Reklama

Reklama

Za hranicí

(seriál)
  • USA Outer Range
Trailer 1
Drama / Mysteriózní / Sci-Fi
USA, (2022–2024), 13 h 4 min (Minutáž: 42–62 min)

Série(2) / Epizody(15)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (27)

Qitek 

všechny recenze uživatele

Kvalitu tahá nahoru první třetina, která je režijně našlapaná a slibuje mnohé. Za zmínku taky rozhodně stojí soundtrack a postava kovboje ( Noah Reid ) zpívajícího popové melancholické písně. Odvážné béčko ( odvážné kvůli své podřadné nápaditosti ), co umí být v momentech vizuálně agresivní, je pevně opřené o silné herecké výkony ( Imogen Poots zasluhuje kulku mezi oči jak už dlouho nikdo ) a v několika nečekaných momentech zdařile vytváří pobavený úsměv na tváři v tom nejlepším smyslu slova. Nejsilnější díly ( první čtyři) mají na svědomí Alonso Ruizpalacios a Jennifer Getzinger. V první půlce krásně balancuje mysteriózní atmosféra s dramatem, a to co dělá tuto novou sérii především zajímavou - nadhled. Ten se bohužel v druhé půli vytratí a stává se tak největším kamenem úrazu Outer Range, který ještě navíc doráží závěrečné logické propasti, které jsou víc wtf než ty chtěné. Udržet si do konce počáteční laťku, hlídat si scénář s logikou, máme tu plnokrevné béčko v áčkovém kabátě. Škoda. Velká. ()

ledzepfan 

všechny recenze uživatele

Solidní úlet, který je ve své absurditě a nevázanosti vlastně zatraceně chytlavý.. Jen mám trošku obavy, že pokud dojde na další série, tak tu sympatickou haluzoidnost (kdy to vše funguje jen na základě jakéhosi křehkého a nepříliš jasného principu) vystřídá spíše scénáristické tápání, protože v motivech času se není radno ráchat moc dlouho.. ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Pro mne zatím seriálové zklamání roku. Amazon lákal na atraktivně působící Sci-Fi Mystery s Joshem Brolinem, ale tohle seriál bohužel jen načtrne a vůbec se dané tématice nevěnuje, naopak se z něj stane zdlouhavá Soap Opera. Seriál měl rozhodně potenciál. Odehrává se na hezkém americkém ranči s málo obyvateli, hraje zde dobře hrající Josh Brolin, Imogen Poots a potěšil mě Tom Pelphrey ( Z Banshee!), je tu slušný vizuál a jedna záhadná díra, která měla být hlavní devízou seriálu, ale je tu spíš navíc, což neměl být záměr. První 3 epizody jsou rozehrány šikovně, konec prvního dílu je slušný napínák a překvapivě mě to dost bavilo ( řešící se vražda, boj o ranč, mysteriozní loop hole), ale to vše brzy opadne a někde při 5. epizodě jsem se už nudou začínal kousat a dokoukal spíš z povinnosti a zvědavosti než se spokojeností a nutno dodat, že je to kinda waste of time. Nic moc se zde pořádně nevyřeší, mysteriózní linka je hodně vedlejší. jedna vražda se tu řeší snad 6 dílů, postav je málo a krom Brolina tu nikdo nemá moc, co hrát. Čím víc se seriál blížil ke konci, tak i přestal dávat smysl a šíleně pomalé tempo opravdu tomu moc nepřidávalo. Není tu nic moc zajímavého k vidění ani nic, co by vyloženě stálo za pozornost, vše jsem viděl už jinde a zpracováno lépe, takže 3 hvězdy za slušný start, poslední díly už tíhly spíš ke 2 hvězdám. Příběh 3/5. Akce 2/5, Humor 1/5, Násilí 1/5, Zábavnost 2/5 Hudba 3/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 3/5, Napětí 3/5, Emoce 2/5, Herci 4/5. 5/10. ()

xLIGHTx 

všechny recenze uživatele

Outer range nemusí sadnúť každému. Je potrebná istá dávka trpezlivosti. (Inak je to dosť slow burn záležitosť.) Mysteriózne a sci-fi prvky sa sem tam objavia (neskôr našťastie častejšie), no do veľkej miery je to vlastne rodinná dráma. Dominuje Josh Brolin ako rančer a hlava klanu Abbottovcov, ktorí nemajú dobré vzťahy so susedmi, ktorí sú rovnako rančerská rodina a ktorí vyvolajú spor o určitý pozemok. Do toho všetkého sa zjavuje postava trochu divnej Autumn (Imogen Poots sa za svoj výkon rozhodne hanbiť nemusí). A naviac, objaví sa v zemi dosť veľká, záhadná, hlboká diera. Keďže mnoho vecí zostalo nedorozprávaných, prípadne sa nové prvky v príbehu len načali, tak bude asi snaha o druhú sériu. (Nechýba ani LGBTI propaganda, tentokrát sa to týka indiánskej šerifky.) Celkovo, pomerne kvalitný seriál, ale určite nie bez múch. Za tri a pol plachtenia v diere ;), ehm, teda za tri a pol hviezdy. (PS Možný SPOILER. Grécky boh Kronos... „Zostúpil k nám, ku každej civilizácii, vždy sa niekde objaví. Vždy nosil niečo ako kosák... Tým kosákom presekol dieru, niečo ako trhlinu do vesmíru, medzi nebom a zemou, aby oddelil tento svet od ďalšieho. Z toho máme čas. Kronos... Chronológia.“ Koniec možného SPOILERU.) ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Premisa nezněla úplně marně a prostředí amerického vidlákova, mám rád. Bohužel seriál se vydal úplně jinou cestou než jsem očekával a než jsem si přál a byla to cesta zvláštní a bohužel dost nudná a ve výsledku nezajímavá. Připomnělo mi to nedávnou Invazi, kde jsem také viděl velký potenciál, pěkný vizuál ale vše utopeno v naprosto debilním podání. ()

Galerie (197)

Reklama

Reklama