Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh začíná v zubní ordinaci, kde se seznamujeme s doktorem Ludvíkem Šotolkou (P. Nárožný), opuštěným starým mládencem, a se svéráznou sestrou Jarmilkou (J. Bohdalová). Jednoho dne se tu objeví krásná Karla Smržová (D. Veškrnová) s pistolí v ruce. Ukáže se, že je to dětská pistolka, kterou má náš hrdina přinutit Karlina syna, aby usedl na zubařské křeslo. Od této chvíle se začíná odvíjet řada komediálních situací. Šotolka se do Karly zamiluje, ale protože je neobratný, řídí všechno jeho počínání bonviván, strýc Tobiáš (M. Kopecký), což je pro doktora tak zdrcující, že se málem ocitne na policii… (Česká televize)

(více)

Recenze (26)

rakovnik 

všechny recenze uživatele

Průměrná, poměrně málo vtipná komedie, jejímž největším nedostatkem byla neskutečně natahovaná stopáž. Příběh by vydal na bakalářskou povídku, ale František Filip natočil podle scénáře celovečerní televizní film. Potěšilo mě kvalitní herecké obsazení i v menších rolích, jinak mezi postavami kraloval samozřejmě Miloš Kopecký. Začátek filmu mi připoměl, jak nepříjemní byli lékaři a zdravotnický personál za minulého režimu (což se ale stejně někde dodnes nezměnilo). ()

otík 

všechny recenze uživatele

Příjemně civilní Nárožný a Veškrnová excelují v pohodové a velmi milé komedii, ve které dále slušnou roli dostali Bohdalka, Dvořák, Kopecký a Větrovec. Zbytek obsazení už je jen do počtu a nijak zásadně neovlivní děj. Je pravda, že příběh mohl skončit po hodině a byla by z toho ještě lepší komedie, ale i ten hodně natahovaný konec pobavil. Ačkoli nenápadná, určitě podívání hodná komedie. ()

Reklama

vitekpe 

všechny recenze uživatele

Spickove obsazeno, jsou tam snad vsichni duleziti herci a herecky te doby. Coz je prekvapujici.. Natocene je to standardne, cili dobre. Problem je jen v tom, ze komedie neni vtipna. Je to takovy hodne suchy humor zalozeny na principu nedorozumeni apod. Zadna velka rachanda. Navic je tu druha vec, a to je delka... Proc proboha 94 minut? Stacilo by bohate do hodiny...zbytek je umele nastavovana kase. Hlavni role Narozny, Veskrnova...ok. 3- ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Tenhle film neví, čím by chtěl vlastně být. Jako by stál na nějaké křižovatce a neměl tušení, jestli se vydá vlevo nebo vpravo a tak stojí někde napůl cesty. Na komedii je málo komediální, na drama málo dramatický. Přitom z obou žánrů je tu situací celkem dost, ale zase žádný nevyčnívá. Takže vlastně vaří jenom z vody a svůj potenciál prostě přešel mílovými kroky. ()

topi 

všechny recenze uživatele

Nenáročná komedie, která je sice možná moc dlouhá, spíše by se to celé mohlo zkrátit a vecpat do bakalářské povídky. Petr Nárožný to ale v pohodě celé utáhne a když mu zdatně sekunduje Miloš Kopecký jako jeho strýc, je o zábavu postaráno. Ale co mě sakra vadilo, bylo vrtání v zubní ordinaci, které bylo tak naléhavé, že jsem si musel zacpávat uši. :) Dobře byly udělány závěrečné titulky s kresbami Neprakty. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (2)

  • V záběru po 30. minutě, kdy Petr Nárožný blokuje svým Wartburgem místo autobusu, má tento „dva“ řidiče. Jeden stojí, vyklání se z řidičova okénka autobusu, nadává a troubí. Zatímco druhý řidič (profesionál) sedí a poté popojede s autobusem. Když autobus zastaví je velmi dobře vidět, že „nadávající“ řidič se obtočí kolem sedícího řidiče a opře v autobuse o polootevřené řidičovo okno zády. (Cesty timem)
  • Přibližně v 10. minutě poté, co z ordinace odejde sestra (Jiřina Bohdalová), jde doktor (Petr Nárožný) k zrcadlu, v němž se odráží obraz člena štábu. (rakovnik)

Reklama

Reklama