• nirvanafan

SPOILERY!! Film o holce, co se poté, co zabje svoji matku, začne chovat jako největší kráva pod sluncem. Dostane chuť na sex, tak si na někoho skočí. Někdo řekne, co se jí nelíbí, tak mu za to rozbije držku. A kupodivu jí to všechno v tehdejší patriarchální společnosti ještě prochází. A týhle píče mám celej film fandit? Doufala jsem, že na konci aspon chcípne a ona akorát potratí. Fakt hrůza.(24.4.2010)

Bohužel film nemá příliš co nabídnout, příběh malé smrt-přitahující dívky je bohužel předvídatelný (závěr je přesto ale velmi dobrý), Gérarda Depardieu je zde přiliš málo a to vše pod hávem krásné přírody (která zas tak úchvatná není) roztáhlé do vražedných 125 minut - tak to je opravdu silná káva. Být žena, přidal bych možná Dininu černo-vdovskému dovádění ještě jednu hvězdičku.(7.10.2010)

Tragedie, která zaviní, že se z bezstarostného dítětestane zmatené „zvířátko“ , které si cestu k dospělosti, objevuje pomocí instinktů a „svých styků se smrtí“. A objevuje ji bez zábran, se všemi krajnostmi vášně pro to co miluje, obdivuje, potřebuje, chce anebo už nechce!!! Musím přiznat, že po úvodním "hororu" z prádelny jsem jen stěží odolávala pokušení film vypnout! Naštěstí jsem víc věřila vkusu člověka, který mi tento mysteriózní film doporučil.(15.5.2005)

Film se nese v duchu knižní předlohy, což je jeho velké plus. A ačkoliv si režisér celkem obsáhlé dílko přizpůsobil, mystická a snivá atmosféra a smysl příběhu neutrpěli. Herci byli vynikající a mnohdy psychologicky složité (a občas mírně vyšinuté) postavy vystihli perfektně. A pokud vám ve filmu chyběla zápletka a jakákoliv pointa, věřte, že to není chyba filmařů, ale přímo autorky.(11.8.2005)

"Už nikdy nikomu nedovolím, aby mě někdo opustil!" Jo, každému prostě jednou dojde trpělivost. Úchvatný příběh, který potěší jak ženy (hrdinka je samostatná žena činu, která se dokáže pohybovat v uzavřeném světě mužů, nejde pro ránu daleko a má obchodnický talent) tak i muže (je to bláznivá děvka). Vynikající herecké výkony, krásná hudba a příroda, hodně zajímavá výtvarná stránka filmu. Prostě další z filmů, na který jen tak dlouho nezapomenu.(24.9.2011)

• - Toto norské drama získalo 9 cen a 8 nominací v průběhu let 2002 až 2003. Herečka Maria Bonnevie za ztvárnění nevyrovnané Diny získala roku 2002 cenu Amanda v kategorii "Nejlepší herečka" na filmovém festivalu v Montrealu (Kanada). (Lynette)

• - Herec Gérard Depardieu s sebou na natáčení do Kjerringøy přivezl 500 lahví vína z vlastní vinice, aby jimi, dle svých slov, "pozvedl ducha celého štábu". (thommas)

• - Při bouři byl rozbit masivní most, jež byl důležitou součástí filmového natáčení, štáb se potýkal i s jinými problémy, např. napadlo málo sněhu, a tak se musel stříkat na zem sníh umělý. (Lynette)