Zamilován

• Československo Zamilovat se (více)

Zamilován je zářný příklad kouzla, které vznikne, když se ve výjimečném filmu sejdou dvě největší a nejzářivější hvězdy Hollywoodu! Držitelé ceny Akademie Robert De Niro a Meryl Streepová si poprvé společně zahráli ve filmu Lovec jelenů. Ve filmu Zamilován je uvidíte v rolích Franka Raftise a Molly Gilmorové, dvou obyčejných lidí, kteří se potkají nejprve náhodou a pak úmyslně... Jen jediná věc stojí mezi Frankem a Molly a jejich novou krásnou láskou: ani jeden z nich není svobodný. Dokonalé soudobé dilema živě a citlivě nastolené jak De Nirem a Streepovou tak i ostatními účinkujícími herci. (Magic Box)

Vajonek

Jestli si chcete připomenout nebo se dozvědět, jaké to je se zamilovat, pusťte si tento film. Dělá opravdu čest svému názvu, je v něm vše - takové to, když myslíte jen na ni/něj, takže nevnímáte, co vám v práci říká kamarád; nevíte kam s očima, když se s ní/ním potkáte, chcete se tomu náhlému přívalu citu bránit a zároveň mu podlehnout; vyzkoušíte si dvacatery šaty, protože se MU chcete líbit a rádi riskujete, že se přerazíte při trysku po schodech k vlaku, protože vám ten vlak, v němž je ONA, prostě nesmí ujet... A je úplně jedno, že těm lidem už není patnáct ani dvacet, že mají rodiny, že to nejsou rozhodně žádní bezcharakterní hajzlové či hajzlice a že chtějí být věrní. Prostě TO tu je a nedá se tomu odolat... Neuvěřitelně civilní film s dokonalými výkony ústřední dvojice. Oni svými postavami prostě jsou a veškeré prožitky jim věříte, cítíte s nimi, často nemusejí říci ani slovo, stačí jeden pohled a předá vám to naprosto vše (nevěřila bych, že zrovna tihle dva mi k sobě v téhle romantické poloze tak půjdou). A celé to doprovází příjemná hudba, na tu bych nerada zapomněla... Asi dokážu pochopit, že pro někoho tu mohlo být až moc toho náhodného potkávání se ve vlaku, ve městě, v obchodech a že ne každého muselo bavit sledovat někdy přece jen trochu zdlouhavější pasáže, v nichž se toho až tolik neděje, a "jen" se nám jednoduše (a opět civilně) ukazují střípky všedních dní Franka a Molly. Já jsem se na to naladila ale docela dobře a převážilo u mě zalíbení z hlubokých, někdy až fyzicky pociťovaných emocí, které ten film skrze zamilovaná setkávání těch dvou obyčejných lidí dokáže na diváka přenést. Taky jsem si připomněla, že z nějakého důvodu mě pořád fascinuje kombinace obleku a helmy nošená stavbyvedoucími/architekty na stavbách:) A pak ty dlouhé řasy u chlapů v nejlepších letech (v tomhle Robertovi zdatně sekunduje Harvey)! No, asi jsem se taky trochu zamilovala (do Roberta, do zvláštního kouzla tohohle filmu...), takže s pěti hvězdičkami trochu nadsazuji - za ten konec, o kterém (ač jsem si ho v průběhu sledování filmu několikrát přála) moc dobře vím, že do toho nesedí, bych měla jít spíše na čtyři. Ale konec nekonec, Robert Nerobert, je to tak jako tak moc hezký film, kterému prostě díky nejednomu až dokonalému filmovému momentu ráda těch pět dám. 80 %. ()

Kanca

Já na ty romantický filmy moc nejsem, ale na tenhle jsem se dívala vážně se zalíbením...De Niro a Streepová jsou zkrátka zárukou kvality...75% ()

amica

Romantický film postavený na skvělých hereckých výkonech, kdy jediný pohled vyjadřuje víc než slova. On a ona svádějící nerovný boj mezi rozumem a citem, který pozvolna (aniž vědomě chtějí) převrací jejich dosavadní poklidné životy a rodinná zázemí vzhůru nohama. A já se přistihuji, že jim celou dobu fandím; a dokonce snad i závidím(?)... ()

Zero_Signal

Očakával som jemný, príjemný film so silnými hereckými výkonmi, z ktorého by možno aj vyšla slza na krajíček. Dostal som nudnú kravinu, kde sa klišé striedajú jeden za druhým. Neštartujúce auto v krízovej chvíli, prvá pusa v trápnej romantickej hudbe, náhodne stretnutia v 20 miliónovom New Yorku, posledné stretnutie ktoré skončí iba s ´good bye´, a samozrejme potom sa mužský protagonista uvedomí a sa za svojou láskou rozbehne. Hudba je naozaj totálne typická do romantického filmu. Fakt, toto je slabý romantický film pre dievčatá a staršie ženské. Kebyže tam nehrajú velikáni ako De Niro a Streep, bola by tam jedna hviezdička jak hrom, a celkové hodnotenie na tomto portáli by bolo omnoho nižšie. Urobte si radosť, a tento ´skvost´ radšej obchádzajte. PS: A som si na 100 % istý, že De Niro túto rolu zobral iba a iba preto, lebo sa bál že bude braný ako herec ktorý stále hraje iba mafiánov a tvrďasov. Tento film pozrieť jedine ak máte radi romantické nudné kraviny alebo ak chcete dokončiť filmografiu De Nira alebo Streep. ()

Schuldiner

Jeden z mála filmů, kterému nelze v podstatě téměř nic vytknout a to je v tomto žánru opravdu výjimka.. Romantika tak, jak by asi měla vypadat. Robert De Niro a Meryl Streep - herci na něž je radost se dívat.. V každém detailu jsou perfektní! Meryl Streep mi zde navíc hodně připomíná jednu blízkou osobu.. ()

prezdivaka

Dobrý film, který těží z výrazového bohatství a věrohodnosti dvou skvělých hereckých protějšků. Bohužel američtí tvůrci neunesou osudovou tíhu slavné předlohy Davida Leana z roku 1945 Pouto nejsilnější a dalšího remaku s Richardem Burtonem a Sophií Loren a konec pokazí happyendem. Velmi silný moment náhodného setkání v knihkupectví v samotném závěru, tak bohužel upadne do plytkosti. ()

hacho

Ackoli mi moc vetsinou nesedi Streepova (snad mi vadi dabing), byl to velice prijemny romanticky film. Vytkla bych mu konec, kdy se meli v knihkupectvi rozloucit a uz se nevracet (i kdyz jsem si samozrejme v tu chvili rvala vlasy, ze odchazeji), bylo by to pusobivejsi. A co z toho filmu plyne? Nakupujte darky k Vanocum na posledni chvili a v obchode kradte ostatnim jejich nakup :o) ()

Maura

Tak vydarený film a mne po celý čas vŕta v hlave to, prečo tak pramálo známy. A to neprávom. Nezaprie v sebe ľahkosť a banálnosť filmov stvorených na víkendové popoludnia, nechýba mu však ani jemná dávka podvratnosti. V bežnejšom prevedení by bola z Maryl namiesto nežnej a utýranej milenky hysterická mrcha, ktorej by záverečné scény nepriniesli nič iné, len morálny súd a "zaslúžený" trest. Tu je to celé inak. A chémia medzi tými dvoma je odzbrojujúca. ()

crozet

Poněkud zbytečný a scénáristicky neoriginální a nekreativní film, kdy od začátku víte, o co jde a jak a s jakým výsledkem se bude vyvíjet - nicméně pro solidní režijní zpracování a hlavně herecké obsazení stejně přimrazí člověka k televizi. Meryl Streep i De Niro jsou prostě perfektní, navíc vystupují v klasickém dramatu o zapovězené lásce v kulisách každodennosti, do kterého se každý dokáže vcítit a zamyslet se, co by udělal on či zda to, co už udělal, bylo to nejlepší. ()

jane1106

Dokonale uvěřitelný a silný romantický film, který neoplývá bůhvíjak komplikovanou zápletkou ani hysterickými láskyplnými výlevy, ale ožívá díky dvojici hereckých osobností. Zejména Robert je v pro něho nevšední roli perfektní, věřila jsem mu každý zamilovaný pohled a mezi ním a Meryl to krásně jiskří. A že to býval opravdu kus chlapa! Nejsilnější momenty tvoří ona přetrvávající neschopnost rozdělit se, dvojice začne řešit případný dopad na své rodiny, uznají nemožnost takového vztahu, ale o minutu později už se zase drží za ruce. Stejně tak intenzivní je scéna pohřbu, kdy se Mollyiny emoce derou na povrch jako sopka a hrdinka si uvědomuje, že smrt blízkého jen uvolnila lavinu ještě silnějšího citu k Frankovi. Nenápadný snímek, který se při správném naladění dostane pod kůži. ()

adriane9

"S myšlenkou na něj usínám a ráno se probouzím, povídám si o něm sama se sebou, dokonce i když ted mluvím s tebou, v duchu mluvím jen s ním.." Naprosto čisté drama o lásce s dvěma úžasnými herci. V té spoustě změti filmů o tom, jak vypadá láska, je mezi nimi tento snímek totální vrcholový skvost.. Zážitek z filmu si ponesu na hodně dlouhou dobu.. ()

atmen

Příběh mě nedokázal vtáhnout, což je překvapující, protože podobné filmy mám rád. Přemýšlím, čím to bylo zapříčeněno. Ač budu se svým názorem asi osamocený, ale chybu vidím ve scénáři, který tak nějak pluje po povrchu a ač drama, tak toho dramatična moc nenabízí. Herci, než slovy, hrají především pohledy a gesty, což ve spoustě filmech není na škodu, ale zde, kdy se zamiluje starší dvojice bych očekával něco, proč ti dva jsou najednou hnáni k sobě... ()

M.U.M

Opravdu pěkný film, který ukazuje že je možné potkat lásku i v pozdější době, kdy oba hlavní hrdinové žijí spokojený manželský život. a netouží po změně. Přestože si uvědomují, že zraní své partnery nejsou přes veškerou snahu schopni žít dosavadní život ... ()

helloween93

"Throwback Thursday #71" - Na Hollywodské poměry netradičně pojatý civilní romantický příběh dvou cizích, zdánlivě šťastně zadaných lidí, jejichž dennodenní cestování vlakem skončí silným citovým poutem. To zaamává s jejich osobními životy. Je pravdou, že na podobné filmy téměř nekoukám, ale takhle reálnou citovou životní situaci jsem viděl naposledy v Madionských mostech. Zajímavé je, že v obou snímcích hrála Meryl Streep. Ve Falling in Love jí doplňuje De Niro, jehož herectví je traičně na vysoké úrovni. Celkem se jedná o zapomené romantické drama bez zbytečných dramatických cíťaren, podpořené solidními hereckými výkony, které opravdu působí uvěřitelně. Shlédnuto na SkyShowtime. 4* ()