Muže nezajímá tvé IQ, ale zcela jiné hodnoty! Gérard Depardieu ve francouzské komedii plné mužské přirozenosti a ženské krásy... Byla jednou jedna mladá žena, která své krásné oči skrývala pod vědeckými brýlemi, své plavé vlasy vázala do vzhledných uzlů a jejím snem nebylo zářivé slunce francouzské Riviéry, ale divoké pralesy, ve kterých by objevovala nové kmeny, jejímž výzkumům by věnovala celé své mládí. A po osudném malém nezdaru se nechtěně ocitla zpátky na universitě v Nice, kde potkala jinou mladou ženu, před níž muži nejen otvírali dveře, své peněženky, ale i svá srdce. Ale to nebylo nic pro Cécile. Až když se zamilovala do věhlasného profesora, u něhož s hrůzou zjistila, že ho, tak jako 99,9 procent mužů, zajímá ani ne tak vědecky jako fyzicky, právě ten zcela neohrožený kmen zvaný Bimbo, aneb dívky, které nemají problémy, ale o to větší sebevědomí. A malá zakřiknutá Cécile se s tím vyrovnala po svém. Francouzské komedii Bimboland vévodí Gérard Depardieu a Judith Godrecheová. (Česká televize)

pend

Mozek nechte odpočívat a užívejte si, jenom si nepředstavujte pana profesora jako sexuální symbol. ()

Erinien

Nejzajímavější variace na Popelku kterou jsem kdy viděla, všimli jste si toho? A ten pseudofilozofický rozbor popelčina příběhu... Není to žádná bomba ale film který když v televizi poběží, tak se na něm ráda na chvíli zaseknu. ()

dakarin

Celkový dojem dobrý. Frekventované téma "popelky" trochu jinak po francouzsku, nicméně přijatelně. Především ovšem jen a pouze zábava s trochou romantiky, režisér je svobodný od vnucování pohledů, jen se zlehka projíždí na známých lidských zkušenostech, mírném napětí mezi fenoménem žena a muž. Tedy vcelku svěží vyvážený relax s dobrým hereckým obsazením a příjemnou atmosférou ;-) ()

Odpadlik

Docela jsem se těšil na Depardieua a na francouzkou komedii, ale poněkud mě to zklamalo. Občas problesklo pár dobrých nápadů (úvodní scéna s "divochy", scéna s přelézáním oken), ale jiank nic moc. ()

haWranka

No dobře, je to takový pitomoučký, to je prostě jasný. Jenom nejsem schopná pochopit, proč sakra Depardieu ve svým věku (!) hraje mužskýho idola?! ()

messi@h

Je mi jasné, že tu budu se svým hodnocením vyčnívat, ale hodnotím, jak to cítím. Mám slabost pro komedie s G. Depardieu, a tahle na mě dýchá pohodovostí, nenuceností a lehkostí. Jako oddechovka plní svůj účel 100%. ()

Tamdydam

Co si tak matně vzpomínám, nebylo to žádné veledílo, ale jako oddechová komedie mi to stačilo. Gérárd Depardie svým hereckým výkonem a charismatem dokáže zachránit ledacos. ()

Squib

Příjde mi absurdní, že by odložení brýlí z obličeje způsobilo takovou změnu, že by vás šéf nepoznal. A to je jen detail. ()

DearS

Chytré intelektuálky a vědecké pracovnice bývají ve filmech nepohledné, naopak krasavice houfně žádané muži zase natvrdlé. Jak dosáhnout zlaté střední cesty, být přitažlivou a inteligentní ženou zároveň? Toť záležitost ve světě stříbrného plátna často velmi krkolomná (předstírání dvou osob je populární řešení). Na toto téma vzniklo velké množství variací, Bimboland je mezi nimi průměr. Nic moc scénář, ale místy svižné dialogy a sympatická herečka v hlavní roli. Pozor! Depardieu není ten, kolem kterého se film točí, byť hlavní milovník, je to spíš epizodka. Docela nechápu, co ve filmu pohledává. Asi je volavka na diváky. ()

Santek

Je to takové mírně erotické, francouzsky romantické, Freudovsky filozofické, platonicky noblesní, výstižně pravdivé a vůbec prostě milé .-) ()

grandir

Pro mě překvapivě zábavná, francouzská oddechovka. Na Gérarda jsem se těšila, ale nakonec mě v téhle roli nějak nebral, možná měl dostat více prostoru nebo ho mohl klidně hrát někdo jiný ... ()

P@\/EL

Abych se popravdě přiznal, tak tenhle film mě zklamal. Chybí mi tu více srandovních scének a dialogů a co se týče hlavních představitelek, tak taky nic moc. A to ještě nemluvím o jejich inteligenci, která se zejména v některých situacích jevila na velmi nízké úrovni. No a navíc postupem času film začíná pomalu nudit, nicméně až tak hrozné, aby se to nedalo dodívat, to nebylo. ()

kacka274

Žádný velký vynález, transformovaný příběh o Popelce. Ale je to i vtipné, jsou tam pěkné momenty, k žehlení akorát. Dokonce přináší i nějakou tu radu do života: hezký vnitřek může jít ruku v ruce s hezkým vnějškem. Inteligence ještě nemá znamenat rezignaci na vnější schránku. Řada prostoduchých dívek, které zde herečky povětšinou představují, může některé diváky dráždit a z toho podle mě pramení zdejší nízké hodnocení. Téma je zpracované humorně. ()