Mechanik

• Španělsko El maquinista (více)

Hrdina existenciálního hororu Trevor Reznik je osamělý, uzavřený a tichý mladý muž. Až na to, že vypadá trochu přepadle, vyhlíží jako tisíce obyčejných mladíků, kteří navečer přijdou z práce, často poklábosí se servírkou z kavárny a občas své jednoznačnější touhy uspokojují prostřednictvím profesionálky - a pak jdou spát. Trevor ovšem spát nejde - už rok totiž trpí nespavostí, která však nemá nic společného s banální insomnií, nutící vás uvařit si první kávu za rozbřesku. Fyzicky i psychicky vyčerpaný mladík, pracující v zatuchlé dílně u soustruhu, už celé měsíce bojuje s noční můrou, z níž se nelze probudit. Svou roli v ní hraje děsivá nehoda, již Trevor zavinil (nebo snad ne?), kolegové z práce, Trevorova oblíbená call girl Stevie, tajemný plešoun Ivan a sympatická číšnice Marie. Kdo z nich je však skutečný a nic nepředstírá? Je Trevor obětí nějaké podivné hry, nebo je on sám bezcitným manipulátorem? (oficiální text distributora)

Domislava95

100 minut, u kterých jsem se i já cítila jako schizofrenik a nebyla jsem si jistá, co je realita. Bohužel mě ale film neoslovil natolik, abych u něj dokázala vydržet sedět celou dobu, musela jsem si dávat pauzy a vlastně teda hodnotím jen posledních 20 minut, od kterých jsem se (konečně) nemohla odtrhnout. Ani ty ale nedostanou víc než 3*, možná kdyby neexistoval Fight Club. ()

jack_scott

Hodně zajimavý thriller s výborně hrajícím Christianem Balem. Hrozná událost udělá z jeho postavy hroznou trosku. A je opravdu strašlivé, jak drsně je to natočené a zahrané. Dlouho jsem zvažoval pět hvězdiček, protože je to natočené poutavou, znepokojující formou, která opravdu nenudí. Konec je slabší, ale jinak člověk celou dobu neví, co se bude dít. 83% + **** CHB - 150% ()

Fin_429

Obrovským  tahounem celého tohoto snímku je dozajista režisér a Christian Bale. Bale tady totiž předvádí výkon, který je hoden zařazení do top 10 nejlepších hereckých výkonů všech dob. Zároveň je ale doprovázen dokonalým vizuálem a hudbou, no a samozřejmě kvalitním vedením a perfektní vizí, která se nebojí. Ovšem, myslím si, že ta poslední pasáž byla natažena a tak jak drsně vypadal začátek, jaké hororové prvky měl prostředek, konec lehce strhává pod hladinu, jinak skvělého filmu. Abych to ale rozvinul, tak si myslím, že je povinnost říct i to, že ten plot-twist byl velký a pravděpodobně na mě zapůsobil více, než ten ve snímku Šestý smysl - Ačkoliv byl podobný 8,5/10 ()

cubiczech

Po tomhle filmu chovam k Baleovy obrovsky obdiv, jelikoz zhubnout tolik, a pak nabrat zase na batmana obrovskou svalovou hmotu.. to chce opravdu silnou vůli... a nejenom kvůli tomu, Mechanik na me zanechal jakýsi podivný dojem nepochopení a jakéhosi ztracení v ději, i když jsem paradoxně všechno pochopil :-) ... to si vysvětlí každý sám... ()

old salt

Jednoznačně za Balea. Příběh možná předvídatelný, leč ne tuctový a zpracování na velice slušné úrovni. Ale jak říkám, to, co předvedl Bale, jsem již dlouho neviděl. Mimořádný výkon ! ()

Muso

Hmm, čo napísať o Mechanikovi?? To, že je to skvelý film?To, že ovplýva neuveriteľne hustou atmosférou, ktorú dokresľuje parádna minimalistická hudba. To, že vďaka výbornému scenáru budete celý čas tápať a cítíť sa presne ako Reznik ? To, že to Christianovi Baleovi proste musíte veriť? Asi by to bolo všetko iba nosenie dreva do lesa, takže končím iba tým že je to určite jeden z filmov ktorý musíte vidieť..a nie raz!! ()

ElFifo

V tomto snímku stojí nejvíc za pozornost hustě temná atrmosféra a hustě dobrej Ch.Bale (kam až ten v týhle roli zašel, je takřka k neuvěření). ()

sus

Ponurá morbidní atmosvéra, skvělý výkon Balea, dost dobrá doprovodná hudba. Akorát nechápu kde vzal takové tělo pro tuhle roly a jak dlouho mu trvalo než se dostal s jeho hmotností asi snad na 50kg. ()

gu-staff

Zoufalství, zmatek, počínající šílenství z tušené pravdy - to se honí Reznikovi hlavou. Ať se snaží, jak se snaží, zpět do normálu se nemůže dostat. Tenhle film je celý o Baleovi, a to byl rozhodně krok správným směrem, ať už díky tomu, co se sebou provedl, anebo proto, že je to pan Herec. Už ze začátku máte tušení, jak se věci mají, a když se tak na konci opravdu mají, vůbec vás to nemrzí, tak to prostě má být. Za pět ! ......Projekce číslo 2. Ten film zraje jak víno. Dusno na vás leží jako těžká, vodou nasáklá deka, která z vás rozhodně nespadne se závěrečnými titulky.... ()

lisma

Zde asi nachází Christian Bale mé největší úcty za celé jeho dosavadní působení na filmových plátnech , protože takováto fyzická obět pro roli je něco vskutku nevšedního. ()

Loizee

Bale za 5*. Opravdu jsem se od srdce zasmál (v dobrém) jeho hereckému umění. Jeho výrazy jsou dodnes nepřekonané. ()

fferdas

Velmi zajímavě natočený film s výborným Christianem Balem v hlavní roli. Rozhodně stojí alespoň za jedno zhlédnutí. ()

FiFoo

Tohle je Baleuv film. Jak prohlasila pritelkyne po jeho protahovacce v trenkach: "Sakra, ted si budu muset najit novyho oblibenyho herce!" :) Bez ohledu na to -jak uz bylo mnohokrat zmineno-, ze je to koktejl z Mementa a Fight Clubu s pomerne pruhlednou pointou, zabira dobre. Aspon na me jo. ()

Christian Bale končí s nabíráním váhy

Christian Bale končí s nabíráním váhy