KOndoMEDIE

• Česko S barvou ven (více)

Francois Pignon (tohle jméno se objevuje téměř v každé komedii France Vebera) je tichý ušlápnutý úředník v jedné středně velké firmě na kondomy. Dozví se, že má být vyhozen, jeho žena jím pohrdá, syn mu nemá co říct. Cítí se osamocený a zbytečný. Od sebevraždy ho zachrání nový soused, bývalý psycholog velké společnosti, který přesně ví, jakou ostudu si v současné době žádná firma s dobrou pověstí nemůže dovolit pouze, nesmí vyhodit na dlažbu homosexuála. A Pignonovi poradí jednoduchý trik, jak zůstat v zaměstnání. Za co jeho kdysi vyhodili, za to Pignona dnes naopak musí v zaměstnání „držet“. Vyrobí fotomontáž, na které je Pignon v gay klubu v poněkud choulostivé pozici a kterou spolu pošlou přímo šéfovi firmy. Nic se nešíří tak rychle, jako informace mezi kolegy. Události se však brzy začnou zúčastněným vymykat z rukou... (Česká televize)

Krt.Ek

I já tenhle film kvůli českému distribučnímu názvu delší dobu obcházel. Věru na mou škodu. Byla chyba, že jsem si nezjistil, kdo za tímhle filmem stojí. Pánové Francis Veber, Daniel Auteuil, Gérard Depardieu a Thierry Lhermitte častokrát bývají zárukou kvality. "Le Placard" sice není taková řachanda jako Drž hubu nebo Blbec k večeři, ale za pozornost rozhodně stojí. ___ Jinak jsem o sobě zjistil, že jsem vcelku jednoduchý divák, do kolen mě totiž dostávaly hlavně scény s G. Depardieu, tedy nic tak intelektuálního (to byste do mě neřekli, co?). 80% ()

Lukrecie

"A tohleto je výstupní kontrola". :D To bylo asi nejvtipnější.... kdo neviděl, nepochopí. Jinak lehce nadpůrměrná komedie, pro mě nic "spešl", znám lepší. ()

sta

Kdybych to viděl už poněkolikáté, asi by tato poměrně příjemná záležitost ztratila šarm. Nicméně homofob Gérard Depardieu je neuvěřitelný. ()

Pierre

Před šesti lety mi dokonce KOndoMedie ještě připadala vulgární a úplně si pamatuji, jak jsem ji zhnuseně přetrpěl a od Vebera jsem čekal něco jiného. Tak alespoň v jedné věci jsem v životě dokázal dospět (:D). Takové téma by se dneska už asi muselo udělat jinak. Ale  KondoMEDIE určitě není nějak extra vulgární, naopak je skoro až překvapivé, jak se dokáže při zpracovávání reakcí na homosexualitu v továrně na kondomy  vyhnout různým fekálnostem, které by mohl slibovat  nechvalně proslulý totálně debilní distribuční název. Alternativní pojmenování od ČT: S barvou ven, by bylo určitě lepší.  Máme zde dalšího milého  polítovaníhodného  otloukánka  pana Pignona. Ale  Daniel Auteuil mi příjde takový ňoumovitý a necharismatický až moc (i když to mohl být záměr.) I  když se svojí nesmělostí, bych  ze sebe taky dělal homosexuála, kdybych měl takovou fešnou kolegyňku s mikádem.:o  Více se mi ale líbila  linka proměněného   buznobijce Géralda Depardieua. Ta je na celém filmu to nejlepší.  Vtipně začíná, absurdně pokračuje, poeticky konči.  O to je větší škoda, že skutečný Géralda dal své srdce hlavně Putinovi. U té linky s panem Pignonem se mi ale překvapivě hodně líbila pointa při večeři s manželkou. A taky to uteklo fakt rychle, ale to už je u pana Vebera zvykem.:D  Sice jsme se  bráchou nejdříve shodli na trojhvězdě (Veber uměl líp než v této poslední dékadě od Blbce k večeři a třeba to ošaváhíní mi osobně přišlo takový laciný),, ale já na konec dodám i tu slabší čtvrtou, ale dost za to může Depardieu, bez kterého by to prostě nebylo ono. Přišel jsi za mnou...a vzal sis můj svetr!  ()

jajinka

Příjemná komedie, nebo spíše odpočinkový příběh.. Cyhbělo mi tam něco, u čeho bych se opravdu zasmála.. Po celou dobu filmu vás nic nevyruší z poklidného rozjímání.. ()

PogoJoe

Několik postřehů: Je to komedie, která stojí na jediném nápadu, což nestačí. Nebýt skvělého G. Depardieua (i Rochefort byl good), film by nedosahoval ani průměru. A ten konec byl hodně nepovedený a trapný. ()

