KOndoMEDIE

• Česko S barvou ven (více)

Francois Pignon (tohle jméno se objevuje téměř v každé komedii France Vebera) je tichý ušlápnutý úředník v jedné středně velké firmě na kondomy. Dozví se, že má být vyhozen, jeho žena jím pohrdá, syn mu nemá co říct. Cítí se osamocený a zbytečný. Od sebevraždy ho zachrání nový soused, bývalý psycholog velké společnosti, který přesně ví, jakou ostudu si v současné době žádná firma s dobrou pověstí nemůže dovolit pouze, nesmí vyhodit na dlažbu homosexuála. A Pignonovi poradí jednoduchý trik, jak zůstat v zaměstnání. Za co jeho kdysi vyhodili, za to Pignona dnes naopak musí v zaměstnání „držet“. Vyrobí fotomontáž, na které je Pignon v gay klubu v poněkud choulostivé pozici a kterou spolu pošlou přímo šéfovi firmy. Nic se nešíří tak rychle, jako informace mezi kolegy. Události se však brzy začnou zúčastněným vymykat z rukou... (Česká televize)

draxxi

Tyhle komedie jsou naprosto genialni... Super obsazeni, paradni dabing, humor, drama... sama radost. 28/10/2021 91% ()

vinducha

Jako do stehen sem se při tom neplácal , ale ani jsem neusínal , nicméně je to ten druh na nedělní odpoledne , když je člověk línej něco někde jiného  hledat , či vůbec něco dělat. ()

Ludva

[2009-04-21] * Výborná komedie v duchu toho nejlepšího od Francise Vebera, tj. parádně uhozené postavy a vtipné dialogy i gagy. Psychologický vývoj postav je někdy méně uvěřitelný, což u tohoto typu filmů naštěstí příliš nevadí. Jen bych místo Auteuila viděl raději Richarda, zvyk je zvyk... ()

Amante

Opravdu hezký námět, který by se ale hodil spíše na drama. Několik kvalitních na děj nevázaných hlášek a vyvedený pohled na psychiku hlavního hrdiny bohužel srážen velkou předvídatelností celého děje i vývoje jednotlivých scén a dle mého fádní a nudnou atmosféru. Každopádně kvalitní dílko i když místy ve druhé polovině s prázdnými místy. ()

Drslw

Nie je to až taká komédia, ale ako film je to veľmi príjemné... 3 a pol hviezdičky určite, ale predsa len zaokrúhlené dolu. ()

Oxytocin

Nezlomte nad filmem hůl po pár minutách. Pomalejší start je pro nastolení tématu a přiblížení postav. Postupně se to rozjíždí do typického francouzského humoru a hlášek a stojí to za to... ()

femar

Asi před rokem a půl na mě náhodou vykoukl tento film na internetu. Název mě nejprve odradil, ale než jsem to stačila vypnout, tak film začal. Pak už jsem ho nevypnula. Naopak jsem ho viděla už asi 6x. Daniel Auteuil a Gérard Depardieu jsou úžasní. No a VÝSTUPNÍ KONTROLA nemá chybu. ()

andy60

Tento námět přímo vybízel k humorným situacím, které však většinou vyzněly naprázdno. Z mého pohledu nebylo, čemu se smát. Asi mám rád jiný druh humoru. ()

Sejkorka

Prima oddechovka. Pro mne neoblíbené téma, nicméně nic explicitního, až na jednu fotku a kondom na hlavě. Z herců nejlepší Gerard Depardieu. Jak jinak. Z tvrďáka se stane psychotickej měkejš. Najednou se mu na ragby nejvíc líbí, že může ve sprše mydlit spoluhráčům záda. ()

RadekV

Svěží francouzká komedie s neotřelým tématem :-) 4* bez debat. Důležité u komedie je pobavit a to se dělo skoro celý film. ()

Stanislaff odpad!

Pro mě tzv. gagy tohoto filmu za těch víc než dvacet let hrozně zestárly. Viděl jsem asi dvacet minut a stačilo. Je to vyčpělé a pro burany z buranova. Radši se koukněte na Zkrocenou horu, Mladou modrou krev nebo Můj policista. ()