5x2

• Francie 5x2 (více)

Film zachycující 5 příběhů ze života dvou milenců je zvláštní tím, že se odvíjí od konce k začátku jejich společného života. Od rozvodu v úvodu přes návštěvu homosexuálního bratra s přítelem, porod a svatbu k romantickému dovolenkovému seznámení. Režisér François Ozon tímto odlehčuje jinak poněkud smutný příběh... (oficiální text distributora)

gusman

5x Velká nuda. A nepomáhá ani "zaručený" efekt narušení lineárnosti vyprávěním pozpátku. Diváka nic nepřekvapí, zcela očekávatelný vývoj scén, samá klišé, všechno už tu stokrát bylo. Mezi jednotlivými "epizodami" neexistují naprosto žádná pojítka, odkazy, nic. Pokud se režisér a scnénárista snažili natočit psychologickou studii, či jít za vývojem vztahu dvou lidí, zůstávají přesně uprostřed cesty. Jediná věc, která se dá na filmu vyzvednout je hudba, ta je opravdu skvělá. ()

Puol

Zo života, reálne nie čiernobile charaktery a ktomu odpovedujúce vierohodné herecké výkony. Na druhú stranu sa vkráda nuda a otázka prečo to vlastne pozerám? ()

luxuska

no nevím...někdy v sedmnácti bych to určitě považovala za hluboce umělecké a bez mrknutí oka dala plný počet, teď mi to přijde jako prázdné nafouknuté nic. pokud nechápu, proč se hlavní postavy chovají tak, jak se chovají, není to nutně chyba filmu. pokud je mi to navíc úplně jedno a nechce se mi nad tím ani přemýšlet, možná je pes zakopaný někde jinde... ()

Fridecka

Něžná a citlivá, hodně depresivní studie sledující různé fáze vztahu muže a ženy podaná netradiční chronologií. O drobnostech a obyčejných věcech,které tvoří vztah. Začíná velmi hořce, rozvodem a pokračuje vstříc šťastným událostem i nedorozuměním, která všemu předcházela. Nedovedu si představit realističtější zobrazení celé šíře vztahu na zcela jednoduchých prožitcích. Nemusejí lítat talïře či nože a přesto to někdy intenzivně zabolí. Velmi příjemné byly i svižné francouzské melodie podtrhující atmosféru filmu. ()

cerbygerby

Příběh dvou manželů, který se odehrává pozpátku.. dobrý nápad a musím říct že jsem čekal že to bude o něco horší. V začátku je rozchod a postupně se film dostává přes jejich život až k jejim seznámení.. Nic zvláštního se tam neděje, ale film má svou atmosféru a herecké obsazení mi také nevadilo, takže pro mě slabší 4* ()

chrispe

Mně tento film vážně oslovil. Scéna malého soukromého večírku, kdy hostitelka tančí s manželovým bratrem a jeho přítelem, aby je vzápětí opustila a sedla si k člověku, kterého také opustí, je mi vrytá do paměti (a přiznávám, píseň Sparring partner od Paola Conteho v tom má taky prsty). Uchopení příběhu od konce k začátku bylo podle mě čistě pro dynamiku věci a kvůli zaujmutí diváka. Film vám hned naservíruje dusivé emoce a ke konci vás uklinbá... i když si říkáte.: ,,Kdyby jste jen vy dva věděli..." ()

Petulka88

Asi je to dobrý nápad natočit romantické drama pozpátku (tzn. začínáme rozvodem a končíme seznámením). Jenže ani to tento film nezachrání. I přes již avizované ,,cestování v čase" se totiž jedná o opravdu utahaný a místy i nudný film. ()

josieaddms

Pane Ozone, nudil jste mě. Nápad natočit nehezký manželský vztah pozpátku mě ale vcelku potěšil. Nicméně, oba dva hlavní aktéři mi byli nesmírně nesympatičtí, a nebyli si věrní od prvního okamžiku jejich spolužití, což je potom celkem běžné, že se vztah rozpadne a je z něj všem na nic. Pán by sobecký, panovačný ničema, a paní byla neschopná fňukna. Tak si můžete tipnou, jak to s nimi asi dopadlo. No nic, bylo to zajímavé, ale zcela na nic. Valeria je hezká, docela mě potěšilo že dokonce není ani vychrtlá, ale co by to bylo za francouzský film kdyby se tam herečky nesvlékaly! A trochu podobnosti s Bergmanovými Scény z Manželského Života.... Jinak hlavně nuda.... ()

Mocoft

Hluboká a téměř neviditelná pointa se táhne celým filmem, takže příznivci překvapivých zvratů 5 minut před koncem se tváří velmi nechápavě. A v tom je právě ta síla poselství. TO je o životě!!! ()

Izz

Ozon až do morku kostí.Komu to nevyhovuje,ten má smůlu,já si tento pomalu plynoucí evropský art se vším všudy vychutnala a je pro mě důkazem,že francouzský film v sobě ještě pořád má stopy své někdejší velikosti.Objevné po narativní stránce,na emoce zdánlivě skoupé,ale v hloubce neskutečně krásné. ()

Mijagi

5x2 má několik silných momentů, např. scénu s rozpravou o nevěře a zdařilý závěr, při němž se ústřední pár setkává na pláži a odchází si zaplavat do moře, záběr na jejich hlavy vzdalující se od pobřeží, nádherné, symbolické ztvárnění začátku společné cesty životem, o jejímž průběhu nemá nikdo z nich ani potuchy, ale divák díky otočené dějové lince dávno ví, že to bude fiasko. Postup s vyprávěním od konce byl použitý nesčetněkrát a tady má opravdu své opodstatnění. Ke kladům bych ještě přidal excelentní herecké výkony a příjemný soundtrack. Velkým zklamáním se naopak pro mě stala hluchá místa. Scén, které příběhu vůbec nic nepřináší obsahuje snímek vzhledem ke své krátké stopáži opravdu hodně. Režisérovi se daří v několika místech prostoupit k hlubším zážitkům, ale téměř vždy se záhy vrací zpět na povrch, jakoby neustále osciloval mezi náročným uměním a lacinou telenovelou a je to velká škoda, protože téma rozpadu manželství je v dnešní době, kdy se společné soužití v partnerském vztahu jeví mnohým lidem jako nemožné, velmi aktuální. 5x2 = 3. ()

Mat32

Sonda do „obyčejného“ průběhu vztahu a to po zpátku. Ozon se nám zde snaží předvést tiché postupné odcizování a zevšednění jednoho páru v pěti výsekách života. Rozpad vztahu je spíše bez důvodu, nebo se ho alespoň nedozvíme. Největší slabinou je absence přirozených reakcí hlavních postav. Vše se odehrává více méně v klidu a zvýšit hlas hlavní postavy snad ani neumí. I když herecký výkon manžela je víc než dobrý a hlavně v první scéně vypadá tak zoufale, že bych mu dal korunu, celkově je obraz filmu nevýrazný. Jediné co z tohoto filmu je výrazně cítit je Ozonova fascinace poněkud hrubými sexuálními scénami. Škoda že snímek není 5x2x2 a nerozehrává i předchozí vztah mužské polovičky na plno. ()

nula87

První pětina po rozvodu je výborná, ale pak už to jde bohužel z kopce dolů. Tím že se celkem banální příběh odvypráví pozpátku, se ještě nestává automaticky lepším. ()

ona.takova

Žasnu sama nad sebou, jaké předčasné soudy jsem dokázala na začátku filmu mít. Jsem ráda, že se můj prvotní rozpačitý dojem vytratil s další pozpátky odvíjející se životní etapou páru. ()

F-red

Film o jednom nespokojnom mužovi a naivnej žene. Bola v tom láska? Ja si myslím, že bola. Film o tom na čo je potrebná skúsenosť a o tom čo je to, to nevysloviteľné manželstvo. ()

Bigwave

Natočte v pěti příbězích život dvou lidí, tak jak se vyvíjel jejich vztah a vznikne z toho nudná snůška záběrů a nic neříkajících dialogů. Pak to celé obraťte. Začátek filmu bude konec jejich vztahu a vznikne z toho nudná snůška záběrů a nic neříkajících dialogů. Tohle je fakt špatný kousek, ale někoho to určitě osloví. ()

han.ci

Jestli nechcete koukat na nic složitého, pusťte si tento film. Já už jsem postižená z různých zapleklitých dramat a thrillerů, tak ve mně hlodalo, co se stane, co postavy skrývají.. Ale nic se neukázalo, krom toho, že byl hlavní hrdina nejspíš trochu sexuální úchyl. Jde jen o vyprávění toho, jak se dva lidé poznali, vzali se a zplodili dítě a pak jejich vztah ochladl. Na konci jsem si říkala - a to je všechno? Ale proč vlastně ne, ono to stačilo. ()