Režisér Kristoffer Borgli v této černé, satirické komedii zobrazuje toxický vztah, který rychle eskaluje do děsivých úrovní narcistické sebeprezentace. Signe a Thomas jsou mladý pár s nezdravou vzájemnou soutěživostí, která nabere nebezpečné směřování, když se Thomas náhle prosadí jako umělec. Signe v reakci na to učiní zoufalý, až sebezničující, pokus o opětovné získání svého postavení tím, že úmyslně onemocní, aby přilákala pozornost a probudila soucit. Kristoffer Borgli brilantně satirizuje sebeprezentační tendence v současných médiích a impulzivní hledání pozornosti v nás všech. (Film Europe)

Meteorista

Je hrozně zábavný, jak si to dělá srandu ze všech těch inkluzivních kravin. Těch témat tam je hafo. Nikdy to film neřekne naplno. A to je v interpretaci jedincem to nejsilnější, co může film takovýhodle formátu udělat. Nastínil bych tady nějaký příklady, co se mi zdálo zábavný tim, jak to bylo absurdní, ale nebudu, protože bych jednak možná i spoiloval a jednak vim, jak je většina lidí dneska posedlá tim, aby všichni všechny uznávali, ačkoliv se většinou jen tak tvářej. A tendle film to nádherně nepřímo dokazuje. ()

TheSpearCZ

Nemůžu úplně říct, že by mě to vyloženě nadchlo nebo alespoň zaujalo, kromě samotného tématu narcismu a egocentričnosti, kdy celý film vídáme sebezničující sklony hlavní aktérky tu není nic zajímavého. Film, který těží jen z momentálního dobového problému, kdy všichni teenageři chtějí být slavní a udělají pro to úplně všechno. Zklamání. Slabší 3* ()

Mackoun

Sick of her… tak takhle vypadá opravdová sebeláska. Tak hluboká a pevná, že jde i pud sebezáchovy stranou. Místy poněkud frustrující “cringe”, řečeno jazykem dnešní doby, ale ve výsledku to nebylo zlý. Vlastně bylo… ale správně zlý. ()

warrenur

"Skoro by som si priala byt chora...." alebo ked si po pozornosti baziaca "naaaana". :) Chapem zamer tvorcov poukazat i na tento psychicky a zrejme i sociologicky problem mladych ludi, ale neoslovilo ma to. Naopak, tato sonda to chorej mysle ma skor unavovala. Neodporucam. Slabsi priemer. Na strane druhej ma i prekvapilo, ze blizki kamarati surodencov "neprekukli" skor. Hadam, ze asi tiez tuzili byt v blizkosti tychto "celebrit". :) ()

BOURQUE

Druhý celovečerný film Kristoffera Borgliho určite bude tým, od ktorého si zbystríme pozornosť na jeho prácu. Sick of Myself servíruje príbeh mladej slečny, ktorá je schopná aj ťažko ochorieť sa len kvôli tomu, aby všetky pozornosti smerovali len na ňu. Na príbehu, ktorý film prezentuje, je najviac „chorý“ to, že to nie je výmysel. Kristine Kujath Thorp v roli Signe podáva presvedčivý výkon. Osobne však štvrtú hviezdu nedávam, lebo na konci filmu mi chýba viac katarktický, šokujúci záver. Film však každopádne odporúčam k videniu. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

Rockerman

Takový je dneska svět, plný pokrytectví, přetvářky a za každou cenu uspět. Jeden pseudoumělec založí své umění na své kleptománii a jeho partnerka, aby ho trumfla sáhne na své zdraví. Kristine Kujath Thorp za svou notorickou lhářku zaslouží nějakou cenu. P.S. Rusové neumí jen bombardovat cizí území, ale i vyrábět skvělé drogy! ()

Vabr

První film ze tří navštívený v kině o jarácích a skvělé! (Za mě i z těch tří nejlepší.) Už před promítáním mi bylo jasné, že když se bude jednat o hlubší severský film pojednávající o narcismu, bude to muset aspoň trochu za něco stát, tak jsem nějaká ta očekávání na myšlenkový skvost měl. Naštěstí se vyplnila, stálo to za to. Příběh byl velmi originální a poutavý. Postavy (ne)sympatické přesně tak, jak mají v takovém druhu snímku být. Signe jako postava zkrátka skvělá a přítel Thomas přesně to samé - jejich neustálé vyvyšování eg bylo stále a stále nové a neopakující se situace nikdy nenudily. (Vtipný) humor byl dobře dávkován a neruinoval vážnou notu filmu, dokonce bych řekl, že jsem rád, že tam byl, akorát to dobře podtrhlo absurditu celého sebestředného zápolení (sex, nevidomá atd.) . Gradace děje byla pro Signe dost nelítostná a v poslední třetině mě několikrát při zhoršení jejího zdravotního stavu nepříjemně zamrazilo (sama v takových scénách, jako by vypadla ze své role narcistky a došlo jí, že je to ku*va špatně, a měla strach!). To byly ty nejvíce (dobře) nepříjemné momenty filmu. Konec samotný mě zamrazil naposledy a odcházel jsem z kina nadšený. Co mě také potěšilo, že myšlenek bylo mnohem víc a nad každou z nich jsem musel nějakou dobu přemýšlet. Jedná se o opravdu originální film. Jediné mínus snad vidím ve volnějším tempu, které je ovšem pro severské filmy typické. Já na to však úplně nejsem. Brácha by šel s hodnocením níž, tolik ho to nezasáhlo. Vyhodnocení: Mnohokrát lepší než nějaký marvelovky pro děcka a podobný avatarovský pitchoviny P.S. Název filmu se mi moc líbí ()

kluzo

Brilantní sonda do mysli lajkůchtivych, rozmazlených pipin a dnešní prekorektněné a přeinkluzivované doby... Až z toho šel mráz po zádech. ()

