poster

Yankee Buccaneer

Dobrodružný

USA, 1952, 86 min

 • majo25
  ****

  Štúdiovka z prostredia námorných korábov má zaujímavý námet - špionáž v pirátkych vodách - a práve ten drží tento film po celý čas vysoko nad vodou. Teda okrem pár romantických chvíľ, ale naozaj iba pár. Nechýbajú sympatickí protagonisti, humor i za týmto účelom vytvorená postava poddôstojníka, ktorý si rád dáva do nosa. Napriek absencii exteriérových záberov má film celkom dobrú atmosféru i tempo, aj keď by sa šiklo viac akcie a hlavne nejaká tá námorná bitka.(7.7.2016)

 • Mol
  ***

  GENTLEMEN, WE ARE NOW A SHIP WITHOUT A COUNTRY! Kapitán Porter a jeho neohrožená posádka pod pirátskou vlajkou. Není to špatný film, ale ani nic převratného. Ze stejné doby je tu totiž také film Captain Horatio Hornblower R.N. s Gregory Peckem a to je jiný kafe. Kapitán i věčně lepící se smůla na paty poručíku Farragutovi je však to co drží tento film nad vodou a nedovolí divákovi, aby byl roztrhán plyšovými žraloky, tak jako se to málem stalo poručíkovi.(13.4.2015)

 • KarKulA
  ***

  Na loď kapitána Portera (Jeff Chandler) připlouvá jeho bývalý žák a nový důstojník (David Farragut) s instrukcí k nové plavbě. Krátce po vyplutí kapitán a jeho důstojník společně rozpečetí supertajný a velmi zvláštní rozkaz, podle kterého se mají vydávat za piráty a pokusit se odhalit zločince, kteří stojí za přepadáváním obchodních lodí. Nažehlené uniformy tak putují do pytlů a klucí se navlečou do fešných hadříků a začnou si hrát na bukanýry. Jedná se o dobrodružnou barevnou "pohádku", která v sobě nezapře klasické Hollywoodské béčko, včetně béčkových herců, ale pokud se člověk přenese přes ne moc povedené kostými (ze kterých 50l.doslova čiší) a občasné slabší místo, je to docela obstojná pirátská oddychovka se vším co k ní patří - tj. krásná žena, španělskej zloduch a nějaká ta šermovačka. Slabší 3*(11.2.2012)

 • - Studio Universal natočilo tento film během přestávky filmu Against All Flags (1952), jehož natáčení bylo nuceně přerušeno, protože si hlavní hvězda snímku, Errol Flynn, zlomila kotník. (Mol)

 • - Ve skutečnosti se David Farragut původně jmenoval James Farragut a byl to syn španělského obchodního kapitána. David Porter ho adoptoval v roce 1808, když chlapci zemřeli oba rodiče. Poté si změnil jméno na David. Ve věku 12 let byl zajat Brity za války v roce 1812 a sloužil při akcích proti pirátům v Karibiku roku 1822. (Mol)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace