• alyssa18

Po scéně z prádelny jsem čekala, že to bude jeden z těch dobrých filmů. Ale bohužel po zhlédnutí to už nemůžu potvrdit. Maria Bonnevie svůj výkon založila na neustálém kulení očí (nic jiného evidentně v zásobě nemá) a ve finále se s rolí Diny o mnoho lépe popasovala ta malá holčička. Příběh mě moc nezaujal a že bych si k některým postavám dokázala vytvořit vztah, o tom se také mluvit nedá. Výjimkou je snad postava Thomase (mimochodem, je to docela škoda, že dostal Hans Matheson tak málo prostoru). Na můj vkus lehce podprůměrný film.(8.10.2010)

Dina je Bohom zabudnuté a otcom nenávidené dieťa. Neni sa ani čo diviť, keď svojej mamičke nechtiac dopraje kúpeľ v lúhu, snáď od nej nikdo nemôže požadovať, aby dorástla do duševne vyrovnaného jedinca. Obzvlášť muži to s ňou zrejme budú mať ťažké, a mnohí by urobili lepšie, keby radšej dobrovoľne podstúpili vazektómiu, ako sobáš s Dinou. Však pán Depardieu?(5.11.2009)

Dina je nezkrotná mrcha, Dina je šílená bestie, Dina je božská. Už od dětství, kdy nešťastnou náhodou zavinila smrt své matky, je Dina stíhána přeludy a duchy mrtvých. Její blízcí, kteří jsou její krutostí a bezcitností vyčerpáni, nemohou být bez ní, ale s ní také ne. Vyčerpává je, využívá je. Nikdo ji nesmí opustit a ten, kdo ji opustí, zemře. Uvolnění nachází pouze v hudbě, jízdě na koni a v léku, kterým je ruský "anarchista". Dina je pořádnej masakr, kterej mě každou chvíli přiváděl k údivu. DINA!!!(28.3.2007)

Tragedie, která zaviní, že se z bezstarostného dítětestane zmatené „zvířátko“ , které si cestu k dospělosti, objevuje pomocí instinktů a „svých styků se smrtí“. A objevuje ji bez zábran, se všemi krajnostmi vášně pro to co miluje, obdivuje, potřebuje, chce anebo už nechce!!! Musím přiznat, že po úvodním "hororu" z prádelny jsem jen stěží odolávala pokušení film vypnout! Naštěstí jsem víc věřila vkusu člověka, který mi tento mysteriózní film doporučil.(15.5.2005)

• nirvanafan

SPOILERY!! Film o holce, co se poté, co zabje svoji matku, začne chovat jako největší kráva pod sluncem. Dostane chuť na sex, tak si na někoho skočí. Někdo řekne, co se jí nelíbí, tak mu za to rozbije držku. A kupodivu jí to všechno v tehdejší patriarchální společnosti ještě prochází. A týhle píče mám celej film fandit? Doufala jsem, že na konci aspon chcípne a ona akorát potratí. Fakt hrůza.(24.4.2010)

• Hans Matheson

• - Herec Gérard Depardieu s sebou na natáčení do Kjerringøy přivezl 500 lahví vína z vlastní vinice, aby jimi, dle svých slov, "pozvedl ducha celého štábu". (thommas)

• - Při bouři byl rozbit masivní most, jež byl důležitou součástí filmového natáčení, štáb se potýkal i s jinými problémy, např. napadlo málo sněhu, a tak se musel stříkat na zem sníh umělý. (Lynette)

• - Filmaři začali s natáčením v půli března roku 2001 v Norsku. (Lynette)