Příběh dvou sester, Lee (Meryl Streep) a Bessie (Diane Keaton), které po dvaceti letech odloučení opět sblíží Bessiina nemoc, jejiž léčení vyžaduje transplantaci kostní dřeně od příbuzného. Lee tak přijíždí na Floridu spolu se svými dvěma syny Hankem (Leonardo DiCaprio) a Charliem. Po tolika letech dochází mezi Lee a Bessie ke konfrontaci jejich velice odlišných životních stylů a názorů. Lékař (Robert de Niro) Lee sdělí, že nemoc je bohužel vážnější než se domnívala... (oficiální text distributora)

ivishka

Koupila jsem si kdysi tento film na levném dvd díky hvězdnému obsazení a slibnému dramatickému obsahu, který mě vždy jakýmsi způsobem zaujme. Nemýlila jsem se s tím, že je to kvalita. Líbí se mi takové filmy, které zarputile do diváka necpou to, že jsou dokonalé a jedinečné.. Ale ukazují život takový, jaký je. Je to mnohem lepší než lecjaká vyumělkovaná situace plná různých nemožných zvratů..Vytkla bych tomu jedině pomalý rozjezd děje...Není to úplná špička ale nenásilnou formou ukazuje, že i z maličkostí může mít člověk velkou radost, protože takoví nemocní lidé jsou(většinou)-užívají si života dokud jim ještě nějáký zbývá a my ostatní bychom to měli dělat také. Osud nakonec rodinu svedl dohormady a to je na tom to krásné. Síla lidského srdce-pouta mezi blízými i tyto city z nás dělají lidi... ()

aluna

Já se často nechám strhnout jakoukoliv atmosférou a nalazuju se na podobnou frekvenci jako má film, ale když dostanu prostor, že se film i o vážným tématu nebere zas tak vážně, vydere se na povrch velice snadno mý cynický já, co se směje. A tady mě ještě popichovali - a já se smála, hodně. Mám ke stáří a životu fakt úctu, ale třeba s dědečkem to prostě udržet nešlo, a jsem vlastně trochu naštvaná, že mě donutili tohle znevážit. Dojáková hudba Rachel Portman spíš škodí tomuhle (na Hollywood a na téma: vážné nemoci) celkem s nadhledem a humorem zplozenýmu dílku. I když samozřejmě patos se taky najde, ale mohlo bejt dááleko hůř. ()

Orlau32

Na listě ČSFD se označuje film "Marvinův pokoj" jako drama / komedii. No... nevím co tím mysleli, ale pro mě tento film nebyl komedii ani omylem. Je to psychologický film o lidské bezcitnosti, egoismu a špatné výchově děti, protože v dnešním shonu na ně matka samoživitelka prostě nemá čas. Tím se prohlubuje nejen mezi matkou a dětmi propast, ale též vztah k celé rodině. DIANE KEATON dostala za tuto roli zcela zaslouženě Oscara, MERYL STREEPOVOU jsem viděla hrát poprvé tak zápornou roli (zvládla to překvapivě výborně), DiCAPRIO hrál nevycválaného puboše, který se mstil matce za malou všímavost a věčné sekýrování. Robert De NIRO jako lékař, hrál téměř vedlejší roli, což mě dost překvapilo. S takovým výkonem jaký předvedl, to mohl hrát jakýkoli "Béčkový herec" - na tom se nedalo vůbec nic zkazit. Celkový dojem : i když ve filmu hrály 4 absolutní hvězdy, přece jen závěr nebyl scenářem dost dotažen. Končil tím pověstným : " a zbytek nechť si laskavě divák domyslí." Z tohoto a snad i jiného důvodu dávám pouze 4*. ()

Skip

Silný příběh o shhledání, vyrovnání se s minulostí a nalezení těch pravých životních hodnot. Meryl a Diane si to "rozdaly" ve velkém stylu. Leo hrál standardně a přesvědčivě. V menší roli dokázali pobavit Robert De Niro a Dan Hedaya. Líbilo se mi, že toto vážné téma bylo odlehčeno jemným humorem. ()

Aleee89

Film nemůžu vynechat z jednoho prostého důvodu. Meryl Streep. A když v něm navíc hraje i další má oblíbenkyně - Diane Keaton, potom není co řešit. Ústřední problém je mi docela blízký, takže se s hrdinkami docela ztotožňuji. Líbí se mi, že ač se jedná o citlivé drama o vztazích v rodině, o jejích členech, kteří musí řešit spoustu zapeklitých situací, zároveň se člověk i zasměje. A ne nějak ironicky, ale opravdově, protože tvůrci dokázali nějaké scény udělat opravdu komické. Obě ústřední herečky podaly tradičné skvělé výkony. Meryl s cigaretou a celou jako nějakou jako poběhlici odvedle v ošuntělých hadrech jsem si doslova užívala. Ostatní herci mi nevadili, náhodou film hezky doplnili, abv to byla ta správná rodinka. Docela se mi to líbilo, zaujalo mě to. Sice se mnou necloumaly zase až tak velké emoce (jedno z kritérií velkého hodnocení u mě), ale i přesto to bylo fajn. ()

rastlinka

Jednuduchý, ale na druhej strane silný príbeh o bežných, menej bežných, či dokonca ťažko prekonateľných problémoch, ktoré nám život na našej ceste ponúka... Myslím, že tento film je nedocenený. ()

