První interaktivní film na světě, ve kterém diváci mohou zasahovat do průběhu děje. U dveří hlavního hrdiny filmu pana Nováka (Miroslav Horníček) zvoní jeho sousedka. Je téměř nahá. Oblečena jen do osušky si omylem zabouchla dveře svého bytu a nyní pana Nováka prosí, aby ji pustil k sobě domů. Co teď? Mladá dáma v prekérní situaci prosí o pomoc. A je velmi půvabná. Na druhé straně se každou chvíli může vrátit domů manželka pana Nováka, která má navíc dnes narozeniny... STOP! zvolá moderátor vcházející na scénu a děj filmu se opravdu zastaví. Nyní je řešení této prekérní situace na divácích... Vpustit nebo nevpustit? Zelené tlačítko na křeslech diváků znamená vpustit, červené odmítnout... (oficiální text distributora)

Dzonysek

Zrovna jsem měl tu smůlu, že jsem natrefil na nově upravenou verzi Kinoautomatu, kde v roli moderátora vystupuje Eduard Hrubeš. Kdo ho dosadil do role moderátora jinak vskutku geniálního počinu, toho by měl někdo proplesknout. Eda Hrubeš je ten nejkřečovitější, nejtrapnější, nejpříšernější...prostě nejhorší možný moderátor. Ever. Hodnotím Kinoautomat pěti hvězdičkami, protože se jedná na svojí dobu o fantastický nápad. Snažím se také si vsugerovat, že s dobovým moderátorem by měl film špičkovou úroveň. Kdybych do hodnocení zahrnul i Hrubešovy výstupy, stěží bych dal průměrné hodnocení. Ano, až tak umí tenhle tzv. moderátor doprasit a zabít skvělou věc. Když se objeví, máte chuť film vypnout. Už by ho nikdo nikdy neměl do ničeho obsazovat. Vlastně ani nechápu, jak se někdo takový může živit konferováním či moderováním. Celkově tedy Kinoautomat - skvělá věc, i díky hereckým výkonům jak Miroslava Horníčka v hlavní roli, tak například Miroslava Macháčka či Jana Libíčka, atd. Jen tu roli průvodce nesmí zprostředkovávat Hrubeš. ()

Mikino00

Příběh je velice slabý, místy až trapný, princip rozhodování je stejně na nic protože se to vyvíjí podobně. Výborná je postava, kterou hraje Macháček. ()

Pawlisman

Ano, na svoji dobu zřejmě hodně nadčasové. Dokonce tak, že i po 40ti letech atále táhne a přináší čerstvý vánek. Navíc zdařilá komedie s dobrýmy gagy. Zklamala mne přílišná krátkost a v některých možnostech výběru dosti očividnou pro širší publikum preferovanou možnost. Tedy z těch i tak pár možných variant (které se vždy logicky mohou odlišit jen o kousek a rychle se zas vrátit - očividné to bylo po honičce s policajty), nám jich zbývá ještě míň a tak myslím, že i kdybych film viděl v kině 10x, variant bych shlédl přibližně 3. Dovedu si však představit nějaký kvalitní remake.... s lepšími možnostmi, větším spádem (bez 5ti minutových monologůů průvodců), možná s více prvky např. hororu a především se 100 minutovou stopáží. Jo, to by bylo pokoukání... 8,5/10 ()

Haniczka

Bylo to první, byl to nápad, i když musím uznat, že větvení je až příliš malé, resp. žádné a šly by více využít možností, alespoň dva různé konce, pak by to mělo větší "smysl". Viděla jsem obě varianty od každého větvení a nepřijdou mi až tak odlišné. Chápu nákladnost a techniku televizní produkce, později se to opakovalo u Kuchaře Svatopluka, prostě mě přišlo že nebýt tam skvělý Horníček a další herci a nebýt celé té situace v Montrealu a šedesátých let, tak by to nebylo takové pozdvižení. Kdyby to chtěl dnes někdo zopakovat, musel by (díky digitální technologii) šáhnout víc do děje, víc větvení a třeba i různé konce. ()

Greg25

Zajímavý nápad, který je zábavné zkusit si na vlastní kůži - mačkat tlačítka s pocitem, že můžete ovlivnit děj filmu, je prostě zábava sama o sobě. A máte z toho takový zážitek, že vlastně ani nevíte, co na vás působí víc - jestli film, nebo mačkání tlačítek. Nápad, který má potenciál, ale v dnešní době poněkud zpomaluje přítomnost moderátora (dříve Miroslav Horníček, dnes Tomáš Matonoha) - vypnutí filmu v nejnapínavějším momentu, aby se mohlo hlasovat tomu dodává atmosféru, ale promluva moderátora (byť zábavného a vtipného) před samotným plátnem značně zpomaluje a odvádí pozornost od samotného filmu. Každopádně česká rarita, která i v dnešní době neztratila nic na přitažlivosti - kdo by si nechtěl zmáčknout hlasovací tlačítko? :-) 75% ()

