poster

Detektiv

 • USA

  The Detective

 • Slovensko

  Detektív

Krimi / Drama

USA, 1968, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anderton
  ****

  Detektív sa zdá spočiatku ako pomerne nezáživná "užvanená" krimi, kde vás dej nijako zlášť nepohltí. Lenže nejaký Gordon Douglas ide na to rafinovane, má ako eso v rukáve v podobe možno trochu netradične sympatického Sinatru a niektoré väčšie prekvapenia. Spoločensky angažovaná snímka, riešiaca homosexualitu v spoločnosti, korupciu na najvyšších miestach, justičné omyly, morálku, výčitky svedomia, alebo film využívajúci tieto témy na vyplnenie syžetu? Asi jedno aj druhé. Máme tu zopár femme fatale, ktoré sú krásne, ale až tak fatale nie sú, čo je jednoznačne plus, pretože záver nie je tak predvídateľný. Ten je dokonca podaný veľmi zaujímavou formou, ako flashback mŕtvej postavy, o ktorej vraždu tu celý čas ide.(30.3.2014)

 • MartinezZ
  **

  Poněkud mi vadily ty táááhle dialogy z očí do kamery. Kdyby to zůstalo JEN u té detektivky, bylo by to možné víc než dobré. skoro dvě hodiny na tohle ale bylo už příliš moc. Navíc film postrádá nějaký děj, zápletku, vlastně jde o několik krátkých příběhů, pospojovaných dohromady jen přítomností hlavní postavy. Politicky a vůbec všelijak nekorektní film, ve kterém ve výsledku vůbec o nic nejde a ani hlavní postava, Drsoň, vám k ničemu nepřiroste, natož k srdci.(7.9.2011)

 • gudaulin
  **

  Těch 67 %, které nyní Detektiv od svých hodnotitelů nasbíral, je vzhledem k jeho reálné kvalitě až příliš lichotivý výsledek. Ve skutečnosti je Douglasův film unikátním příkladem dobové sterilní studiové produkce, vůči které se vedla v Americe vzpoura nezávislých a např. ve Francii se vymezila francouzská nová vlna. Určitě nejde v pravém slova smyslu o špatný film, jen takový utahaný klasický "cajdák", který se sice snaží být stylový, drsný a v určitém smyslu "pokrokový" (homosexualita není zločin, ale nemoc), ale nedostatek odvahy a zásahy vedení studia mu neumožňují překročit svůj stín. Sinatra se sice snaží, ale jeho přítomnost nemůže tenhle handicap překonat. Celkový dojem: 45 %.(2.5.2010)

 • Caszidy
  ***

  Nebýt neuvěřitelně otravných a nudných flashbacků, zcela zbytečně vysvětlujících vztah detektiva Lelanda a jeho ženy, byl bych ochoten dát 4*. Příběh ze staré školy je totiž náležitě hutný s noirovou atmosférou. Potěší i krásná, mladičká Jacqueline Bisset a surový detektiv v podání Roberta Duvalla ve vedlejších rolích. Mimochodem, vcelku mne šokovala hláška afroamerického začínajícího detektiva Kellyho, toužícího po povýšení, který při zdůvodnění, proč vyslýchá podezřelého nahého, prohlásí že to viděl ve filmu o nacistických koncentračních táborech.(4.3.2010)

 • Martin741
  ****

  V prvej polke je to take kadejake, kostrbate .. len nema cim zaujat , ani tempom, ba ani dialogmi. Z tych dialogov su v prvej polke len vatovo plane plky, potom sa to trochu zlepsilo v druhej polke. Sinatra tychto drsnych detektivov vedel hrat, riesi problemy v osobnom, ale i vkariernom zivote - aby v druhej uz slusnej polke vyriesil vrazdu bohateho uctovnika. Lee Remick /The medusa Touch/ bola naprosto perfektna : 77 %(17.11.2018)