(T)Raumschiff Surprise - Periode 1

Rozpálené Hviezdne vojny

Komedie / Sci-Fi

Německo, 2004, 87 min

• Hellboy

Občas překvapivě vtipné, povětšinou hodně trapné. Ale koukat se na to dalo. Škoda jen té Herbigovy úchylky na jakože teplouše. Hvězdné války i Star Trek si zaslouží lepší parodii. Zvláště když už je tu tak povedená technická, vizuální, triková stránka...! Ono by to šlo, kdyby psal scénář někdo s trochu míň "teplym" smyslem pro humor. Třeba tadyto VIDEO mi přišlo asi jen stokrát zábavnější, než celý tento film..(16.3.2009)

• berg.12

Jo, kvůli těm akcentům bych si to pustil klidně znovu, technický důstojník alias Čechov asi vede. Jinak se toho paroduje trochu moc (parodie na parodii může fungovat jen stěží) a stylem, že i pozdní Brooks by raději chodil kanálem. O to víc v kontrastu se skvělou technickou stránkou. Po předchozím souboji u "Manituovy boty" srovnávám tentokrát ve prospěch filmového svědomí.(8.9.2009)

Boze ne proc, neco tak teplyho sem snad jeste nevidel. Herbig namixoval Navrat do budoucnosti, Star Wars, Star Trek, 5. element, mozna i Star Gate a kdovi co jeste s divokym zapadem a stredovekem a to cely natocil pekne teple a vznik jeden z nejteplejsich filmu vsech dob. Bohuzel nemuzu rict nejvtipnejsich, protoze Herbig vetsinou spoleha, ze bude stacit "teplo". Ale sem tam je tu fakt krutarna, jako gumovy prase a vsechny neskutecne uchylny pisnicky vcetne tanecnich vystoupeni. Co se tyce obsazeni, tak na nemce to je slusny a Til Schweiger je cool i v ruzovym brneni s kytickama. A docela me prekvapily triky, fakt na slusny rovni. Sice sem se nijak zvlast nenasmal, ale je to pohodicka a diky delce nakejch 80 minut to slusne zabavi.(17.10.2007)

55% - Teplej StarTrek a praštěný Star Wars… Film, ve kterém rozhodně je čemu se smát, a co obdivovat. Především po technické stránce zasluhuje respekt. Jak vizuální efekty, tak práce s hudebními klišé jsou na vysoké úrovni. Allerdings… Těžiště humoru se zde nachází v infantilní mimice a přiteplené řeči, ať už zvukem (v německém originále neuvěřitelnými přízvuky, jimž jsem často nerozuměl, a nebyl jsem sám…), nebo obsahově. A to překvapivě brzy omrzí. Film dle mého názoru skýtal prostor pro mnohem více legrace i v jiných kategoriích. Traumschiff Surprise: Periode I je v mých očích slušná komedie, jež ale zdaleka nevyužila svůj vlastní potenciál. Bully Herbig v ní pouze roztáhl svůj sketch na celovečerní film, a oděl ho do hávu luxusního sci-fi. Bohužel, z onoho hávu si nedělá legraci tak často, jako ze Špukyho věčně růžových extravagancí, a to je hlavní důvod, proč jsem byl brzy znuděn, a tudíž zklamán.(31.12.2006)

Trojicu Herbig, Tramitz, Kavanian mam rad od cias show Bullyparade, ktoru som prilezitostne sledoval na Pro7 aj ked som s mojou chabou nemcinou vela nerozumel, ale bola to zabava. (T)Raumschiff Surprise je len rozsirenim ich skecov parodujucich Star Trek, na celovecernu stopaz. K tomu tam prihodili este Star Wars, Piaty element a par dalsich filmov, ktore paroduju. Bohuzial oproti filmu Manituova topánka ma (T)Raumschiff Surprise ovela jednoduchsi pribeh. Az som mal miestami pocit, ze tam skoro ziandy nie je a film tvori len sled samostatnych komickych scen, z ktorych ani zdaleka nie vsetky su vydarene. Za nieco stoji tak kazdy treti vtip. Väcsinou sa tocia okolo gay narazok a prihriateho prizvuku ustrednej trojky. Proste nemecky humor, ktory asi kazdemu nesadne. Prekvapivo na skvelej urovni je technicka stranka a to hlavne rôzne vesmirne suboje v prvej tretine filmu. Akonahle sa film premiestni do minulosti, tak zabavnost o triedu klesne. Vesmirne suboje vystriedaju rytierske zapasy. Skoro to vyzera jak keby im dosli poriadne napady. Vysledkom je mierne nadpriemerna komedia urcena hlavne pre fanusikov Bullyparade. 6/10.(10.11.2016)