Skip

Řekl bych, že všeho bylo tak akorát. Žádná třeskutá sranda za každou cenu, rozhodně ne nuda, prostě taková příjemně zábavná komedie. Obsadit do role Pignona Daniela Auteuile, který nepatří zrovna do kategorie komediálních herců, bylo odvážné, nicméně vyplatilo se takhle zariskovat. I když, on nejspíš Veber věděl, co dělá. Vyloženě mi vadil Thierry Lhermitte, a to nejen tím, jak hrál, ale už jen jeho vizáž stačila na to, aby každá scéna s ním srážela body hodně dolů. Nevím, co to s ním bylo. Takový nebýval. O kvalitách Gérarda Depardieua vůbec mluvit nemusím. Ten zde byl naprosto přesný. ()

higuain

Lepší mít buzeranty na krku, než v řiti. Není to tak nadupaná komedie jako Veberův následující film, ale některé hlášky mě vyloženě uzemnily (výstupní kontrole se směju ještě teď). Depardieu se většinu filmu přiblble usmívá. Jako by se už připravoval na roli "Kentána z Montarži". ()

dyfur

.....dá sa zasmiať,ale inak nič extra.Humor majú na starosti nekomici,téma neoriginálna : ochrana homosexuálov a ...no dá sa pozrieť,ale film už len dokazuje úpadok francúzskej komédie.... ()

Lord.Jim

Dlouho jsem se na ten film nechtěla koukat, kvůli debilnímu názvu, přestože mi bylo řečeno, že je to dobrý. Ale potom... odnesla jsem si ponaučení pro příště: "Nesuď, vole podle názvu"! ___Tak perfektní, pohodovou, milou, legrační, dojemnou komedii jsem opravdu nečekala. Depardieu je úplně k sežrání, až bych si ho poťačkala, blbouna. ()

Martin741

Reziser Francis Veber /Uprchlici, Blbec k veceri/ natocil nudnu francuzsku komediu s Auteuilom v hlavnej ulohe predstieraneho homosexuala a okrem neho sa tu zjavil aj Gerard Depardieu /Asterix a Obelix, 1492, Kopyto, Otec a otec/ s Thierrym Lhermittom /Taxi/. No a dal co? Dalej nic, humor je sileny, nudny, rozhovory otrasne a divak sa bude dokonale nudit. Film plnym pravom prepadol. 20 % ()

johny89

Na film jsem se podíval poté, co jsem si zde přečetl, že i přes tento debilní název je to dobrý film. Zpracovává dost zajímavé téma a to ještě zajímavějším způsobem. ()

bogomira

Dobrá francouzská komedie. Tohle slovní spojení už drží nad vodou snad jen Francis Veber. Daniel a Gerard pod jeho vedením vytvářej prima postavičky a všechno klape, jak má. Tohle je dobrá francouzská komedie. ()

shyster

Kondomedie se opírá do "problematiky" homosexuálu na pracovišti. Na mnoho místech velice vtipná, ale často situaci nedotáhne až do krajnosti a poslušně se vrací zpět do normálu, aby neurazila většinového diváka. Konec je pak z pohledu první poloviny zklamání, kdy se všechno zvrtne do průměrné romantické komedie. Viva buzerobijci. ()

tomtomtoma

Poklidná komedie o tom, co udělat, když vás chtějí vyhodit z práce. A o štvavosti, škodolibosti, škrohlídství a frustraci, kterou si často vybíjíme na těch, kteří se od normálu odlišují, nebo si myslíme, že se odlišují. Účetní Francois Pignon (Daniel Auteuil) je nudný člověk, a tak se nemůžeme divit, že ho opustila jak půvabná žena Christine (Alexandra Vandernoot), tak i jeho pubertální syn Franck (Stanislas Crevillén). Předstíraná homosexualita z něj neudělala zajímavého člověka, spíše ho přiváděla do zajímavých situací, které se byl nucen naučit řešit, aby tím neubližoval lidem kolem sebe. Za hvězdu dilmu považuji personálního šéfa Félixe Santiniho (dobrý Gérard Depardieu), který díky vtípku svého kolegy Guillauma (Thierry Lhermitte) se snaží skamarádi s Pignonem, což ho přivede až do blázince. Další zajímavé postavy: elegantní ředitel továrny Kopel (Jean Rochefort), Pignonův soused Belone (Michel Aumont) a vrchní účetní slečna Bertrand (Michéle Laroque), která se díky nedůvěře k předstírané homosexualitě neváhá s Pignonem vyspat. Silnou stánkou je hudba. Jinak postava Pignona je nejslabší z dosud mnou vyděných Pignonů. ()

C0r0ner

Ve své době určitě velmi kontroverzní téma, které ale naštěstí i po letech neztrácí údernost a solidní humor, samozřejmě podpořený skvělými herci. Pořád to ještě není úroveň Drž hubu!, ale i tak se jedná o moc příjemnou a veselou komedii. 80% ()