mh.mail

80% - Těžko hodnotit toto dílo. Samotný příběh je jednoduchý a prostý. Ale tady se nedá hodnotit pouze film, ale celé audiovizuální dílo. A to předběhlo dobu. I když pocit svobodného rozhodování o příběhu je pouze iluzorní - ať zvolíte tak či onak, obě větve se stejně po pár vteřinách spojí. Takže ve skutečnosti nemáte 32 variant příběhu, jak je vám na konci podsouváno, ale sotva dvě. Ale stejně jako diváci snímků bratří Lumiérů prchali v hrůze z kina před přijíždějící parní lokomotivou, diváci na přelomu 70. let možná opravdu věřili tomu, že spolurozhodují o tom, jaký příběh uvidí. I přes tyto "nedostatky" (i když spíš než nedostatky bych to nazval "vlastnosti") je to geniálně nadčasové. Film jsem viděl až na DVD, kde bylo pouze na mě, kam příběh pošlu, ale i tak jsem si to rád prožil. ()

sandis

Tento zcela jistě na tu dobu neobvykle zajímavý počin již dnes výrazně ztrácí na dechu. Také záleží, kdo jej právě uvádí. Zde hodnotím Eduarda Hrubeše. Ale stále dobré... 8/10 ()

Ernst

Kdysi davno jsem to videl, kdyz to CT1 a CT2 vysilali v nejakem komponovanem soubeznem vysilani. Bylo to prijemne.... jine. :D ()

Dimo

Hodně zajímavý filmovo-interaktivně-sociální projekt, který si nevyzkoušet naživo, by byla kulturní chyba. Příběh banální, provedení originální. V kině nás provázel pan Polášek a bylo to vážně příjemné setkání. ()

mi-ib

Pouštěl jsem si to na DVD a do konce filmu jsem nepochopil, jak na mém ovladači funguje to hlasování. Takže jsem dostal pokračování, takové jaké jsem chtěl, jen asi 3x. Každopádně oceňuji ten nápad a hlavně, že vlastní příběh nebyl vůbec špatnej a docela dost vtipnej. ()

Arequipa

Originální nápad, jehož kouzlo jsem si sám držíce v rukou červenou a zelenou kartičku vyzkoušel. Škoda, že se nápad příliš neujal. Byla by to komedie sama o sobě, ale kinoautomat tomu přidává stupínek. ()

excite

Stále i po více než 40-ti letech velice svěží film. Samotný kocept Vás donutí zamyslet se a pokusit se vést pana Horníčka, jak jen budete chtít. I když v kině, resp. ve větší společnosti, se to ne vždy podaří, ale o to větší zábava to je. ()

johnny01

Úžasně originální nápad s možností diváků ovlivnit děj! Příběh vůbec není nijak špatný, naopak, je snadno pochopitelný, často velmi zábavný a s originální závěrečnou zápletkou, která přitom zcela odpovídá průběhu. Skvělý je i uvaděč na pódiu a jeho závěrečná diskuze s filmem a ukázky "co by kdyby". ()

BlueNeon81

Celkom zvláštne, že film vznikol už v roku 1967, ale domáci návštevníci ho videli až v roku 1971. Ničmenej aj teraz ten film vie zaujať. Škoda, že na DVD nie je obraz v pôvodnom pomere strán a v lepšej kvalite, ale 3 kanálový zvuk a anglický dabing to vynahradil úplne. Pán Horníček je neskutočne skvelý a ani ostatní za ním nezaostávajú. ()

Mukl007

Neviděl jsem sice originální výpravu, kdy dějem provázel přímo pan Horníček, ale na filmu jako takovém to nic nemění. Skvělý nápad, skvělé provedení. Opravdu jedna z věcí, za kterou se ve světě filmu není třeba se stydět, ba právě naopak je možné se jí pyšnit. Když ještě připočtu, že Horníček neuměl anglicky a při uvádění jednotlivých možností v USA vše odříkával jako básničku (a americké publikum to nepoznalo), tak bych klidně hodnotil i 6 hvězdičkama. ()

Ibea

Jún 2015, Kinoautomat v pražskom Světozore. Super zážitok, naozaj skvelý výkon Tomáša Matonohu. Hoci celé predstavenie trvalo iba niečo okolo 70-75 minút a niektoré voľby publika boli vopred takmer jasné, stálo to za to. Uvoľnená atmosféra, príjemná zábava, odporúčam na 100%! ()

Desmi

Výborný nápad, který by se jistě chytil i dnes. Jen by ho bylo těžké prodat mimo kino, možná proto zůstává ležet zapomenut. ()

musicalfan

Po zhlédnutí v rámci návratu do Světozoru s famózním Tomášem Matonohou dávám absolutní hodnocení. Jeden z nejpříjemnějších zážitků za poslední dobu. ()

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let