Čertí škola se v lecčem podobá té lidské. Neposední žáci, přísný a stále zamračený řídící, shovívavý třídní, který na své žáky nedá dopustit. Trojici maturantů (R. Vojtek, M. Zelenka a R. Kalvoda) z naší pohádky je uložen nadmíru obtížný úkol. Mají získat pro peklo hříšné duše pekaře (M. Etzler) a mlynáře (J. Štěpnička). Jenže se mezi čerty, pekaře a mlynáře připlete výřečná slečna Kordélie (V. Cibulková) a plnění čertích úkolů je náhle v ohrožení. Poradit si musí žáci sami. Neobstojí-li v závěrečné maturitní zkoušce, budou v pekle všem pro smích, a navíc jim hrozí dalších třináct let po škole. A to je trest přímo pekelný. (Česká televize)

Bozvav

Pravdou je, že této pohádce spoustu věcí chybí, Lepší kostýmy pro čerty, lepší kulisy a hlavně lepší scénář. Nicméně na stranu druhou má dva obrovské klady: vynikající herecké obsazení, které z mála vykřesalo naprosté maximum a přesně ten druh humoru na který děti letí. způsob jakým se vše zamotává a odmotává nám dospělým může připadat stupidní, ale děti na něj evidentně slyší. soudě podle reakce dětí, které se u ns na pohádku dívaly a pak si na ni s nadšením hrály. A nelze nepominout vynikající herecký výkon Vilmy Cibulkové, Bohumila Klepla a Jiřího Štěpničky. Za mě 75%. ()

zdeny99

Pekelná maturita měla velice slibný začátek. Kulisy čertovské školy jsou nádherné a stylové. Je to milé překvapení v té šedi jiných televizních pohádek na nedělní odpoledne, které po léta byla známá díky svým příšerným papundeklovým kulisám. Čertovskou školu nejen že v pohádce řídí Bořivoj Navrátil, tak jasně proti jiným hercům vyniká ve své roli. Ovšem po tom, co jsou tři čerti posláni na zemi, aby do pekla získali pekaře s mlynářem, tak děj začíná pokulhávat. Podobnou pohádkou je ŠKOLA VE MLEJNĚ, akorát tam se učili vodníci. [447. hodnocení, 28. komentář, 44%] ()

Pitryx

Tož Vilma byla excelentní, hodně pobavila. Asi jsem v polovině ztratil koncentraci, protože mi další návaznosti naprosto unikly, a přestal jsem to chápat. No, podruhé to riskovat nebudu, a paní Cibulkové velkých dvacet s hvězdičkou hihihi. Jinak tam žádná zajímavá postava nebyla, a navíc jich na můj vkus bylo zbytečně hodně. ()

ostravak30

Úvodní píseň slibuje povedenou pohádkovou taškařici, ale pohádka je docela nudná. Miroslav Etzler a Vilma Cibulková jsou sice výborní, ale se pořádně nic neděje. Nakonec ani to studio by mi až tolik nevadilo, kulisy jsou věrně zpracované, ale pobíhání čertů od ničeho k ničemu bez jakékoliv zábavy, napětí či akce je zkrátka málo zajímavé. ()

heavy66 odpad!

Pohádková komedie, to je když herci strašlivě přehrávají, mluví divnými hlasy a tváří se jako idioti ?! Kde jsou ty časy, kdy česká herecká elita (Menšík, Hrušínský, Čepek, Libíček, Šafránková a další) díky svému hereckému talentu a kvalitním scénářům vytvářela mezinárodní proslulost české pohádky ? ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

Igy007

Velice vyrovnaná kombinace vtipu a trapnosti ... váhala jsem mezi jednou a třema ... ecler by to srazil na nulu, ale zase Boříček Navrátil to táhne nahoru ... Dávám tři, protože tam je i Kalivoda a taky za to, že to je fakt značně prdlá věc. ()

hanikrivi

Je to další nepovedená šílenost, která těží z námětu rozhlasové pohádky. Neúspěšně. Hra "Z pekla štěstí" z roku 1989 je skvělá a vtipná, kde Felixe hraje Marek Eben. Považuji to za selhání České televize, která měla k dispozici dobrý scénář, ale sáhla po "moderním" zpracování. A použít Vilmu Cibulkovou jako "bohdalku" považuji za nevkusné. ()

waxtrax

Dvě hvězdy pouze za Navrátila a Cibulkovou, kteří tuhle inscenaci drží na dívatelné úrovni. Více doporučuji tuto identickou pohádku v formátu rozhlasové divadelní hry s herci divadla Y s Markem Ebenem v hlavní roli, která byla v roce 1989 nahrána v rozhlase pod názvem Z pekla štěstí. ()