(T)Raumschiff Surprise - Periode 1

Ružová loď Surprise zachraňuje Zem

Rozpálené Hviezdne vojny

Komedie / Sci-Fi

Německo, 2004, 87 min

Tezko hodnotit tento slepenec. Po vizualni a zvukove strance vyborna parodie s peknym nametem, do ktere jsou jakoby nasilym vlozeni tri teplousi. Prave samotny tvurce Herbig svym herectvym film dost nici. Jednoho teplouse jako v Manitouove bote bych snesl, ale tohle bylo moc. Jinak to ale mohl byt spickovy film, kdyby onu trojci pojali lepe. Takoveto krasne spojeni Hvezdnych valek, Star Treku a Navratu do budoucnosti jeste nikdo neudelal. Presne jak pise Amarcord, potencial byl obrovsky a bohuzel ne zcela vyuzit. Ale zvladnout tyhle efekty za 9M€, to tedy tleskam.... po letech koukam, ze nejaky idiot k tomu vymyslel i cesky nazev(28.10.2007)

Michael "Bully" Herbich sa preslávil v nemecky hovoriacich krajinách svojou show Bullyparade od roku 1997. Parodoval všetko možné, ja ho poznám z Manitouovej topánky a teraz aj z tejto paródie na vesmírne, historické či westernové príbehy. Odkazov na rôzne známe filmy je tu dostatok, ale humor je postavený predovšetkým na trojici teplých záchrancov našej planéty a ich konfrontácii s mužným taxikárom ( Til Schweiger ). Za normálnych okolností je to hlúposť, ale príjemne ma prekvapila výprava a triky, za ktoré by sa nemusel hanbiť žiadny film.(18.8.2012)

Lidsky hřejivý film :) Říkal jsem si, že to bude guilty pleasure -- německý "vkus", pokus o Austina Powerse ve světě Star Wars, Startreku s nádechem 5. Elementu a Příběhu rytíře... parodie, homovtípky... a jsem velmi příjemně překvapen. Neuráželo, fekální humor takřka žádný, vtipnost na několika místech odrovnávající, stylizace důsledná, a překvapivě místy přirozenější než Mike Myers, který se pitvořil a dělal ze sebe velkou hvězdu. No a taky musím říci, že při podobné barevné stylizaci jsem Austinovi tu heterosexualitu zas až tak moc nevěřil :)(24.2.2013)

• slunicko2

Hloupá trapárna. 1) Parodie na všechno možné jsou ve filmovém průmyslu dost oblíbené...ono je samozřejmě snazší parodovat, než tvořit. Jejich úroveň se většinou pohybuje někde mezi fekálem a trapárnou (s několika čestnými vyjímkami). To, co předvádí tento film, je ovšem mimo všechna měřítka. 2) Smíchej nejtrapnější vtipy s nejhloupějšími. Výsledek umocni německým smyslem pro humor. A pokud ti už teď není špatně, tak k tomu přidej vesměs pozitivní hodnocení šestnácti komentátorů. To se snad nedá přežít. 3) A přesto nebudu malicherný a dám výrazně lepší hodnocení, než si to zaslouží.(2.2.2009)

• T-pack

Jsem skutečně překvapen místním hodnocením, každopádně ne nemile. Ani mile. Jen překvapen. Proč jsem se uchýlil zrovna já, takový milovník průměrných a občas otřesných filmů, k tomuto hodnocení. Prve mi afektovaní gayové nepřijdou vtipní. Za druhé, parodie na Star Trek byla špatně zvládnutá, ještě hůře pak parodie na Star Wars, ač byly obě naprosto zřetelné (a možná právě proto). Ale dvěma hvězdami oceňuji snahu, slušnou výpravu a i moment, kdy jsem sám vybuchl v smích, ne snad kvůli nějakému vtipu, ale kvůli naprosté absurditě snímku, která se ve mě od začátku hromadila.(1.10.2010)