Kingjiri

Do komedie má biják dost daleko, jelikož se objeví jenom pár černohumornejch sarkastickejch narážek. Ale drámo s náhledem do života attention whores se vcelku povedlo. Rád bych řek, že činy, který byla Signe v cestě za pozorností veřejnosti schopná udělat byly hodně přehnaný. Když se však zamýšlim, co už jsem na sockách viděl, něčemu takovýmu bych se už nedivil ani v reálnym životě. Často však nemaj činy různejch attention whores fyzickou podobu, ale o to bývaj ještě vhzledem k dopadu na společnost horší (minimálně část dezinformátorů, která to nedělá pro prachy, ale právě pro uspokojení svojí potřeby být známý). Co se ještě týče snímku samotnýho, tempo vyprávění občas bylo pomalejší a uplně mi nesed lehce artovej styl filmařiny (absence hudby, pomalejší záběry apod.). Kdyby se celej námět podal víc odlehčeně v černohumornym stylu a filmařina byla víc "komerční", bavil bych se určitě víc. ()

AngelG

Tohle se dá shrnout do věty - peklo aneb když jeden sebestředný narcis potká ještě většího sebestřednějšího narcise. Za mě fantasticky zobrazená porucha, která je bohužel podporována dnešní tupou dobou neustálého publikování svého života a samozřejmě předstíráním jak jsou všichni hrozně happy s dokonalým životem a počet liků je pro ně to jediné důležité a naplňující. V tomto případě upozorňování na sebe a touha po tom být neustále středem pozornosti dohnáno do extrémů, které se někomu mohou zdát jako fantasy, ovšem to jste asi neměli to potěšení někoho takového ve svém životě poznat. :) Místy vtipné, obzvláště scény neustálého snění hlavní představitelkou nad tím, jak by chtěla aby se daná situace odehrála, místy děsivé a ve finále neskutečně smutné. Jsem ráda, že to dopadlo jak to dopadlo. I přesto, že se vám takovýhle člověk musí hnusit, stále neznamená, že mi jí nebylo líto. Žít s něčím takovým musí být příšerné. ()

rivah

Žena si navodí odpudivou kožní chorobu, aby přilákala pozornost a budila soucit. Poněkud přehnané a málo pravděpodobné. ()

John80

Film o pocite menejcennosti a zaujatia osobnosti tým,že si žena zničí tvár silnými drogami len kvôli tomu ,aby zaujala svojou pozornosťou okolie , sama sa zničí a cesty už nieje späť, čo aj oľutuje  3* ()

Niflheim

75 %. Satirické a místy až bizarní pojednání o lidské povrchnosti, sebestřednosti a nutkání po uznání. Prostě a jednoduše pichlavá kritika narcismu. Příjemná stopáž (i když tempo to chvilku hledá), vizuálně i střihem zdařilé. Místy umí pobavit, místy také pěkně nasrat… Navzdory jasným kritickým narážkám ve mně však snímek nezanechal významnější otisk – tak snad si Borgli kvůli tomu neobstará Lidexol. V nadsázce jsem při sledování párkrát vzpomínal na dětství, kdy jsem běhal po hřišti s míčem a po vstřeleném gólu mi hlavou probíhaly oslavné glosy od komentátorů a přípravy slavnostních ceremoniálů pro vítěze mistrovství světa. Má mi být ze sebe také špatně? ()

iz67

Bylo mi z ní špatně, hlavně ze začátku. Postupem jsem přešel na jejich hru a náramně se začal bavit. Film, kde můžete najít spoustu symbolů a podobenství, který vás nenechá lhostejně se konzumovat. Protože dnešní společnosti je ze sebe špatně. ()

Detektiv-2

Zdařilá černá komedie o narcismu, který se vymkl kontrole a škodil, co to jen šlo. Námětově, herecky a hudebně není co vytknout. Hlavní mínus bych viděl v tempu, které bylo ze začátku jako na houpačce, pak se ustálilo tak, že nudilo a ke konci se zase řítilo z kopce zbytečně rychle. Scénář byl místy děravý, i když trefné humorné poznámky, se mu musí nechat. Ve výsledku lehce nadprůměrná práce, ale Norové to umí i lépe. ()

Severská přehlídka SCANDI začne už ve středu!

Severská přehlídka SCANDI začne už ve středu!

14.01.2023

Už tuto středu odstartuje přehlídka toho nejaktuálnějšího z kinematografie severu: SCANDI 2023. Odehraje se mezi 18. a 25. lednem, představí snímky ze všech zemí Skandinávie a v programu ji bude mít… (více)