Příběh dvou sester, Lee (Meryl Streep) a Bessie (Diane Keaton), které po dvaceti letech odloučení opět sblíží Bessiina nemoc, jejiž léčení vyžaduje transplantaci kostní dřeně od příbuzného. Lee tak přijíždí na Floridu spolu se svými dvěma syny Hankem (Leonardo DiCaprio) a Charliem. Po tolika letech dochází mezi Lee a Bessie ke konfrontaci jejich velice odlišných životních stylů a názorů. Lékař (Robert de Niro) Lee sdělí, že nemoc je bohužel vážnější než se domnívala... (oficiální text distributora)

URBAN

Ne že by to bylo špatné, ale já takové typy filmů vůbec nemusím. Hraní na city a tak to mě nezajímá. ( 26.3.16/MAC ) ()

Idego

Líbil se mi skvělý černý humor, ale ostatní docela pokulhává. Bylo mi předhozeno pár dramatických situací, které mě ale nijak neoslovily, i když zápletka na to má. Je to nudné, postrádá to dynamiku a na konci jsem měl pocit, že jsem vlastně ani žádný film neviděl. Jeden ze snímků, na které si za měsíc ani nevzpomenu... Zajímavé komentáře: Faidra, Jordan ()

chelseaman22

Máte rádi soccer a návštěvy holiče/kadeřnice? Jestli ANO, tak úvodní pasáž příběhu o jednom neřádovi a jeho tetě nepropásněte srkáním koly skloubené s tupým výrazem na tolikráte viděný strop! Každý účastník devítiletého procesu českého školství (vyjma šprtů a znalostí chtivých dívek v prvních lavicích) zkoušel vytvářet vepře alias odrážet světlo na tabuli a poťouchle se šklebit. Zřejmě by jste neřekli, kolik že pasáží v Marvin's Room se točí okolo těchto vepřů na stěně! "Můžu kouřit? Kouření je u nás zakázáno. Budu kouřit potichu." Pokud máte osobní experience s oddělením pro trvale ležící, tak budete valit bulvy na mažoretku, jež toto neoblíbené oddělení vychvaluje do nebes (náhrobní kámen k pobytu je FREEEEE!). Impotentní Leo a brzy mrtvá tetička, jež prý chrchlá krev z hladu vytváří snímek, na nějž po vydatné snídani zapomenete. Permanentně. 30% ()

Mrkvič

Meryl Streep ani Diane Keaton jsem nikdy nemusel, ale Meryl tu zahrála výborně vylízanou krávu, a druhá zase snad svou nejlepší roli vůbec. Jiank je to výborný příběh o rodinné lásce, o životě a smrti. Dokonce jsem si přál i to úmrtí na konci, ikdyž by to bylo dost jednoduché ždímání slz. Jenže by to doprovázel lehký úsměv za sžití s postavama a jejich sžitím se mezi sebou. ()

Dado

Marvinova izba je film stavajúci svoje predpoklady na úspech v očiach divákov predovšetkým hviezdnym hereckým obsadením a vážnou témou príbehu a v týchto smeroch sa mu to samozrejme darí. Meryl Streep a Diane Keaton ako dve sestry sú vynikajúce, vychádzajúca hviezda Leonardo Di Caprio predviedla rovnako kvalitný a uveriteľný výkon a túto trojicu v jednej z vedľajších úloh skvele doplnil Robert De Niro. Na druhej strane je však inak skvelá myšlienka príbehu podaná pomerne statickým a neatraktívnym tempom pre diváka, k čomu sa navyše pridružili aj diery v scenári, ktoré sa kompetentní neúspešne snažili zaplátať občasnými komediálnymi výstupmi. Navyše po vyše 90 minútach filmu väčšina ľudí čaká aspoň záver s poriadnou gradáciou, s niečím, čo by filmu dodalo akúsi jedinečnosť. Z potenciálne vynikajúcej drámy sa tak napokon vykľul len priemerný film ozvláštnený len skvelými hereckými výkonmi. (60%) ()

