Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora

(epizoda)
  • USA The Autopsy
Drama / Horor / Mysteriózní / Thriller
USA, 2022, 57 min

Zkušený šerif ohledává v lese mrtvolu a zavolá si na pomoc lékaře, se kterým se zná celé roky. Společně pak odhalí sérii děsivých událostí. (Netflix)

Lenka.Vilka

Předloha vyšla pouze v Ikarii. Škoda, po shlédnutí dílu bych si to přečetla docela ráda. Takže rovnou k předloženému příběhu. První polovina se zaměřuje na to, jak se dostali na pitvu a druhá je, jak název napovídá, takže žádné překvapení, pitva samotná. A natočené to bylo dobře. A teď nemyslím nechutnosti, ale všechny ty drobné detaily, kterých si všimá kamera. Protože díky tomu a celkově kameře to bylo tolik děsivý, kdy jsem si říkala, že každou chvíli něco vyskočí a nebo něco sleduje z dálky. Skvěle natočený a ten závěr byl prostě...nádhernej. Já ocením příběhy, kde někdo takhle zvedne prostředník  ;)  Vtipný fakt: zrovna jsem mám připravený film Prázdnota. A hele, hele, kdo režíroval tenhle díl! :) ()

Cedr

Kulisy/produkční hodnoty opět skvělé a tyto prvky patří mezi (jediné) objektivně dokonalé stránky této antologie. Guillermo del Toro je v tomto vážně třída. Co se týče citu pro scénář... tam to u něj už... mírně řečeno skřípe. Scénáristicky je The Autopsy zatím rozhodně nejoriginálnější, nejzajímavější a nejdospělejší jednohubka. ()

stitch7

/// Taková z nouze cnost, když si člověk na Googlu rychle vyhledá "Netflix anthology series" a následně dle čsfd zvolí nejlépe hodnocený díl, aby bylo na co koukat, ale aby to nebyl dlouhý film. Hned zezačátku mě trochu otrávil úvod a lá Věřte nevěřte, následné levně vypadající intro a zmateně natočené dění v dole. Jenže s odchodem z něj začala atmosféra příjemně houstnout a při scénách, kdy se v pitevně třeba vypínal proud, jsem byl hodně napjatý. Bohužel pak přišlo zklamání v podobě doslovného vysvětlování a zbytečné animace nervů v těle či co to mělo být. Pochválit tak ze závěru mohu jen opravdu šťavnaté gore. 65% ()

kenkaku

Prvních 28 minut a druhých 28 minut jsou dvě naprosto odlišné věci. První je divně poskládaná (skáče se v čase) a obsah nedává moc smysl. Jakmile ale dojde na druhých 28 minut, vidíme (krom vrcholně labužnických záběrů z pitevny) i propojovací linky těch střípků z první poloviny. Zakončené je to scénou o ještě jeden stupínek vyšší labužárnou na mém osobním nechutno-metru. No ty vole… tohle jsem po čajíčcích posledně nečekal. ()

Prochy38

Krom luxusního scénáře ještě del Toro posílá divákům skvělého F. M. Abrahama. Pecka neskutečná, efekty brutální, skvělá práce s detaily a zase povídka, která za to stála! ()

warrenur

Pomerne slusna atmosfera a vynikajuci vykon Abrahama Murray-a. Ale "sebaporcovanie" a ani, za posledne roky tak naduzivane, pitvy ma "neohurili", hoci nazvucene boli pekne. Mierny nadpriemer. ()