• blackrain
  **

  Tenhle film neví, čím by chtěl vlastně být. Jako by stál na nějaké křižovatce a neměl tušení, jestli se vydá vlevo nebo vpravo a tak stojí někde napůl cesty. Na komedii je málo komediální, na drama málo dramatický. Přitom z obou žánrů je tu situací celkem dost, ale zase žádný nevyčnívá. Takže vlastně vaří jenom z vody a svůj potenciál prostě přešel mílovými kroky.(14.10.2012)

 • Nocturno culto
  ***

  Nárožný jako náčelník kriminálky v bílém plášti ano, Bohdalová coby svačinářka také ale Kopecký už lehce přehrával a vyzněl trošku lacině..Veškrnová to zvládla obstojně ale už mně dokázala pobavit i lépe ..Nejlepší byly epizodní výstupy dalších známých osobností našeho filmu, zejména pak žlučníkář Kopřiva, řezník Lábus či policista Skopeček..nejprotivnější byl ten malý kluk, mohli vybrat někoho sympatičtějšího ..(5.1.2016)

 • rakovnik
  ***

  Průměrná, poměrně málo vtipná komedie, jejímž největším nedostatkem byla neskutečně natahovaná stopáž. Příběh by vydal na bakalářskou povídku, ale František Filip natočil podle scénáře celovečerní televizní film. Potěšilo mě kvalitní herecké obsazení i v menších rolích, jinak mezi postavami kraloval samozřejmě Miloš Kopecký. Začátek filmu mi připoměl, jak nepříjemní byli lékaři a zdravotnický personál za minulého režimu (což se ale stejně někde dodnes nezměnilo).(14.10.2012)

 • vitekpe
  ***

  Spickove obsazeno, jsou tam snad vsichni duleziti herci a herecky te doby. Coz je prekvapujici.. Natocene je to standardne, cili dobre. Problem je jen v tom, ze komedie neni vtipna. Je to takovy hodne suchy humor zalozeny na principu nedorozumeni apod. Zadna velka rachanda. Navic je tu druha vec, a to je delka... Proc proboha 94 minut? Stacilo by bohate do hodiny...zbytek je umele nastavovana kase. Hlavni role Narozny, Veskrnova...ok. 3-(27.2.2015)

 • Cesty timem
  ***

  "Zubař to je sochař" :-) a tady měl navíc vytříbený vkus pro Dášu Veškrnovou. No měl, Dáša je ozdobou nejen tohoto snímku. A Petr Nárožný je pro takovéto role stvořen. Ale mohlo to být kratší (tak 2/3 by bylo optimální) a pak už to bylo zbytečně natahované mimo hlavní zápletku... Za mne něco přes tři hvězdy díky Nárožnému, Kopeckému a Veškrnové. A také pěkné titulky s nezaměnitelnými obrázky kreslíře Neprakty.... A hudba? Neřekl bych "nudná a nenápaditá". Právě naopak, ikdyž je to ze Svobodovy slabší a jednodušší části tvorby a trochu rychlou jehlou do kláves ušité, podle mého je hlavní motiv dost chytlavý (broukal jsem si ho ještě nějakou hodinu poté) a je vidět, že to rychle udělal "nějaký" hitmaker. Nudná a nenápaditá tedy podle mne určitě ne právě pro tu chytlavost a hravost s využitím smíchu (pokud se nepletu) pana Kopeckého, což pokládám za dobrý nápad a díky tomu jsem tvůrce hudby poznal hned. Samozřejmě si Karel Svoboda s něčím daleko více vyhrál, což asi někteří tomuto za chvíli střiženému hudebnímu doporovodu vytýkají.(11.5.2018)

 • - V záběru po 30. minutě, kdy Petr Nárožný blokuje svým Wartburgem místo autobusu, má tento „dva“ řidiče. Jeden stojí, vyklání se z řidičova okénka autobusu, nadává a troubí. Zatímco druhý řidič (profesionál) sedí a poté popojede s autobusem. Když autobus zastaví je velmi dobře vidět, že „nadávající“ řidič se obtočí kolem sedícího řidiče a opře v autobuse o polootevřené řidičovo okno zády. (Cesty timem)

 • - Přibližně v 10. minutě poté, co z ordinace odejde sestra (Jiřina Bohdalová), jde doktor (Petr Nárožný) k zrcadlu, v němž se odráží obraz člena štábu. (rakovnik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace