Zamilován

• Československo Zamilovat se (více)

Zamilován je zářný příklad kouzla, které vznikne, když se ve výjimečném filmu sejdou dvě největší a nejzářivější hvězdy Hollywoodu! Držitelé ceny Akademie Robert De Niro a Meryl Streepová si poprvé společně zahráli ve filmu Lovec jelenů. Ve filmu Zamilován je uvidíte v rolích Franka Raftise a Molly Gilmorové, dvou obyčejných lidí, kteří se potkají nejprve náhodou a pak úmyslně... Jen jediná věc stojí mezi Frankem a Molly a jejich novou krásnou láskou: ani jeden z nich není svobodný. Dokonalé soudobé dilema živě a citlivě nastolené jak De Nirem a Streepovou tak i ostatními účinkujícími herci. (Magic Box)

gizi

Velmi pěkný romantický citový film o stupínek výš než současné romantické komedie. Výborní herci i režie. Viděl jsem kdysi snad ještě před sametovou revolucí a zůstalo mi v paměti jen to, že je to dobré. A je. 80%. 18.12.10. ()

naiva

Popravdě - je to limonáda. Ale naštěstí bez trapného vzdychání, zato s brilantním hraním Roberta De Nira a Meryl Streepové. Ač nejsem v tom žánru doma, tento příběh mě čapnul a udržel. Postavy jsou přirozené a sympatické, snadno se do nich vžít (nejen těch dvou hlavních). Film zatížený přeslazenou hudbou a šíleně přeslazenými plakáty zachránili herci. Málem bych neřekl, že je to v takové míře možné. ()

Poga

Výborný film s naozaj vydarenou atmosférou, jednoduchým ale skvelo spracovaným príbehom a dobre napísaným scenárom. Obsadenie skvelé, odporúčam. ()

komando20

tak pre mna je tento film velke sklamanie, uplna nuda pomaly žiaden dej a žiadna gradacia tento film mi nič nedal a čakal som kedy už skonči a De Niro sa mi tam vobec nehodil ()

whitewater

Vzhledem k tomu, že jsem to zažil na vlastní kůži - "happy end" se nekonal (bohužel nebo bohudík, kdo ví?) - musím dát pět hvězd. Bobík za 1, Meryl 1*. Lépe to natočit nešlo. Scénář není sci-fi, někomu se to zkrátka přihodí, někomu ne, takový je život. ()

Dupac

On, ženatý dvě děti, takový ten běžný stereotyp docela klapajícího manželství, ona, zadaná, z nepřízně osudu bezdětná. Tak dlouho se náhodně potkávají, až spadnou do lásky a nemůžou ven. A pak se vlivem různých rodinných peripetií a citů trápí a míjejí, až se (náhodou, samozřejmě) s odstupem času znova potkají.... Milé, vkusné, kultivované, dobře natočené, skvěle zahrané a, ano, hollywoodsky hořkosladké (osmdesátkově) a předvídatelné až do morku kostí, protože všechno už známe odjinud (otázka - bylo to jinde dřív než tady?). Ale odkdy by taková kombinace neměla stačit na čtyři hvězdy? ()

Sopholojong

Asi budem v poriadnej mensine, ale obsadit Roberta DeNira do ulohy hezounskeho romantika, povazujem za najvacsi castingovy fail nielen 80.rokov. Je to nieco ako keby Tom Hanks hral tanecnika v muzikali... Vsetky ostatne atributy OK - Meryl bola uz vtedy hviezda, k milostnemu vztahu hra hrava hudba a vianocny New York na obrazovke je mojou obrovskou slabostou. Ziadna klasika, z dnesneho pohladu len obraz jednej doby s jej ucastnikmi a ich vztahovymi peripetiami na jedno pouzitie. ()

pupidup

Skvělý výkon obou, tak důvěryhodný, že mi připomněl mě skoro před dvaceti lety....zažila jsem totéž....trpěla jsem jako pes. Dnes mám skvělý život....ale zas ten stereotyp....zamilovat se je krásné, ale člověk nemůže mít celý život všechno... ()

boticelli

Mam se zamilovat??? Nemam se zamilovat??? Mam??? Nemam??? I pres mou favoritku Meryl a sympataka De Nira me tenhle film temer nebavil. ()

DavidAAAA

Hodně hezký, a pro většinu z nás i hodně nepříjemný, příběh. Doba vzniku je už hodně znát, ale na tehdejší dobu dobré. Vidím jediné mínus, absolutně zkažený konec, klasický happyend. A přitom, při jízdě tím nočním deštěm se tak strašně moc nabízelo použít konec tragický, představte si třeba, jak jedou proti sobě, srazí se v tom dešti a oba umírají, dejme tome se k sobě ještě připlazí... To by tenhle film vyneslo do absolutních výšin. Takhle je to kvalitnější z dlouhé jednolité řady mezilidských romantických dramat. ()

MiLuka

Dvojice Frank a Molly v podání Meryl Streepové a Roberta De Nira mne okouzlila již od začátku a výkony obou protagonistů dojmuly svou autentičností. Film sám se nese v romantickém duchu, hudba Dave Grusina je nanejvýš dojímavá a Happy end je na spadnutí.. Chvílemi jsem zalitovala, že ti dva nejsou párem i v reálu - natolik byla jejich zamilovanost uvěřitelná. Ocenění: Cena David di Donatello pro nejlepší zahraniční herečku. ()

Vyjola

Dnes jsem na tento film po letech znovu narazila. Nikdy se tyto věci jako "zamilovat se" neplánují.. Oba herce mám moc ráda, moc se mi to znovu líbilo.. ()

Sejkorka

Typický romanticko dramatický film z 80.let. To není míněno ironicky, naopak. Není to žádné schematičko, ke konečnému rozřešení se musí Frank a Molly těžce propracovat. Možná trochu drhnou ty náhody, ale 4* jsou zasloužené. Trochu je mi divné, proč zde v databázi zní genderově nevyvážený název filmu "Zamilován". Není to šotek ? ()

andy60

Celý děj je vlastně velmi jednoduchý - náhodné setkání dvou lidí u kterých přeskočí jiskra, a to i přes to, že nejsou singl. K dějové kulise stačí vlaková souprava a výsledek? U mě tak napůl - ničím vyjímečné, přesto stojí za shlédnutí. ()

vopajslikova

Romantický film, takové se už dnes netočí.  Čiší z něj láska nevyjadřovaná slovy. Žádná červená knihovna, žádné uječené pitvoření, kterému navíc nikdo nevěří. Film ze života. ()

peproch

Jedná se o působivý film, který konfrontuje povahu osobního střetu stability rodinných zázemí s oživenou potřebou a touhou sblížit se s někým, koho jsme náhodou potkali v socce a zjistili, že to přesně on/ona, co si s nimi rozumíme. Jak z toho celého ven, co upřednostnit a přitom se radovat a darovat... Film je prostě hezký, i když ti, jimž jakoby fandíme, podvádí.Klíčové téma: romantická přitažlivost, poznání soupatřičného člověka skrze erotickou lásku, otázka odchodu od rodiny V přeplněném světě, městě lidí, přeci jenom někde existuje bytost, člověk, kterého poznáte a zamilujete se, a přitom to vůbec není o sexu ale o zvláštním porozumění Obsah:. Každý den jezdili společně na Manhattan a nic o sobě nevěděli. Jednou se však Molly (Meryl Streep) a Frank (Robert De Niro) potkali a osudová láska je neminula...Hezký film sentimentální z New Yorku, ()