5x2

• Francie 5x2 (více)

Film zachycující 5 příběhů ze života dvou milenců je zvláštní tím, že se odvíjí od konce k začátku jejich společného života. Od rozvodu v úvodu přes návštěvu homosexuálního bratra s přítelem, porod a svatbu k romantickému dovolenkovému seznámení. Režisér François Ozon tímto odlehčuje jinak poněkud smutný příběh... (oficiální text distributora)

Humprt Pum

Film předkládá téma, keré skoro všichni už známe. To by ani moc nevadilo, kdyby aspoň Ozon předestřel něco zajímavého. Ale toho jsem se v průběhu filmu bohužel nedočkal. ()

Anitta

Hodně jsem se rozhodovala mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, ale za závěrečný záběr a píseň Sparring partner linoucí se celým filmem, jak červená nit, dám mile ráda 5*. ()

Adam's

Romantický příběh postupující proti toku času, začíná rozvodem a končící seznámením. Takovým způsobem je snímek režiséra Françoise Ozona snadné popsat. Rozhodně to ale není dostatečné. Nejednalo by se o klasickou romanci, i kdyby byla vyprávěna chronologicky. Režisér a scénárista Ozon vykresluje nejdůležitější momenty vztahu Marion a Gillese způsobem, který není každý ochoten následovat. S divákem hraje svou hru, jemně naznačí, co trápí hrdiny snímku, ale nikdy nedopoví a nechá na divákovi, aby se sám domýšlel, co se přesně odehrávalo v jejich myslích. Po shlédnutí snímku se nedozvíme, proč jejich vztah skončil rozvodem. Ani jaké bylo jejich soužití. Vidíme jen scény z manželského života (asociace s Bergmanem není náhodná), které naznačují. Naznačují, ale neříkají ani zdaleka vše. Celý film se nese v duchu minimalistického pojetí, kterému se skvěle přizpůsobili protagonisté hlavních rolí. Rozhodně je třeba vidět několikrát. ()

Bilky

Veľmi presvedčivé výkony ma v noci priklincovali k TV a presvedčili o tom že banality všedných vzťahových záležitostí sú tým najväčším divadlom nášich životov. Možno niekoho nudil pomerne pomalo plynúci dej ale formálnosť bola vyvažovaná realistickým herectvom hlavných predstaviteľov a to bolo bravúrne. ()

gédé

Pět pozpátku vyprávěných epizodek z partnerského života, z nichž každá musí něčím pobouřit úzkoprsého diváka. Asi mám příliš široký hrudník, ale nejvíc mě pobouřilo, když mi v půlce představení došly slané tyčky. ()

zuzku

Dala jsem si takhle den s 5x2 a Revolutionary Road...a sakra Ozon vítězí o délku oválu nad mým milovaným Samem Mendesem. ()

kverula

Dobrý nápad, sympatická hrdinka a Paolo Conte. Epizody odhalující momenty seznámení přes svatbu, porod, manželství až rozvod. Pro mě velice smutný příběh, který snad ani neměl začít. Jak podobné. ()

Arehanah

François Ozon a jeho představy. Film nenudí, ale také nic nového nepřináší. Prostě jen jeden z pohledů na úplně obyčejný vztah. Smutný byl příběh akorát v tom, jak stereotypní vztah v něm byl vykreslen.Teda až na ty jednorázové orgie. "Tvůj otec za mnou taky nebyl v nemocnici, když jsem potratila."......" Můžeš už zavřít tu svou držku!" ()

surprise

Takové předvídatelné, ale přesto překvapivé jako život sám. Příběh vyprávěný pozpátku mě vtáhnul a hledal jsem ten osudový chybný krok, který to sympatické dvojce všechno zkazil. A co myslíte, našel jsem? Jestli ono to nebude někde mezi řádky, někde mimo viditelno a měřitelno. Režiserovi a scénaristovi v jednom píši za jedna. Ozona je nutné si zapamatovat. ()

gatuso

Francouzske filmy jsou proste jine,davaji si zalezet na tom aby byl divak konfrontovan s postavami pribehu co nejblize a tak nejak surove.Zejmena co se tyce sexualnich scen.Hned v prvni episode pri znasilnovani po rozvodu je cloveku tak trochu stydno.Pak se pribeh odehrava ve stylu, ze chlap je totalni kreten az do chvile, kdy jej podvede manzelka na vlastni svatbe.Tady se role vyrovnavaji, jejich vztahova vernost a uprimnost je pryc.V posledni episode je to naznaceno vice nez jasne.Gilles a jeho vyprazdneny vztah se soucasnou partnerkou a postupne sblizovani s budouci zenou.Jake plyne ponauceni?Nevera se neutaji,a vrati se vam jinym zpusobem zpet.Snad karma?Pokud se chovate neuprimne v budoucnu se vam to vrati.Tem dvema se to stalo. ()

chlemtilka

Nezajímavě zpracované, horší než průměrný nudný vztah, žádné výrazné momenty, které by ospravedlnily, proč tuhle dvojici vůbec sledovat. ()

JARDAHONDA

Jeden z nejvýznamnějších evropských režisérů Francois Ozon se ve svém snímku zaměřil na vyprávění pěti nejsilnějších okamžiků ( Rozvod, nevěra, narození dítěte, svatba, seznámení ) v životě mladého páru Marion a Gillese. Film zachycující 5 příběhů ze života dvou milenců je zvláštní tím, že se odvíjí od konce k začátku jejich společného života. Od rozvodu v úvodu přes návštěvu homosexuálního bratra s přítelem, porod a svatbu k dovolenkovému seznámení. Režisér pouze jemně naznačuje, co by mohlo být příčinou rozpadu kdysi štasntého manželství. Bylo by pro oba lepší, kdyby se nikdy nepotkali? Přehlíželi znamení, která naznačovala, že to bude fungovat? Měli se zachovat v krizových situací jinak? Paralelně s příběhem hlavních hrdinů se odvíjí neméně důležitý spletitý vztah Marioniných rodičů, jehož podobnost se vztahem mladých lidí je více než nápadná... ()

StarFsh

Ozon natočil výborné zamyslenie o partnerských vzťahoch, ktoré sa svojou pomalosťou a rozvláčnosťou snaží ukázať divákom vzťah oboch hlavných protagonistov čo najreálnejšie. Za všetko vo vzťahu môžu vždy obaja partneri. 3.5* ()