Sousedku zajímá, co za strašný smrad se line z Jeffova bytu, jemu se ale podaří ji uchlácholit. V místním baru mu pak cizí chlápek kývne na lákavou nabídku. (Netflix)

castor

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Utře předloktí od krve suchým hadrem, aby místa záhy stejně namočil a smyl důkladněji, bleskově vypije plechovku piva, aby vyrazil za dalším mladým jinochem, kterého nejprve doma dostatečně psychicky vyždímá, aby si pak třeba na části jeho těla pošmáknul k večeři. Než policejní hlídku upoutá velký umělohmotný barel a hlavně silný mrtvolný zápach, který se line z jeho bytu (sousedce se tentokrát snaží vnutit verzi, že mu lekly rybičky), svede v něm mladý černoch boj o holý život. Sice napáchá hned několik chyb, ale uteče... Celé je to detailní, depresivní a děsivé pomalé, což může být (a za mě místy bylo) i na škodu. Výsledkem jsou nicméně nálezy vyříznutých genitálií, sbírky lebek, množství kostí, odřezaných rukou, srdcí i dalších vnitřností či plátu svalové tkáně. ()

HellFire

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Celou dobu jsem si říkal, jestli tohle není podle hlasu Quicksilver, ale nakonec jsem došel k názoru, že je to jenom nějaký šikovný herec, který se mu podobá. A teď zjišťuji, že je to přece jenom jeden z X-Menů v úplně odlišné roli. Celou dobu jsem čekal, kdy se něco zvrtne a budu svědky něčeho, co nechci vidět. A ono na to jdou tvůrci jinak, protože v první epizodě Dahmera zatknou. Natěšení na další díly? Obrovské. ()

Coliseum

Děsivě pomalej a detailní rozjezd, kdy cítíš každou kapku potu a úder řasy při mrknutí. Že je Peters nedoceněnej tady ví asi hodně lidí a jeho Dahmer JE Dahmer. Milej filmovej vkus na rande (viz The Exorcist). Bude složitý tohle těžkotonážní tempo vydržet, ale něco ve mně doufá, že se v dalších epizodách rytmus nezmění. ()

Nevka

Zcela upřímně. Tahle epizoda mi byla bytostně nepříjemná. Dokonale slizký Peters, „kotletami" ovoněná atmosféra a úvod, který se jednoduše povedl. Mám k tomu sice menší výhrady, ale to se snad postupem času vstřebá. P.S.: Taky si nenecháte ujít příležitost k vychutnání lahodného pivka s delikátní vrstvou mýdla? ()

Necrotongue

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tvůrci seriálu se rozhodli začít téměř od konce (tedy zatčením) a mně to dává smysl; v tomto případě by bylo zbytečné vystavět seriál jako klasickou kriminálku, protože by divák už stejně předem věděl, jak všechno dopadne. Jeffrey Dahmer totiž patří k celebritám mezi sériovými vrahy; holt když občas svou oběť i částečně zkonzumujete, zajistí vám to větší pozornost veřejnosti. Z tohoto pohledu je tedy tento zmrd vděčným tématem a já jen doufám, že se z tohoto počinu nestane oslava jeho životního díla, kterýžto dojem ve mně zůstal po zhlédnutí posledního snímku o Tedu Bundym. / Poučení: Společenské konvence sice někdy nechápu, ale i já mám své limity. ()