KOndoMEDIE

• Česko S barvou ven (více)

Francois Pignon (tohle jméno se objevuje téměř v každé komedii France Vebera) je tichý ušlápnutý úředník v jedné středně velké firmě na kondomy. Dozví se, že má být vyhozen, jeho žena jím pohrdá, syn mu nemá co říct. Cítí se osamocený a zbytečný. Od sebevraždy ho zachrání nový soused, bývalý psycholog velké společnosti, který přesně ví, jakou ostudu si v současné době žádná firma s dobrou pověstí nemůže dovolit pouze, nesmí vyhodit na dlažbu homosexuála. A Pignonovi poradí jednoduchý trik, jak zůstat v zaměstnání. Za co jeho kdysi vyhodili, za to Pignona dnes naopak musí v zaměstnání „držet“. Vyrobí fotomontáž, na které je Pignon v gay klubu v poněkud choulostivé pozici a kterou spolu pošlou přímo šéfovi firmy. Nic se nešíří tak rychle, jako informace mezi kolegy. Události se však brzy začnou zúčastněným vymykat z rukou... (Česká televize)

Merenre

Roztomilé a kouzelné - asi tak by se to dalo nejlépe popsat. Další setkání s pignonem je velice příjemné a zábavné. Místy je to hodně uhozené, ale na nějakou realističnost se tady přece nehraje. Skvělí herci a vtipné situace. Pro mě asi lepší než blbec k večeři, ale slabší než třeba drž hubu. ()

Kontryhelka

Tuhle komedii miluju. Je prošpikovaná hláškama a prima obsazením. Francouzi komedie umí. Vždycky se mi líbily francouzský filmy i komedie, takže u mně opět za plných pět hvězd. ()

PTuranyi

Príjemná komédia spájajúca trendy odstraňovania predsudkov voči LGBTI s prostredím továrne na kondómy. Toto je dosť výbušná zmes na to aby diváka zahrnula množstvom gagov. Príbeh má však pozvoľné tempo, takže nakoniec vtipných momentov nie je až tak veľa aj keď snaha je. Produkcia je kvalitná a obsadenie špičkou francúzskeho filmu od Jeana Rocheforta až po Gérarda Depardieu napomáha dobrému dojmu. Daniel Auteuil v hlavnej úlohe je výborný ale nie je to Pierre Richard. Výsledok je jemne nadpriemerný. 70% ()

f1

Veber zase ukázal, že je mistr komedie. A taky, že umí obsadit herce. Všichni byli skvělí, ale ten Gerard, to je dynamit :-) 4,5* ()

deerelegan

Typická francouzská oddychovka nabytá mnoha vtipnými scénami a ač nijak nezbožňuju Depardieua, musím uznat, že v tomto filmu exceluje. ()

antragus

Jestli mě na Francii někdy něco bralo, kromě vína a takového toho bohémského oparu, byly to jejich komedie. A Le Placard (protože ten český překladově naprosto neodpovídající paskvil se nedá používat) podtrhuje jejich specifičnost, jejich nejlepší tradici. Sem tam se zasmějete, ale rozhodně nechybí inteligentní příběh a občas i nějaká hlubší myšlenka. A nejlepší momenty? Topinka, výstupní kontrola a hlášky ohledně alegorického vozu.:-D ()

P@\/EL

Poměrně dobrá francouzská komedie, jež nabídne několik povedených scének a vtipných hlášek. Dalo by se říct, že celá komika je založena na jednom zajímavém námětu, který někdy více a někdy zase méně povedeně napomáhá vytvářet děj celého filmu. ()

Alchemilla

Už dlouho se mi v kině nestalo, abych dostala při sledování filmu záchvat smíchu. Kondomedii se to podařilo. Bohužel na druhé shlédnutí už mi tak vtipná nepřišla, ale zato jsem fascinově přihlížela, jak Veber s francouzskou lehkostí vypráví o ožehavých tématech, balancuje na hraně, a přitom nikdy nesklouzne do lacinosti nebo trapnosti. Poctivých 80%. ()

gizi

Podíval jsem se na film podruhé 9.6.2013 a bavil se stejně dobře, jako poprvé. Depardieu to krásně hraje a celé je to takové pěkné, lidské, ze života, navíc zábavné. 85%. ()

Naby

Nebyla to nesmyslná komedie, ty já nesnáším. Tohle mělo nápad a bylo to chvílema až šíleně uvěřitelné. Ty šílené situace byli opravdu vtipný, takže doporučuju 3,7*. ()

Pythonator

V rámci francouzských komedií slabší nadprůměr, ale v rámci tvorby Francise Vebera, výrazný podprůměr. I tak ovšem dostatečně zábavné a milé. ()

StanleyVanH

Tak jako podle názvu jsem myslel že to bude totální komedie ale na zasmání mi to moc nepřišlo, jen pár dobrých keců. Kolikrát u nějakého sajncfikšn se zasměju i víc, nemohu si pomoct. Ale od třetiny to začalo mít dobrý děj a smysl, takže dobrý průměr. ()

Pignon

Malý poklad! Francis Veber umí vytvořit charakter jedním slovem. Jako od Drž hubu už bude pro mě Jean Reno navždy koněm, tak po Kondomedii mám Daniela Auteila jako holuba. ()

Damnsinead

Tahle taškařice mě nijak neuchvátila. Jako satira to moc nefunguje, jako komedie taky ne. Většina filmu je jako hlavní hrdina- nevýrazná a nudná. ()