Elitní zabiják upírů Reeve (Ekin Cheng) bojuje proti brutálnímu světu vampírů, kterému vládne jeho úhlavní nepřítel, Vévoda. Ten se snaží dopadnout prince upířího národa, aby pomocí jeho krve uvrhnul Zemi do nové doby temna. Reeve s pomocí Jackie Chana musí Vévodu zastavit, než bude příliš pozdě. (Magic Box)

Shanen29

No co to zase přišlo z Hong Kongu?.Jsem překvapený tou hrubou bezcitnou slátaninou o upírech.i když vizuální stránka v některých případech je celkem dobrá,nemění to nic nad odfláknutým a rychle zřejmě napsaným scénáři. ()

Brano

1* dávam za Jackieho Chana, i keď dokopy bol na scéne iba zopár minút, tak tie scény boli asi najpozerateľnejšie z celého filmu. Tento žánrový mix, alebo ako to nazvať autorom vôbec nevyšiel. Nebolo to komické, strašidelné, romantické, ale bolo to veľmi nudné a stupídne. Chovanie postáv aj zbytočne hodnotiť, hlavne tú škriekajúcu ženskú. Hodnotím len ako ďalší dementný ázijský film. Proste filmy z tejto krajiny mi nikdy neboli srdcu blízke. Nepochopím ako niečo takéto môže niekoho zaujať. ()

JosefTomas

Skvěle vymyšlený souboj s upíry. Akční scény jsou místy až moc přes čáru. Jenže tam se člověk alespoň baví. Někdy se filmu nedaří držet tempo. Je to jen takový film na oddechnutí, ale existují daleko lepší filmy. PS: Nechápu roli Chana, ano, sice se tam trochu pere, ale přeci jen je tam úplně zbytečně. ()

brasek odpad!

Takýto žánrový mix je naozaj otrasný... akčné scény prehnané aj na ázijskú kinematografiu, romantika ako jačanie ženských je nenormálne, upíri v komédii ešte nikdy nič dobré nepriniesli. ()

Chris_Mike

Dávám 2 hvězdy, protože jsem se této naprosté debilitě občas šíleně smál. Nevím jestli to bylo prvoplánové nebo to byla fakt taková hovadina. ()

HKstars

Točit filmy o upírech je dneska v módě a po velkém úspěchu amerických filmů o Bladeovi dorazila tato "nová vampire vlna" i do Hong Kongu. Dante Lam dal dohromady místní popové komando (sestávající se z Ekina Chenga, dívčího dua The Twins a Edisona Chena) a do akce povolal i Donnieho Yena, který měl s upíry čerstvé zkušenosti (zajistil choreografii u Blade 2). Tahle nadějná partička stojí za vznikem filmu Twins Effect, který měl být hongkongským trumfem na poli krvežíznivých akčňáků... Děj se točí kolem upířího lovce Reeva (Ekin Cheng) - je nejlepší, nejhezčí a má nejlesklejší vlasy, což obdivuje i jeho nová parťačka (bůhví kolikátá, Reeve má velkou spotřebu a tak se zařekl, že už se do žádné ze svých kolegyň nezamiluje. No a co myslíte, jak to dopadne tentokrát? ;). Ačkoliv Ekin Cheng dělá co může, aby pro sebe utrhl co nejvíc stříbrného plátna, film se soustředí především na hlavní představitelky ženských rolí (členky dua The Twins, podle kterého je pojmenovaný i celý film). Jedna hraje Reevovu sestru, která se zamiluje do posledního upířího prince (Edison Chen), druhá zas novopečenou parťačku, jenž však svému idolovi spíš škodí než pomáhá. Na upíří film je tu překvapivě málo klasických upírů (savců) a během filmu pochopíte, že krvelačné pozadí je tu jen kvůli atmosféře, popř. gagům s bananovým olejem a opalovacím krémem. Skrze sérii naivních vtípků, které film neomylně přesouvají do žánru romantické komedie (ne, nedělám si legraci) a vrcholí šílenostmi typu "tančící upíři zfetovaní pomocí prášků pro duševně choré", se dusivým tempem posouváme blíž a blíž filmovému finále. Jde to proklatě pomalu, protože Dante Lam, ačkoliv nerežíruje poprvé, působí dojmem zoufalého amatéra, který neví kudy kam. Kamera zběsile rotuje, stříhy ztrácí kontinuitu a scénář nachází netušené zkratky nad nimiž mi zůstává rozum stát (zvláště humorné situace občas gradují naprosto nečekaně, a to i v měřítku hongkongského "zvrhlého humoru). Film se neuklidní ani ve chvíli, kdy na plac nastupuje Jackie Chan a Karen Mok v cameo roli svatební dvojice. Scénka opět končí poměrně "zvrhle", ale ve chvíli, kdy si myslíte, že Jackieho ztrapňování skončilo, nastupuje akční část jeho maličké role... Bohužel ani Donnie Yen (který je v titulcích zapsaný jako spolurežisér) si nevede uspokojivě. Pár kreativních triků bezpečně likviduje zběsilá kamera, špatné triky a slabé výkony všech zúčastněných (i Jackieho "umění" je zruinováno chybějícími nebo naopak přebuzenými zvukovými efekty, které mění tempo celého souboje. Podivné pseudovokály raději nezmiňuji. Jako kulisa k romantické večeři jsou možná fajn, ale během akce kašlou na tempo udávané obrazem a vesele tak posílají Donnieho úsilí do věčných pekel). Někde v půli recenze jsem zmínil žánr romantické komedie. Zapomeňte na něj, protože tenhle film jen tak někam nezařadíte... Komedie, thriller, lovestory... Ani z toho Twins Effect neslepíte, protože dějová linka se spolu s nevýraznou akcí, slabými triky (které díky malému rozpočtu zůstávají někde na půli cesty mezi trapným pokusem a překvapivou kvalitou ve stylu např. Shaolin Soccera) a "divným" scénářem, jehož povrchnost symbolizují "přebarvičkované" filtry kamery, rozpadá do děsivě nudných scének a nemastných akčních scén. Herci se pak ani nesnaží odporovat hloupoučkým dialogům, které do děje vpalují jednu díru za druhou. Logika si bere oddechový čas a ke slovu se dostávají bezduché orgie s efekty a kamerovými "ala Matrix" jízdami, díky čemuž se film pohybuje na hraně nechtěné parodie (smát se ale nebudete). Jen těžko po shlédnutí držím na uzdě vztek a snažím se být objektivní... Twins Effect přicházel s velkou pompou a je namířen především na zahraniční trhy, ale pokud tohle "veledílo" uvidí hollywoodští producenti, začnou se dobrovolně vrhat z oken svých kanceláří. Scénárista, režisér, střihač a autor hudby - nevím co tahle čtveřice chtěla dokázat, ale společným "úsilím" z filmu udělala rizikový materiál pro všechny fanoušky hongkongských filmů. Až uvidíte kam je ochotná hongkongská kinematografie klesnout (a to ještě s tichým souhlasem Donnieho Yena a Jackieho Chana), mohlo by to s vámi praštit. Nadobro. 20% () (méně) (více)

