v rámci možností se filmu daří vytvářet takové začátečnické napětí, "děsivé" a nepříjemné okamžiky a gore výjevy jako pojídání skla působí znepokojivě (tedy minimálně na papíře). Zároveň se filmu daří vytvářet jakousi ponurou retro atmosféru, která ke snímku sedí, dokonce i hudba je fajn. Bohužel ve většině zůstalo pouze u těch nápadů a nadějných povrchností, a málo co je dotaženo alespoň k průměru. To, jakou má film dějovou strukturu, co se v něm nakonec děje a v jakém sledu, je naprostá šílenost, která absolutně nedává smysl. Vše korunováno extrémně bizarní poslední dvacetiminutovkou, kdy vůbec netušíte co se to v tom filmu kurva děje, a kdy ale vůbec nic nedává smysl a neřídí se jakoukoliv logikou. S nějakým příběhem si scénář neláme hlavu, nedozvíme se jak hra funguje, odkud pochází, dokonce ani jak se dostala do filmu. A zbytek je jen bizarní sled scén ve kterých se dějí věci nahodile jak to zrovna někoho napadlo. Prostě bizár. Naštěstí je to poměrně krátké, ale ani těch 80 minut za to asi nestojí. Věřím ale, že pokud si u toho dobře zahulíte, nebo je vám 15 a chcete se jakože bát, tak to je asi nic proti ničemu. Já osobně ale na tuhle bizarnost radši zapomenu. 3/10 ()

majo0007

Najväčší horror je pozerať sa 80min na maximálne nesympatických a prkenných hercov. O demencii scenára radšej pomlčím. Zároveň tou najväčšou haluzou je, že hudbu k filmu zložil Howlett - čisté zúfalstvo. ()

Johnny.ARN

Toto je buď nedotiahnuté alebo medzidimenziálne a len tak niekto to nepochopí. Nič medzi tým. Chce to byť vysvetlené, ale nedokonalo, chce to prekvapiť a šokovať, ale nedokáže to úplne navodiť wow efekt. Taký skôr až alternatívno-nezávislý počin vo vodách mainstreamu. A presne tak ako to znie, také to aj je. Ťažko hodnotiť, ťažko sa s tým vysporiadať. 3 z 5 ale nie som o tom úplne presvedčený ()

oveckaoa

Holka objeví u kamaráda co sbírá počítače a staré hry počítačovou hru co Vám nabízí, že pokud ji vyhrajete dá Vám 125 000 a začne ji hrát. Akorát, že to není obyčejná hra, ale hra založená na rozhodnutích. Dobrý námět zpracování horší to jak to ovlivňuje všechny lidi se ani nevysvětlí a konec je nedořešený jelikož ten chlap vyhrál a stejně prohrál. 60 procent ()

lykan9

Začátek tohoto hororu byl doslova výborný a nápad samotný mě nadchl. Dýchl na mě takový potenciál, že jsem se domníval, že už se nemá co zkazit. Bohužel tempu se po první půlhodině začalo tak neskutečně ztrácet, že kdyby Rozhodnutí nebo život trvalo o něco déle, tak bych musel dát o jednu nebo dokonce dvě hvězdy méně. Dálka filmu byla tudíž rozhodující. Než jsem si uvědomil, že se ve výsledku jedná o trapnost, tak byl konec a já jsem měl díky tomu pocit, že tento horor nebyl ztrátou času. Tento film pořád ve mě vzbuzuje pocit zajímavosti a proto i volím hodnocení lehkého nadprůměru. Jedna věc mě však opravdu mrzí a tou je, že jsem se nedočkal Roberta Englunda fyzicky a že mu nebyl poskytnut nějaký větší prostor. Byl to totiž pro mě hlavní tahák, proč si film pustit. ()

sedm.1

Když bych si měl pomoci názvem tohoto snímku tím, že bych se zeptal, jestli se rozhodnout film sledovat, nebo raději zemřít, tak bych upřímně doporučil klidně sledovat, jelikož to zas až taková sračka není, i když převaha těch negativních dojmů je zde vážně velká. Mezi ty nejzásadnější každopádně patří fakt mizerný casting, kdy mám na mysli především ústřední herečku, která je extra nesympatická, odpudivá a herecky totálně marná, obtloustlý Asa Butterfield to též zrovna nezachraňuje a o šíleným zbytku pak ani nemluvě, zde se prostě jedná hromadně snad o jedno z nejkatastrofálnějších obsazení vůbec, no a pak mě určitě nepotěšila ani obrovská nesmyslnost celé té zápletky, v čele s totální nedotažeností jednotlivých scén, kde se sami tvůrci utápěli v úplně paskvilovitém vysvětlování, nedávající ani hlavu, ani patu, je to zkrátka opravdu silně nedotažený story, které se vymklo kontrole. Proč to ale nemohu úplně hodit do kanálu je, že jednotlivé scény, když tedy pominu onu jejich nesmyslnost, tak jsou poměrně zábavné, chvílemi i nápadité, efektně zpracované a třeba závěrečný souboj mezi ústřední hrdinkou a Eddie Marsanem lze považovat za parádní scénu, která mě fakt dostala. Jinak co se týče napětí, to se zde nevyskytuje a jistou atmosféru tu pak sice lze vycítit, nicméně mě osobně neoslovila a ani filmu samotnému zrovna také nepomohla k nějakému lepšímu dojmu. Rozhodnutí nebo život je zkrátka v jednotlivých scénách docela zábavná podívaná, nicméně jako celek je to šílený nesmysl, přežít se to ale dá bez nějaké zásadnější újmy. ()

iXtr3m3

Hnusné a nesympatické postavy nielen vzhľadom, čo by sa dalo prekusnúť, keďže nemôžeme hodnotiť knihu podľa obalu, ale najmä správaním sa, inteligenciou a podobne. Veľmi slabučký film, človek by čakal nejakého toho horového zástupcu triedy ála Jumanji či Zathura ale to bol veľký omyl, toto sa k nim nepribližuje ani omylom, napriek tomu, že sú to žánrovo samozrejme predsa len odlišné kúsky. Chýbalo tomu viac hororu, gore, smrti a jednoducho len pochmúrne prostredie, trocha hmly a hra so svetlami jednoducho nestačia. ()