• topi
  ****

  Nenáročná komedie, která je sice možná moc dlouhá, spíše by se to celé mohlo zkrátit a vecpat do bakalářské povídky. Petr Nárožný to ale v pohodě celé utáhne a když mu zdatně sekunduje Miloš Kopecký jako jeho strýc, je o zábavu postaráno. Ale co mě sakra vadilo, bylo vrtání v zubní ordinaci, které bylo tak naléhavé, že jsem si musel zacpávat uši. :) Dobře byly udělány závěrečné titulky s kresbami Neprakty.(11.4.2018)

 • rakovnik
  ***

  Průměrná, poměrně málo vtipná komedie, jejímž největším nedostatkem byla neskutečně natahovaná stopáž. Příběh by vydal na bakalářskou povídku, ale František Filip natočil podle scénáře celovečerní televizní film. Potěšilo mě kvalitní herecké obsazení i v menších rolích, jinak mezi postavami kraloval samozřejmě Miloš Kopecký. Začátek filmu mi připoměl, jak nepříjemní byli lékaři a zdravotnický personál za minulého režimu (což se ale stejně někde dodnes nezměnilo).(14.10.2012)

 • Nocturno culto
  ***

  Nárožný jako náčelník kriminálky v bílém plášti ano, Bohdalová coby svačinářka také ale Kopecký už lehce přehrával a vyzněl trošku lacině..Veškrnová to zvládla obstojně ale už mně dokázala pobavit i lépe ..Nejlepší byly epizodní výstupy dalších známých osobností našeho filmu, zejména pak žlučníkář Kopřiva, řezník Lábus či policista Skopeček..nejprotivnější byl ten malý kluk, mohli vybrat někoho sympatičtějšího ..(5.1.2016)

 • Cesty timem
  ***

  "Zubař to je sochař" :-) a tady měl navíc vytříbený vkus pro Dášu Veškrnovou. No měl, Dáša je ozdobou nejen tohoto snímku. A Petr Nárožný je pro takovéto role stvořen. Ale mohlo to být kratší (tak 2/3 by bylo optimální) a pak už to bylo zbytečně natahované mimo hlavní zápletku... Za mne něco přes tři hvězdy díky Nárožnému, Kopeckému a Veškrnové. A také pěkné titulky s nezaměnitelnými obrázky kreslíře Neprakty.... A hudba? Neřekl bych "nudná a nenápaditá". Právě naopak, ikdyž je to ze Svobodovy slabší a jednodušší části tvorby a trochu rychlou jehlou do kláves ušité, podle mého je hlavní motiv dost chytlavý (broukal jsem si ho ještě nějakou hodinu poté) a je vidět, že to rychle udělal "nějaký" hitmaker. Nudná a nenápaditá tedy podle mne určitě ne právě pro tu chytlavost a hravost s využitím smíchu (pokud se nepletu) pana Kopeckého, což pokládám za dobrý nápad a díky tomu jsem tvůrce hudby poznal hned. Samozřejmě si Karel Svoboda s něčím daleko více vyhrál, což asi někteří tomuto za chvíli střiženému hudebnímu doporovodu vytýkají.(11.5.2018)

 • Schlierkamp
  **

  Československý televizní film o nesmělém zubaři Ludvíkovi Šotolkovi, jenž se zamiluje do svobodné matky Karly Smržové. V nepříliš zdařilé, ale skvěle obsazené komedii ztvárnila tuto mileneckou dvojici D. Veškrnová a P. Nárožný, jenž nosil totožné brýle jako náš současný lysý premiér a jenž také snad jako jediný herecky nezklamal. Snímek F. Fililpa až příliš okatě časově natahovaný, chápu, že z mizerného a hloupého scénáře P. Čírtka nebylo snadné vykouzlit něco kvalitního, ale není mi příliš jasné, proč musí mít tento film s děsivým názvem 94 minut. Odborný stomatologický termín v tomto případě pouze vyjadřuje záminku, aby mohl dychtivý dentista opět vidět svou vyvolenou. Bohužel ani taková jména jako M. Kopecký, coby výrazná postava Šotolkova strýce Tobiáše, J. Bohdalová v roli sestry Jarmilky či vrchní v hotelu J. Větrovec nedokázaly vytvořit z tohoto díla něco zajímavého a posunout ho alespoň do průměru. Docela mě pobavila scéna, kdy Nárožný zastaví svého Wartburga combi na autobusové zastávce zrovna v momentě, kdy přijíždí autobus řízený V. Sloupem. V malé roli nespokojeného zákazníka cestovní kanceláře zde svůj ojedinělý komický talent zde mohl naznačit nenapodobitelný L. Kopřiva. Poměrně nedůležitá scéna s popíjejícími Angličany v hotelu Konopiště byla neúnosně dlouhá a nevtipná, stejně jako zbytečná a nedůstojná role bývalého partnera slečny Smržové pro takového herce jako byl R. Brzobohatý. Také otřesná hudba K. Svobody filmu rozhodně nepomohla a pro Španělskou paradentózu tak visí průměrné hodnocení příliš vysoko.(31.1.2017)

 • - V záběru po 30. minutě, kdy Petr Nárožný blokuje svým Wartburgem místo autobusu, má tento „dva“ řidiče. Jeden stojí, vyklání se z řidičova okénka autobusu, nadává a troubí. Zatímco druhý řidič (profesionál) sedí a poté popojede s autobusem. Když autobus zastaví je velmi dobře vidět, že „nadávající“ řidič se obtočí kolem sedícího řidiče a opře v autobuse o polootevřené řidičovo okno zády. (Cesty timem)

 • - Přibližně v 10. minutě poté, co z ordinace odejde sestra (Jiřina Bohdalová), jde doktor (Petr Nárožný) k zrcadlu, v němž se odráží obraz člena štábu. (rakovnik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace