KOndoMEDIE

• Česko S barvou ven (více)

Francois Pignon (tohle jméno se objevuje téměř v každé komedii France Vebera) je tichý ušlápnutý úředník v jedné středně velké firmě na kondomy. Dozví se, že má být vyhozen, jeho žena jím pohrdá, syn mu nemá co říct. Cítí se osamocený a zbytečný. Od sebevraždy ho zachrání nový soused, bývalý psycholog velké společnosti, který přesně ví, jakou ostudu si v současné době žádná firma s dobrou pověstí nemůže dovolit pouze, nesmí vyhodit na dlažbu homosexuála. A Pignonovi poradí jednoduchý trik, jak zůstat v zaměstnání. Za co jeho kdysi vyhodili, za to Pignona dnes naopak musí v zaměstnání „držet“. Vyrobí fotomontáž, na které je Pignon v gay klubu v poněkud choulostivé pozici a kterou spolu pošlou přímo šéfovi firmy. Nic se nešíří tak rychle, jako informace mezi kolegy. Události se však brzy začnou zúčastněným vymykat z rukou... (Česká televize)

mira.l odpad!

Teda něco tak trapnýho a blbýho z francouzské produkce jsem snad ještě neviděl. A tady to jede za 70%?? ()

dino.h

Dal bych 3 *, ale za (za poslední dobu nejoriginálnější) hlášku "A toto je výstupní kontrola..." dávám o jednu navíc. ()

crjules

Diky originalnimu ceskemu debilnimu nazvu jsem se tehle komedii vyhybal.Po podrobnejsi studii rezijniho dila Francise Vebera / uz mam vsechno :) / jsem zjistil, ze ten film ma na svedomi on.A jake prekvapeni dale, kdyz koukam, ze jede opet v tandemu s Cosmou! Zase jednou jsem mel radost z Pignona , i kdyz ne Richardovskeho-ale to nevadi.Prijemna komedie, kupodivu i povedeny dabing a pro me nejvic, uplne nejvic - rozneznely Depadieu....slzy smichu!! Diky! ()

altaica

PRO MUŽE:Je to skoro rok, co jsem získal Kondomedii a až dnes se dokopal na to mrknout. Et voilà dokonalá komedie s výborným obsazením, dialogy i scénářem. Stačí drobná fotomontáž a lidé v podniku už ve vás vidí zvíře. Ještěže nikdo neposlal do firmy pár fotek z letního kozího úletu, jeden by pak už nikdy nemohl na exkurzi do JZD s živočišnou výrobou. Taky přezdívka kozomrd by nebyla to pravé pro team building a kariéru. Špatná pověst zkrátka přitahuje pozornost a zvyšuje atraktivitu pro výměnu genetických informací. Štěstí, že šukačka v pracovní době může být ve výrobě kondomů brána jako namátková kontrola kvality, i když jste účetní. Prostě povedená taškařice a dokonalá prdel. Vřele doporučuji.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Brilantní francouzská komedie na lechtivé téma zpracovaná s vkusem a noblesou. Gérard Depardieu – herec a komediant od boha. Úsměvná a lehce hořká záležitost, bez hluchých míst a bez sklouznutí ke klišé. Skvěle jsem se bavil a to často nebývá. A ani hošánci se nemusí bát, nikdo je tam brutálně nezesměšňuje a jejich karikatury se ve filmu ani nemihnou.          HLÁŠKA:Nic proti homosexuálům nemám. TEN BUZERANT!!// Když vyhodíme homosexuála, máme na krku hnutí buzerantů a lesbiček. Lepší mít buzeranta na krku, než v řiti.// Máte děti v pubertě? Ve službě jsem bezdětný.// Chtějí mi dát na hlavu růžový kondom, budu vypadat jako čůrák. ()

Stanix

Tak nevím jestli jsem měl blbou náladu, či co, ale mě to moc nepobavilo. Hlavní role byla prkenná a nudná zrovna tak jako Žérardova. Možná je to tím, že v dnešní gendrově vyvážené (rozumněj pošahané) době už legrace založená na fejkovým homoušství legrací není. ()

BrunoA

Tenhle film výrazně předčil mé očekávání, ale to asi hlavně proto, že jsem od něj vůbec nic neočekával. Každopádně to byla dost svižná komedie, která pobavila aniž by klouzala do trapnosti, která je hodně obvyklá u fomedií s tímto tématem. ()

Zdenda

Strašně milá a hezká komedie. Nesouhlasím s tím, že by se u toho člověk nesmál, některé dialogy, nejvíce Gerardovi mě naprosto odrovnávali... Prostě absolutní spokojenost, jsem rád, že jsem měl tu čest.. ()

Hollister

Moc příjemná a optimitická komedie pojednávající o tom, že se člověk může změnit a pomici tím sám sobě. "Nepropouštím ho, protože je homosexuál. -Já vím, ale lidem to nevimluvíte. -Nic proti homosexuálům nemám. Ten buzerant!" ()

MaxForValue

Francúzi vedia robiť komédia a Francois Veber nie je režisér a vonkoncom ani scenárista na zahodenie. Ale týmto prestrelil. Námet mu poskytoval možnosť sa dokonalým spôsobom pubertálne vybúriť a on namiesto toho poňal film z pozície 50-ročného dedka. Nie je to vyložene zlý film, je to len film, ktorý je rovnako nevýrazný ako hlavná postava Pignon. ()

Le artist nova

Vebr předkládá jedny z nejsilnějších triumfů Francouzského herectví "moderní doby". Využívá tak svoje hodnotné zkušenosti z minulých filmů, přičemž obsazení v čele s Gérardem Depardieu, Danielem Auteuilem a Danielem Auteuilem působí rozhodně jako lákavá nabídka ke strávení večera v přítomnosti tohoto snímku. Podání není úplně dle mých představ ale musím uznat, že i přes to, že se snímek nevyrovnal předchozímu (Blbec k večeři) není to špatný výběr pro strávení nedělního odpoledne v trochu volnějším stylu. ()

jasa

Skvělá evropská (francouzská) komedie. Vynikající hlášky - viz jiné komentáře. Váhal jsem, napřed jsem dát ***, ale nakonec jsem jednu přidal za vedlejší roli šéfky účtárny - Alexandra Vandernoot je velice zdatnou partnerkou hlavní postavy. ()

Pitryx

Velcí herci ovšem slaboduchý scénář. Nějak mne to nechytilo (nic proti legraci ze 4%), ale mohlo to být asi „peprnější“, nebo aspoň veselejší. Kupodivu jsem to dokoukal do konce, aniž tuším proč. No, spíše jen doposlouchal. * 20% 20130610 7833/8120 s.u. ()

haffen

Za film 3*, za distribučný názov bez pardónu Odpad! Celkom zaujímavá komédia, ktorá svojím názvom odrádza od sledovania, pretože evokuje druhotriednu fraserovskú komédiu... ()

Sharleen

Český názov síce odradzujúco priblblý, ale francúzska herecká elita nesklamala. Skvelá oddychová komédia za 4 **** ()

adamix

Geniálny nápad, ako si udržať pracovné miesto :). Kedysi dávno mi táto sexistická komédia vôbec neprišla vtipná, ale postupným dozrievaním som sa rehotal takmer na každej scéne. Všetky humoristické (a narážlivé) gagy prichádzajú samé od seba. Častokrát som mal pocit, akoby sa film ani nehral na komédiu, ale obyčajnú drámu o nule, ktorej jedna fotka načisto zmenila pracovný a aj súkromný život. Top hláška - ,,LEPŠÍ JE MÍT BUZERANTY NA KRKU, NEŽ V ŘITI." ()