LadyPupu

DiCaprio není zrovna můj herecký favorit, ale tady mě bavil. Skvělý scénář, výborné herecké výkony, příběh smutný jako život sám. ()

filmmovier

Komorní drama o dvou odcizených sestrách, z nichž jedna je těžce nemocná a potřebuje darovat kostní dřeň. Marvinův pokoj scenáristicky sice trošku drhne, ale Meryl a Leo byli jako vždy naprosto fantastičtí, stejně jako Robert De Niro a Diane Keaton. Tenhle film o hledání cesty k druhým je ale docela fajn a občas umí i správně zahrát na emoce. Slabší čtyřhvězda. 75%. ()

Mishqo

svetlé momenty sa striedajú s tými typicky americkými, ktoré sú plné pátosu a po 121563krat už na človeka nerobia dojem...ale ako vcelku to zas nemôžem hodnotiť veľmi zle čomu pomohli hlavne herecké výkony hlavných hrdinov :) ()

Brain-D

Když mají děti příliš lásky či naopak jako zde nedostatek, tak prostě zdivočí. Neuctívají to vše, co pro ně rodiče dělají. Ale jak je jednou začne někdo chápat, prokoukne je, i tak je malá šance, že se budou snažit změnit. Někdy je ovšem pozdě. Mě zde zaujal pouze Robert De Niro v roli humorného doktora, který ovšem do úzkého rodiného kruhu a hlavního dějiště, až tak nepatřil. ()

Kacounek

Jo Bessie, to je anděl. Exustují i v reálném životě? Zatím jsem nikoho takového nepotkala, byla proto pro mě trošičku jak postava z fantasy. Leonardo je pro asi nejrozporuplnější herec, poprvé jsem ho iděla v Romeo a Julii, pak v Titanicu a alergie byla na světě....ovšem v každém dalším filmu mi dokazuje, že je pan herec. Koneckonců všichni hráli skvěle a Meryl byla opět krásná. ()

solskjaer

Velmi pěkně zpracovaný děj a perfektní herecké výkony (včetně Di Capria) dělají tento film vysoce nadprůměrným. Diane Keaton exceluje!!! ()

Maynard.

Sladkohořký nebo hořkosladký film? Asi ani jedno. Možná sem si měl nechat puštěný nový Tři mušketýry, to byla sice hrozná píppčovina, ale aspoň se u toho člověk zasmál. Tenhle kousek mi vůbec nesednul, vlastně vůbec ničím. Leo nedostal vůbec prostor k tomu zahrát teenegerovskýho pošuka, na plátně byl fakt málo. No, Diane Keaton, ta mě spíš štval než, že bych z ní byl odvařenej. De Niro tam byl taky málo. Trochu sem to sice čekal, ale myslel sem, že se mi tenhle film budu líbit víc. Je to prostě zbytečně smutný a divně veselý. ()

miklaras

Nemám ráda melodramata, ale Marvinův pokoj mě dostal. Hlavně božská paní Meryl, ta si to, jako obvykle užila a já se přistihla i při šmátrání po kapesníku a zběsilém popotahování. ()

Wally

Moc hezký film, ale souhlasím tu s ostatními, že mu chybí nějaký dějový vrchol....příběh prostě plyne a pak konec.... ()

Sgt.Pepper

Rodinný film, který má svůj šarm, vtip i hloubku..vcelku jednoduchá zápletka bez překvapivého konce působí přirozeně a na nic si nehraje..nechce si diváka koupit ani ohromit..hlášky u doktora s pomocníkem Bobem lehce pobaví, hádky mezi sestrami lehce rozhodí..kvalitní obsazení- doktor DeNiro, zlosyn DiCaprio a sestry Streep a Keaton..co žádat víc? ()

Milodar

Hedaya, De Niro, Streepová... ti zvedají laťku o něco výš, než je průměr. Na Oskara bych ale nominoval spíše Hume Cronyna, za jeho herecký koncert. ()

Schuldiner

Prní polovina hezky balancuje na pomezí komedie a dramatu, ta druhá už je čisté drama a přeci jen je trošku slabší. Ale určitě musím pochválit všechny herce, protože v tomto smyslu film nemá chybu. -- 70% -- ()