jezurka42

I have been so lucky to have been able to love someone so much. Jedna chtěla vidět celý svět, druhé stačilo dohlédnout jen za vlny moře. Jedna potřebovala být milována a ta druhá zase druhé milovat. Jednu označovali za zlou, sebestřednou, falešnou, tu druhou za dobrou, srdečnou a milou. Byly ale skutečně takové, tak jednoduše zařaditelné? Křivdy a nevyřčené pravdy začaly vyplouvat na povrch v tu chvíli, kdy se pohledy Bessie a Lee opět po letech střetly. Obě si pohlédly do očí a viděly v nich smutek z konce toho všeho. Života, lásky, porozumění. A právě v té chvíli, během jednoho týdne, změnily se ty dvě sestry k nepoznání. A to, co život jednou spojil, smrt již nikdy nerozdělí. ()

balba

Rodinný melodramatický příběh o složité cestě ke vzájemnému porozumění.Film plný hereckých hvězd. ()

Martin741

Nudna americka komedia od rezisera Jerry Zaksa /serial Frasier/, v ktorej je US styl humoru opat na kilometre vzdialeny europskemu ponatiu humoru. Meryl Streep samozrejme vyborna, ale aj tak mi je cudzia /narodnostne je Americanka, no a ja mam porovnavaciu bazu Europu/. Jo a nemam ju rad. 30 % ()

tomtomtoma

Marvinův pokoj je kvalitní psychologické drama se zaměřením na křehké rodinné vztahy. I ty nejosobnější a nejtěsnější vazby mohou být narušeny rozepří, nedorozuměním, či hrozbou dobrovolného uvěznění. Všechny nepřekročitelné rozdělující hranice s ostrou hranou se časem obrousí. Přítomnost smrti v životě přináší strach, který se snažíme vytěsnit ze své mysli za každou cenu. Chuť smrti rozděluje i sbližuje a je schopna dostávat z lidí jejich lidskou stránku včetně nezištné obětavosti pro své blízké. Stáří, vážná nemoc a smrt bývají tím největším strašákem rodinné soudržnosti. Herecké výkony jsou dobré. Celková atmosféra má sice tendence k velkolepému citovému vydírání, naštěstí se jí daří držet ve snesitelné hutnosti. Hlavní postavou komorního příběhu je Lee (dobrá Meryl Streep), unavená ze svého neutěšeného života svobodné matky. Direktivně a bez naslouchání ke svým dětem, nedůvěrou a pomalým bolestivým přijímáním chmurné podoby budoucnosti. Opětovné sbližování ji učí umět přijmout zodpovědnost a tlumit její vlastní životní nespokojenost. Stejně důležitou postavou je starší sestra Bessie (dobrá Diane Keaton) s laskavostí dobrovolného žaláře obětavosti. Její láskyplnost je tím, co zjemňuje pocity křivd a nastoluje novou soudržnost. Nejtěžší je smíření se se sebou samotným. Hlavní mužskou postavou je Leein dospívající syn Hank (zajímavý Leonardo DiCaprio) ve své vzpurné revoltě proti rozkazům své matky. I tak se projevuje nedostatečný respekt a zatvrzelé odmítání rovného přístupu. Z dalších rolí: laskavý nositel špatných zpráv dr. Wally (sympatický Robert De Niro), bezmocný ležák a starý otec sester Marvin (Hume Cronyn), svérázná sledovatelka telenovely a popletená tetička Ruth (zajímavá Gwen Verdon), Hankův mladší a poslušnější bratr Charlie (Hal Scardino), prostodušší bratr doktora Wallyho Bob (Dan Hedaya), či nad Hankem bdící psychiatrička Charlotte (Margo Martindale). To nejkrásnější, co může člověk dávat svým nejbližším je láska. Nesobecká, obětavá, hřejivá a radostná. Potom i chvíle bolesti přináší radostný a spásný optimismus do životů všech zúčastněných. Jak prosté! Jak těžké! ()

pakobylka

Takový skromný a nenápadný ... malý velký film o životě - a o potřebě lásky a opory. Velice osobní zpověď, která nemá zapotřebí nic předstírat. ()

Juto

Je to ostro napísaný a dobre rozohraný film, ale aj je to vzácny druh filmu, ktorý sa poctivo a nekompromisne pozerá na smrť a umieranie. 7/10 ()

tom88

Veľmi silná dráma, ktorá má aj cez všetkú vážnosť situácie vtipné chvíle, ktoré však neprekážajú. Zahrané je to dobre, obsadenie je hviezdne. Záver je trocha nedotiahnutý alebo seknutý, ešte zopár minút naviac by som to rozhodne vydržal aj keď pre mnohých to môže byť len kopec nudy a kecov, ale všetko má svoj zmysel. 75% ()

moviefilm

Vynikajuca drama s excelentnymi hereckymi vykonmi hlavne Diane Keaton, ktora tu vyzera starsie, ako v o niekolko mladšom Milovat je zabavne. Ale aj Meryl Streep je tu ako vzdy skvela a uspesne im sekunduje i Leonardo DiCaprio. Len ma trochu mrzi. ze Robert De Niro nedostal viac priestoru... ()