Neel

Špatný to nebylo, ale nejlepší na tom byl Jackie Chan, který se ve filmu bohužel mihl jen na pár minut jen asi ve dvou scénách. Jackieho svatba byla skutečně velice veselá. Co se týká zbytku filmu, můžu říct jen to, že jsem od něj očekávala trochu víc. Chvílemi bylo těžké překousnout ty roztomilé šikmooké slečny a když už je to film s upírskou tematikou, čekala bych víc akčních scén s propracovanou choreografií, ale bohužel jsem se nedočkala. Kdyby šoupli do hlavní role Jackieho, byla by to mnohem lepší podívaná. Alespoň co se bojových scén týče.... Hvězdička navíc je za titulní píseň, zpěv spáchal sám Jackie. ()

Gomez222

Keď paródia na upírov, tak v štýle kung-fu. Príjemná oddychovka, ktorá občas prekvapila parodickým nápadom a lá lietajúca baganč :) ()

Veruska.Kuru

Miluju to ❤️❤️❤️... Zápletka naprosto boží, tohodle upíra jsem naprosto milovala. A krotitele fandila sem hlavní postavě ❤️miluju ()

Elvis Jagger odpad!

Neviem ako sa sem J.Chan dostal, pretrpel som časť tohto pohyblivého záberu na pár tupých ľudí. Pozitívum je, že tento film určite nemal rozpočet, takže sa ušetrili peniaze. Neviem síce kde, ale to je jedno. ()

Milda4444

Nevím, jako komedie nic moc, jako film o upírech taky nic moc. Souboje ujdou, ale celkově mě to nějak nenadchlo..... tři hvězdy za malou roli Jackieho ....jinak nesmysl, který stačí vidět jednou... ()

macekjoe

Klasickým průměr - komedie s jasně rozdělenými postavami na hrdiny a padouchy, plus sporné postavy, které se chtějí napravit. Světlým a zábavným prvkem byl Jackie Chan a jeho akrobacie s pouliční lampou a sanitkou a temným, ale o nic méně zábavným prvkem byl Anthony Wong a jeho repliky, jež se nedaly přejít bez uchechtnutí. Mírný šok jsem dostala ve 23 minutě, kdy se zčistajasna objevil plakát na zdi nad televizí s ČESKÝM nápisem BYLI JSME A BUDEM. Jaká je souvislost mezi Hong Kongem a českým vlasteneckým plakátem? To mi docela uniká. ()