Příběh dvou sester, Lee (Meryl Streep) a Bessie (Diane Keaton), které po dvaceti letech odloučení opět sblíží Bessiina nemoc, jejiž léčení vyžaduje transplantaci kostní dřeně od příbuzného. Lee tak přijíždí na Floridu spolu se svými dvěma syny Hankem (Leonardo DiCaprio) a Charliem. Po tolika letech dochází mezi Lee a Bessie ke konfrontaci jejich velice odlišných životních stylů a názorů. Lékař (Robert de Niro) Lee sdělí, že nemoc je bohužel vážnější než se domnívala... (oficiální text distributora)

Jurcekk

Americké filmy v hlavnej úlohe rakovina. Také typické. Som sa zasmial párkrát. A potom som si pozrel Sedem psychopatov a hovorím si. Páni, prešli sme riadny kus cesty. ()

komando20

škoda toho scenáru, krorý nebol úplny, s tak skvelými hercami mohol byt tento film aj o 50 % lepši, pre mna dosť velka nuda ()

(fun)tomas

Milujem filmy z deväťdesiatych rokov. Jednoduché, malé a milé príbehy ako je Marvin’s room. Táto rodinná dráma sa na nič nehrá a aj napriek tomu, že pojednáva o smrteľnej chorobe, nerobí to vtieravo a so zbytočnou melanchóliou ako dnešné “teenage cancer movies“, ktoré sa snažia divákov citovo vydierať. Plus obidve sestry stvárnené Meryl Streep a Diane Keaton a syn prvej z nich Leonardo DiCaprio robia film reálnym a presvedčivím. Potešil aj Robert De Niro a jeho epizódna mini rola doktora. I navzdory tomu, že Marvin’s room je vo svojej podstate smutným filmom, zanechá na konci vo vás veľmi príjemné pocity a vylúdi vám úsmev na tvári. ()

moonlight

Všetko to možno začalo obsadením - každý herec má svoje hranice, kam môže dosiahnuť, aby sa dalo jeho postave uveriť (zlé obsadenie môže zabiť dobrú predlohu). Je to napr. o dispozíciách, ktoré nejde celkom dobre hraním korigovať, počnúc vonkajším vzhľadom herca a končiac súčtom výrazových prostriedkov, ktoré dokáže herec postave prepožičať - dať jej to potrebné vyžarovanie, prirodzenosť, jedinečnosť, a spolu s dramaturgom a scénaristom vytvoriť postave charakter. V tomto bode všetky role boli obsadene veľmi presne, každá postava tak pôsobí autenticky, je ľahko rozlíšiteľná medzi ostatnými a v koncepcii filmu má svoje pevné miesto. Zaujímalo by ma, či takto dobre boli postavy načrtnuté už v hre a neskôr scenári Scotta McPhersona (ktorý 4 roky pred premiérou filmu zomrel vo veku 33 rokov na AIDS), alebo to "má na svedomí" až vydarený casting a taktovka Jerryho Zaksa, režiséra predovšetkým TV seriálov (napr. niektoré epizódy Frasier, hral aj jednu z hlavných postáv v prvej sérii M*A*S*H*). Pokračovalo to hereckým koncertom všetkých zúčastnených - i z menších rolí sa do filmu dostal kus života - napriek tomu, že niekedy aj vážni herci v niektorých situáciách pôsobia vo filme komicky (Robert De Niro v úlohe Dr. Wally, Gwen Verdon ako Ruth alebo Hume Cronyn v úlohe chorého otca Marvina), pretože život sám je často komický, i keď to nechceme. A môže sa nám zdať, že až takéto zosmiešnenie si nezaslúžili (majú za sebou desiatky serióznych filmových rolí), ale práve preto má každá postava v tomto filme ľudskú tvár (vo filme obsiahnuté komediálne prvky dokonca spôsobili, že niekedy je viac-menej nesprávne radený ku komédiám). Diane Keaton (Bessie) vo svojej úlohe exceluje a čím viac sa blížime k záveru filmu, tým je (jej zásluhou) postava Bessie krajšia, doslova kúzelná. Meryl Streep v netypicky mierne zápornej úlohe (Lee) je výrazným osviežením, najmä v prvej polovici má niekoľko nezabudnuteľných okamihov a aj vďaka tejto postave sa vymyká z určitej šablóny jej ostatného herectva. Na neudržanie je Leonardo DiCaprio v úlohe staršieho nezvládateľného syna (Hank). Rola mu sadla "na telo" a svoju rozporuplnú postavu zahral s neobyčajným citom. Skúsený Dan Hedaya ako Bob (asistent Dr. Wally) s viac ako stovkou filmových postáv i mladučký Hal Scardino (ako mladší brat Charlie) sa vo hviezdnom obsadení nestratili a ich postavy sú neprehliadnuteľné aj napriek menšiemu priestoru. I keď film bol nominovaný na Oskara (Diane Keaton - najlepšia herečka v hlavnej úlohe) a získal niekoľko ocenení, u mňa bude zaradený (ak sa mi podarí nájsť čas a zostaviť ho :) v rebríčku nedocenených filmov (spolu napr. s filmom Nie som blázon / Nobody's Fool - dve nominácie na Oskara)... Dve sestry (Bessie a Lee) - dva protichodné svety, každý s inými preferovanými hodnotami, sa musia stretnúť, aby čelili osudu, ktorý nebýva vždy zhovievavý. Bessie donútili okolnosti nachádzať v živote, aj napriek nenaplneným snom, pozitívne stránky, ktoré mnohokrát hľadáme na nesprávnom mieste. Až keď ich objavíme, môžeme pochopiť, prečo sa oplatí za každý ďalší deň bojovať do posledného dychu. Lee je protipólom, ale zároveň sestrou Bessie, od ktorej osud doteraz očakával iba obete a ktorá teraz potrebuje pomoc. Bude ale Bessie zachránená, bude pre ňu pomoc, alebo to bude jej posledný veľký dar svojim blízkym? Dopraje jej osud trocha šťastia, alebo jej šťastím je "iba" to, že má doširoka otvorené oči a náruč (tak ako jej matka Ruth) a rozdáva lásku, každému z rodiny, kto to potrebuje. Nevynímajúc Lee a jej syna Hanka. Poznám málo filmov, ktoré tak priamočiaro a s toľkou gracióznosťou idú tak hlboko do duše. Ktoré sú o hrozbe smrti, ale sú oslavou života. Tak blízko a zároveň ďaleko môže byť ten jediný okamžik, ak v nás neumrela nádej. Taký plný a nie prázdny môže byť náš život, ak žije v nás láska a nestratili sme vieru v schopnosti našich blízkych. Ak niekoho milujeme, bez výhrad, presne takého, aký je. Ak sa vieme s ním tešiť, nech už je náš osud akýkoľvek. Bojovať do posledných síl ale už vopred byť zmierený s výsledkom. Žiť šťastne! ...pre niekoho možno fráza - bežný divák tento film prijal totiž oveľa chladnejšie, na rozdiel od filmovej kritiky. Tržby z kín a predaja nosičov (cca 13 mil. USD) boli nižšie ako jeho rozpočet (cca 23 mi. USD), to ale nič neuberá z jeho kvalít. () (méně) (více)

miccio

Dvd jsem si víceméně z nudy koupila "za babku" v novinovém stánku, nečekala jsem nic převratného. Film mě ale velmi mile zasáhl, přes víkend jsem ho shlédla dokonce několikrát. Ne že bych ho nazvala komedií, ale vtipné momenty má a rozesmály mě. Zdaleka víc je ale dramaticko-psychologický. Jedna sestra chce konečně "žít", druhá chce prostě "jenom" žít. Dilema s těmito touhami souvisejícími jim nikterak nezávidím, ale dokážu si ho představit. Obě herečky se také svých rolí zhostily mimořádně, mě osobně se Meryl Streep líbila ještě o chloupek víc než Diane Keaton, přestože právě ta byla za svůj výkon nominována na Oskara. Leo hrál velmi slušně a mezi Meryl a Diane nijak drasticky nepropadl. Prostě se mi to líbilo, dávám *****. Hodnocení se týká filmu v originálním znění, dabing je pro mě bohužel opět nepřekousnutelným problémem. ()

