• Adam Bernau
  ***

  Typicky rážovská zádumčivá pohádka. Stejně jako u Rážou zfilmovaného Sedmera krkavců zde máme mocichtivou příbuznou vražedkyni s mužským nohsledem, romantického prince a osudovou nevěstu s bratry - nyní ovšem ve zcela jiných konstelacích. Celkové provedení nic moc, spousta dílčích přešlapů či nedošlapů, ale tématicky čistá práce, solidně soustředěná na podstatné motivy. Královna je skvělá, princův příběh, jak má být. Už fakt, že prince hraje Čenský (s příčeskem!) a není to blbý, se musí považovat za úspěch.(5.4.2015)

 • honajz
  ***

  Slovo od slova kompletní remake jiné TV pohádky z brněnského studia Zlatá panna - http://www.csfd.cz/film/284604-zlata-panna/. Ludvík Ráža tomu dokázal dodat nějakou atmosféru, ale nemůžu si pomoct, Čenský zde hraje jako z donucení.(10.10.2010)

 • WANDRWALL
  *

  Moc průhledné.(12.8.2010)

 • Linda.csfd
  ****

  Hra o trůny v českém podání! Královna trpící vážnou psychickou poruchou, král evidentně trpící depresemi a princ asi něco užívá, protože je věčně Mahulený. Tak trochu lekce psychologie, no, pohádkou bych to rozhodně nenazývala. Ta freudovská, dramatická a mlžná (zahulená) atmosféra byla hodně zajímavá.(13.12.2014)

 • triatlet
  **

  Nepohádkové, spíš rodinné drama. Chybí náznak aspoň nějakého vtipu, který do pohádky patří. Převažuje vážná rovina. Čenský je v roli prince (ve 34 letech) nepřesvědčivý. Na to, že se natáčelo na třech hradech (Buchlov, Pernštejn, Bítov), je výsledek stejný, jako by se natáčelo ve studiu. Princ plní úkoly bez větších problémů. Kladem je scénář, který je sice suchý a moralizujicí, ale je věrohodný a vyzdvihuje dobro, lásku, poctivost nad zlo, závist, hamižnost.(7.8.2010)

 • - Při natáčeni devatenáctiletá Mária Podhradská (Mahulena) přiznala, že polibek od Jana Čenského (princ) ve filmu byl jejím prvním polibkem. (IZFNP)

 • - Původní název filmu byl Sen o zlaté panně. Herečce Márii Podhradské (Mahulena) ale blond vlasy neslušely, proto se režisér rozhodl film přejmenovat na Sen o krásné panně.
  (IZFNP)

 • - Jana Čenského (princ) a Ondřeje Pavelku (Petr) při natáčení scény v kopcích pokousali paraziti, oba herci pak museli vyhledat pomoc kožního lékaře. (IZFNP)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace