Mechanik

• Španělsko El maquinista (více)

Hrdina existenciálního hororu Trevor Reznik je osamělý, uzavřený a tichý mladý muž. Až na to, že vypadá trochu přepadle, vyhlíží jako tisíce obyčejných mladíků, kteří navečer přijdou z práce, často poklábosí se servírkou z kavárny a občas své jednoznačnější touhy uspokojují prostřednictvím profesionálky - a pak jdou spát. Trevor ovšem spát nejde - už rok totiž trpí nespavostí, která však nemá nic společného s banální insomnií, nutící vás uvařit si první kávu za rozbřesku. Fyzicky i psychicky vyčerpaný mladík, pracující v zatuchlé dílně u soustruhu, už celé měsíce bojuje s noční můrou, z níž se nelze probudit. Svou roli v ní hraje děsivá nehoda, již Trevor zavinil (nebo snad ne?), kolegové z práce, Trevorova oblíbená call girl Stevie, tajemný plešoun Ivan a sympatická číšnice Marie. Kdo z nich je však skutečný a nic nepředstírá? Je Trevor obětí nějaké podivné hry, nebo je on sám bezcitným manipulátorem? (oficiální text distributora)

adamix

Pútavý mysteriózny psychotriler na čele s vychudnutým Baleom (neskutočné) a atmosférou, sťa horor po španielsku a s prekvapivým záverom. Nie je to nič prelomové, ale na tento film vďaka Christianovi nikdy nezabudnete. U mňa 4* a 75%. ()

Micoldee

Škoda, že vysvětlením podivných událostí nebylo něco zajímavějšího, než jen výsledek nespavosti. Atmosféra a mysterióznost je ale skvělá :) ()

mirkath1

Tak teda klobouk dolů, neskutečný výkon a filmový zážitek-děkuji. Podobně luxusní koncert předvedl Joaquin Phoenix ve filmu https://www.csfd.cz/film/628813-joker/recenze/ ()

axik

Kvalitně natočený film s výborným Balem (viz Equilibrium) ve fascinujícím takřka černobílém světě plném smutku, deprese, ve které nic není tím, čím se zdá být. Uvězněn ve svém vnitřním trápení, pronásledován svým já až k samotnému konci. Kurňa, jak může být někdo tak hubenej??? ()

ric

Sic zase a stále písnička na téma "rozpolcená osobnost", ale servírovaná fakt pro mě neotřelým způsobem. Navíc Jennifer Jason Leigh, i na své roky, vypadala pořád hodně dobře no a Christian Bale - to je snad role mu šitá na míru. Teď už si ho nedokážu představit v jiném žánru, takže v Batmanovi 2005, to tě, Christiane, nespustím z očí! ()

missaak

asi dost nerealny, ale pro me vyborny pribeh, kde sem si vazne nebyl moc jisty co se poradne deje a proto se na zkouknuti chystam znova, tentokrat to urcite pochopim uplne :-)). Doporuciju vsem milovnikum zanru Memento. ()

forzaroma

Tri hviezdičky dávam len z dôvodu kvalitnej réžie a skvelého výkonu Christiana Balea. Po tomto filme by mohol spomínaný herec vydať kazetu: Chudnite s Christianom Baleom. Ale vráťme sa k filmu samotnému. Bola to zmes nezmyselných scénok, ktorým koniec filmu robil alibi, tak, že vlastne jednotlivé scény nemuseli dávať žiadny zmysel. Stále verím a riadim sa hodnoteniami na www.csfd.cz., preto tentokrát pre mňa 80% pre mechanika, znamená iba nepodarenú výnimku potvrdzujúcu pravidlo. Mechanik : max. 60%. ()

ottik274

Toto hodnocení dávám za herecký výkon, který zde CHristian Bale podal,jak byl ochoten se pro tuto roli obětovat a celý film vpodstatě odtáhl sám. ()

Umpa-loomp

Nečakal som nič, dostal som všetko. Geniálny výkon Christiana Bale-a je hodný zapamätania - nie len že pre rolu extrémne schudol (fakt sila), ale ju aj dokonale zahral. Zápletka ma od začiatku chytila a koniec vôbec nepovažujem za sklamanie. Veľmi sa mi páčili symboly, ktoré režisér použil pre zobrazenie možnosti výberu hlavného hrdinu (doľava peklo, doprava raj). Všetko ešte podtrhuje temná depresívna atmosféra umocnená svojskou kamerou. Skutočne nevidím jeden dôvod prečo nedať ultimátne hodnotenie. P.S.: myslím, že tento film je nedocenený :) ()

xSxEx

Po prvním zhlednutí davám 3 hezdičky za film a 1 specialně Baleovi. Herecky prvotřídně zahrané, ale mým srdcem to nepohlo. ()

Nupaky

Tak půl hodiny,jsem nevěřila, že je to opravdu Christian Bale!! Výborný film s ohromným dějem,který mě nenechal ani chvilku vydechnout a udržel mě v napětí až do úplného závěru. Všechno působí tak dokonale depresivně a chladně,že ani jednu minutu filmu nemůžu zkritizovat, no a Bale je prostě ohromný! ()

vikcistic

Film zanechá skličující pocit beznaděje.....stejně tak člověk na film dlouho nezapomene....hlavně na scénku s cirkulárkou :-)......doporučuji, neboť je to něco nového a originálního ()

Mr.Shock

Buď je to tím, že jsem nemyslící tupec, který nevidí (očividně) tak velmi očividné... Nebo to možná bude tím, že jsem Fight Club viděl asi když mi bylo 13 let a od té doby mě nějak nenapadlo jej zkouknout znova... (tatáž ignorance mne šlechtí v případě 12 opic, nicméně slibuju, že na sobě zapracuju...) Bale fakt vypadá jako anorektik, v některých scénách by mu člověk dal korunu a v jiných na něj poslal exorcistu. Každopádně JÁ jsem pointu pomaličku skládal asi od 3/4 filmu, načež i po skončení závěrečných titulků stále přemýšlím nad tím, co všechno bylo smyšlené a co se skutečně stalo. Škoda, že nebylo víc vysvětleno co dělal (krom každonoční cesty na letiště a nevypité kafe a nesnězený koláč) Trevor celé dlouhé noci, ani zda někdy strávil celou noc, případně celý den, u jediné spřízněné duše (kterou byla regulérní kurva, profesionálka - ach, jak originální) - celkově vzato není čas ve filmu zobrazován příliš přehledně. Jinak snad jen dodám, že snímek je extrémně silný, hodně ponurý a atmosféra udrží pozornost celou dobu. Mimochodem bylo opravdu tuze příjemné , že když dojely titulky a podíval jsem se na hodiny, ukazovaly mi 1:30... ()

reAnimat0r

Nebyt obohrateho konca (vsetko je iba v jeho hlave), film hodnotim maximalne, nepomohlo ani rozuzlenie priciny nespavosti. K dokonalosti Balea sa nebudem vyjadrovat, len neviem ako mohol fungovat mimo natacania :) Emotivny zazitok bol velmi silny vdaka vykonu ustrednej postavy. Depresivne ladeny scenar vo mne zanechal este dlho zimomriavky. Hodnotenie 8/10 ()

Aywes

Christian Bale je jednoduše řečeno naprosto dokonalý herec.Žádná primadona co se jde po denní šichtě ožrat s bandou kámošů.Je své roli naprosto oddán a jeho výkony jsou tak bezchybné, že mu je musíte věřit.Mechanik je další z jeho rolí, kterou si zapamatujete.To co pro roli dokázal a jak se obětoval je samo o sobě na 5*.Pak tu máme ale atmosféru filmu, která je značně strhující a nepustí vás až do konce.Na co sakra nějaké efekty, střílení, taneční kreace když máme Christiana Bale?Navíc film není ani trochu špatný.Konec je možná trošku slabšího ražení, ale myslím, že to tolik nevadí.Pocta Baleovi je to bůh! ()

EggO

Christian Bale predvedl uzasny herecky vykon, nedokazu pochopit jak kvuli tomu tolik zhubnul, neuveritelne :-/ ()

Christian Bale končí s nabíráním váhy

Christian Bale končí s nabíráním váhy