BigBen87CZ

Nádherný příběh o tom, že někdy cesta domů může trvat i desítky let ... a kde je doma ? To poznáte, až se na konec té cesty dostanete. ()

Abigail

Výborná a po celou dobu uvěřitelná Meryl Streep, Leonardo di Caprio bude díky Revolutionary Road asi už navždcky můj favorit - a i jemu se pubertální spratek Hank povedl. Celkově milý příběh, laděný spíš na smutnou notu, ale i přesto občas rozesměje. Nelze než vřele doporučit. ()

Profík

Děj není až tak silnou stránkou tohoto filmu. Tou jsou především charaktery ppostav, které jsou ztvárněny hereckými legendami, které toto dílo povyšují z lehkého nadprůměru do velmi solidní filmařiny. Za bty herecké výkony nemohu níž, než za 4, ačkoliv mi tam chyběl nějaký silnější moment občas. 75%. ()

phoenix9

Herecký výkon DiCapria vyčnievá nad ostatnými hercami , a to veru je čo povedať. Treba ale pochváliť aj ostatných , pretože bez nich , by bol film menej hodnotný...Vyššie hodnotenie nedám iba preto, lebo ku konci trošku strácal celý film dych...60 % ()

andy60

Žádná sláva to nebyla. Z filmu vyplývá jediné - že ani dvě sestry nemusí být stejné, ba naopak, jejich charaktery se mohou diametrálně lišit. To zase není takový objev, aby o tom musel vzniknout film. Navíc - Diane Keaton je mně krajně nesympatická - takový zoufalý typ, která neskutečně přehrává a vždy se tváří, že jí celý svět ubližuje. ()

Sejkorka

Pěkný příběh se skvělými herci. Hlavně obě sestry Lee (Meryl Streep) a Bessie (Diane Keaton - nominace Oscar za tuto roli) jsou super. Jejich vztah je jedním z nosných témat filmu. K tomu patří i vztah dcer k otci, tetě a také jedné z nich k poněkud vyšinutému sedmnáctiletému synovi (Leonardo DC, v reálu cca 21) Líbí se mi i na pozadí vzniklé souznění mezi druhým synem Charliem a tetou (Rosie?). Jinak, Marvin je na lůžko upoutaný otec, kterému Bessie obětovala osobní život, ale našla v tom vztahu životní štěstí. ()

peproch

Výborný (někdy jen šablonovitý, ale upřímný) příběh o různosti sester, jednoduchosti toho co umí okouzlit, proměně dospívajícího.... Příběh dvou sester, Lee (Meryl Streep), svobodná matka a Bessie (Diane Keaton), pečující o nemocného otce a šílenou tetu, které po dvaceti letech odloučení opět sblíží Bessiina nemoc, jejiž léčení vyžaduje transplantaci kostní dřeně od příbuzného. Lee tak přijíždí na Floridu spolu se svými dvěma syny Hankem (Leonardo DiCaprio) a Charliem. Dochází mezi Lee a Bessie ke konfrontaci jejich odlišných životních stylů a názorů. Lékař (Robert de Niro) Lee sdělí, že nemoc má smrtelnou prognózu a dochází k proměně chování všech aktérů situace, zvláště sledujeme právě dospělého Hanka v opravě jeho provokativně krimi chování.. ()

Edus

Rodinný příběh s velmi těžkými tématy: demence, smrtelná nemoc, zničené rodinné vztahy... Kdyby to bylo natočeno jinak, snad bych se ani nedokázala dívat; tady je však důležitým motivem usmíření, tak jsem to zvládla. Zvláštní ocenění si určitě zaslouží Diane Keaton, kterou svou postavu, skoro jakousi jeptišku obětující se péči o druhé, zahrála uvěřitelně a sympaticky. Líbila se mi hodně i Meryl Streep, jako žena, co se s ničím moc nemazlí, ale přece má dobré jádro. A zase to nepůsobilo nějak pateticky a nevěrohodně. Další poznatek: Amerika je veliká a napůl se tam žije v autech :-). ()