Šéfkuchař se z Dánska vypraví do Toskánska prodat podnik po svém otci. Narazí tam ale na ženu, kvůli které přehodnotí svůj přístup k životu i k lásce. (Netflix)

MickeyStuma

Netflix dál usilovně podporuje převzaté náměty ze starších a daleko lepších filmů, než to, co nově nakonec vznikne. Je to i případ tohoto švédsko dánského filmu, cíleného spíše pro starší diváky. A náměty tu jsou do sebe skloubeny rovnou dva. Hned z počátku je to námět snímku ´Šéf´ (2014), do kterého poměrně brzy vklouzne námět snímku ´Dobrý ročník´ (2006). A snad i nějaké motivy ze snímku ´Pod toskánským sluncem´ 2003). Snímek je to hodně poklidný, kde se střídá jedno klišé po druhém, ve kterém si zahráli, dá se říct dánské hvězdy, avšak svým způsobem neherečtí. Hlavní roli nejpopulárnější dánský stand-up komik Anders ´Anden´ Matthesen. No, v Česku ho jistojistě nikdo nezná. Stejně tak dánskou hvězdou popovou, říkající si prostě a jednoduše Christopher, hrající podřízeného kuchaře. No jo. Na Netflix to prostě stačí. Jedná se o první dánský Netflix originál, který prostě chtě nechtě neoslní. Snad jen seniory ohledně vztahů a právě těch klišé, co se týče přehodnocení dosavadního života v pozdějším věku. Jo, a taky dobře vypadajícího jídla. Snímek po shlédnutí rychle upadající v zapomnění, který se prostě ztratí v rouškách času. ()

bearmeedek

Jeden z mnoha pokusů udělat film ve stylu filmu Dobrý ročník. A tento pokus je slabý. Navzdory pěkné krajině je film prostě studený. Určité dějové momenty jsou zkratkovité, další děj se zase vleče. Se "zápletkou" si taky moc nepohráli. To už by i říznutí červenou knihovnou vyznělo líp, něž tato švédsko-dánská romantika. ()

Hannibal1913

Dabingforum: v českomoravském znění: Bohdan Tůma - Anders Matthesen (Theo), Berenika Kohoutová - Cristiana Dell'Anna (Sophia), Daniela Bartáková - Ghita Nørby (Inge), Oldřich Hajlich - Andrea Bosca (Pino), Petra Hobzová - Lærke Winther (Merle), Jan Szymik - Pino Ammendola (Lucca), Vojtěch Hájek - Sebastian Jessen (Zeuten), Radek Škvor - Christopher (Svend), Otto Rošetzký - Sergio Pantani (kněz), Michal Holán - Ari Alexander (Lai), Martina Šťastná - Esther Hansen (Lila), Karolína Křišťálová - Elva Garcia Seidler (malá Sophie), Jolana Smyčková - Karoline Brygmann (Melanie) Překlad: Anna Křížková Zvuk: Petr Metelka Výsledný mix: Oldřich Wajsar Produkce: Matěj Vaňkát Dialogy a režie: Jiří Sádek Pro Netflix vyrobila DW Agentura - 2022 ()

Habanera

Mám rada Itálii, mám také rada dánské filmy, děj taky tak nějak unile plyne, navzdory jídlu, na které jsem se moc těšila. Jsou i lepší filmy na gastronomickou notu, které strhnou… ()

JenYu

Neurazí, nenadchne. Zvláštně rozfázovaný děj. Vynucená romance. Záběry z vaření však byly skvostné. Líbilo se mi, že hlavní hrdina nebyl fešák na první dobrou. ()

kingpsch

Tomu filmu neverim ani kusok,strasny patos!uplne bez nejakej emocie je to nejako natocene kde to malo zachranit prostredie alebo napad ala dobry rocnik ()

sirjohn

I přes prvotní domnělou průhlednost - realistické, neotřelé, hluboké a jemné. 4 hvězdy s nádechem toskánských 5-ti. P.S. Film začíná ve 14m30s. ()

Tomas_PO

Takto pokaziť osvedčený scenár, kde mrzutý a nepochopený šéfkuchár zo severu Európy zdedí po svojom otcovi zámok a reštauráciu v Toskánsku, to sa len tak nevidí. Love-story sa nepodarená, vzťah s otcom nepresvedčil a dialógy sa počúvať ani nedali. Jeden bod za scény s jedlom. ()

Heywood

Pozoruhodně zpracovaný komerční příběh, kterých už jsme viděli moc a moc. Něco tu bylo jiné. Neokoukaní herci, střet dánského perfekcionalismu a italské pohody s láskou která bolí. Ukrutně. Ten střet s nevyhnutelným vždy okolí zasáhne, tady za zvuků melodických tónů a hry světel odpoledního slunce je to působivé. Nečekejme příliš umění, dostaneme lehkou pohádku o štěstí, které nabídne film, v životě to tak skoro nikdy není. 65% ()

Střelec17

Popravdě ani nevím proč dávám jednu hvězdu. Možná že horší hodnocení by bylo až moc. Když se dívám na film z Toskánska tak si ho pouštím s domněním, že když už to bude stát za nic, tak se alespoň pokochám samotným Toskánskem, ale bohužel tady nefungovalo nic. Dialogy jsou nezajímavé, nudné a vztahy mezi hlavními představiteli nezáživné, naprosto nevyužitá lokalita. Na Netflixu je hodně podobných filmů s podobnými náměty, pár jsem jich viděl a i když se nejedná taktéž o veledíla. Tak tam jsem alespoň byl schopen dokoukat film, bez větších problémů. Ale asi jsou lidi kterým, tohle ospalé tempo vyhovuje. Já to bohužel neodhalil. Pozitiva: Asi jen scéna v restauraci na začátku, kdy jsem měl pocit, že se film trochu rozjede. Negativa: Herecké výkony nebyli moc přesvědčivé. ()

jjjerry

Prvních 15 minut super. Po uvodních titulcích to vypněte, ztráta času. Obrovské klišé. Korunu tomu dá radoby záminka na jízdu Vespou. Ach jo. Reklama na Toskánsko co se nepovedla. ()

Dafaq

Ja tieto filmy z prostredia Talianska žerem. Škoda toho plitkeho predvídateľného klišé... Dobrý ročník v horšom prevedení. ()

Kozlowski8

Příběh špičkového dánského kuchaře, který odjede do Toskánska, aby zde zařídil prodej zámečku a restaurace, které zdědil po otci. Zdejší prostředí, lidé a hlavně jedna místní žena zcela změní jeho pohled na život a lásku... Dánská romantika, která ale zase tolik romantická není - spíš chladná a chvílemi i negativistická, děj je navíc čitelný, bez překvapení a bez nápadu. Potěší atmosféra toskánského venkova a potěší a zaujme příprava kulinářských dobrot, jinak sotva průměrné dílo. 50 %. ()

JJaannee

Kopie několika filmů jako: láska na kari, dobrý ročník, prostě všechno už jsme někde viděli, film je celkem suchý. Žádná jiskra, žádná super zápletka. Hlavní herec je antisexy a bez charisma. Itálii miluji, ale tady z ní nebyl vidět ani kousek. Velká škoda. ()

mysterious.

Taková lehká romantika na kterou se dobře dívá. Je tam ukázka i z kuchařského umění takže taky fajn. Není to taková ta typická Rosamonda 😀 ()

pethla

Pohodový a milý film.V dnešní době balzám.Jsem v  pohodě s tímto žánrem. film.Ale je to klidu a souznění. ()