Sotva detektiv Joe Leland (Frank Sinatra) vyřešil jeden případ, je na stopě další vraždy bohatého účetního. Jenže někdo mu vyšetřování chce překazit a možná ho i zabít. A jako by to bylo málo, jeho žena Lee Remick je mu nevěrná. (oficiální text distributora)

kocourMour

Na dnešní dobu přece jen trochu rozvleklá kriminálka, ve které se prolíná soukromý život detektiva (problematický vztah k mladší ženě) s jeho profesními problémy (vyšetřování vraždy v homosexuální komunitě). Pokud se divák prokouše celým filmem, tak na něj čeká překvapivá pointa (vrahem není ten, který se jím zdá být). Na filmu je zajímavý na tehdejší dobu osvícený přístup k homosexualitě, Frank Sinatra už na rozdíl od svých kolegů nepovažuje homosexuály za zločince, ale "jen" za nemocné:-). ()

Tiiso

Frank Sinatra se snažil seč mu síly stačily a zapadnout do škatulky drsného detektiva s citlivým srdcem ze staré školy, se mu podařilo pouze z části. A jeho nadprůměrný výkon za to opravdu nemohl. Tentokrát nese vinu neschopnost scénáře umět se zařadit do nějakého čistějšího rámce. Děj je svou náplní uspokojivý, realizací vyrábí žánrovou atmosféru. Kamera se chová profesionálně, a i přes tradiční podprůměrný dabing, jsou dialogy nápadité a věrohodné. Ale jako celek, vyprávěný příběh neumí držet stabilní tempo. Vypravěčské návraty do minulosti jsou rušivé a vlastně celá záležitost rozklíženého manželství se jeví nepřirozeně a od tvůrců je to jen čistý kalkul, který ztrácí svým projevem originalitu a pravděpodobnost. Sledování detektiva jdoucího za pravdou je na druhou stranu příjemné, detektivka se opravdu dokáže nést v duchu detektivky, i když místy vypadává z kolejí a všem okolo dává velkou práci, ten rozjetý stroj na ty správné koleje opět nahazovat. Každopádně se režisérovi průměrné intence podařilo, víceméně po celý snímek udrže a výsledný zážitek po závěrečných titulcích nebyl rozpačitý či negativní. Více z filmu rozebírat by bylo mlácení prázdné slámy. ()

kpt.Johanson

Bylo to nudný, nezajímavý a .. nudný... A bohužel dal jsem tomu první hodinu a osm minut.. a prostě ne.. nezajímalo mě vůbec co se bude dál dít, ani proč se to děje..  Jen to zaniklo v pokusu být sexuálně šokující ve své době, což tak moc bije do očí, až je to přímo patetické.. Nedokoukal jsem to.. pro mě to byla ztráta času... ()

StaryMech

V několikaměsíční přestávce mezi dvěma případy soukromého očka Tonyho Romea tvůrci stihli natočit příběh policisty Joea Lelanda s názvem "Detektiv". (Pod)průměrně napsaný a režírovaný film i jeho hrdina tentokrát neberou věci na lehkou váhu - předkládá se nám temný obraz krize společenské, profesionální i manželské (té poslední režisér věnoval překvapivě velký prostor). Škoda že výsledný tvar vyznívá spíš nudně než napínavě a Sinatrovu poslednímu spravedlivému v žumpě N.Y.C. nelze věřit nos mezi očima. ()