Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Sotva detektiv Joe Leland (Frank Sinatra) vyřešil jeden případ, je na stopě další vraždy bohatého účetního. Jenže někdo mu vyšetřování chce překazit a možná ho i zabít. A jako by to bylo málo, jeho žena Lee Remick je mu nevěrná. (oficiální text distributora)

Videa (1)

Trailer

Recenze (24)

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Těch 67 %, které nyní Detektiv od svých hodnotitelů nasbíral, je vzhledem k jeho reálné kvalitě až příliš lichotivý výsledek. Ve skutečnosti je Douglasův film unikátním příkladem dobové sterilní studiové produkce, vůči které se vedla v Americe vzpoura nezávislých a např. ve Francii se vymezila francouzská nová vlna. Určitě nejde v pravém slova smyslu o špatný film, jen takový utahaný klasický "cajdák", který se sice snaží být stylový, drsný a v určitém smyslu "pokrokový" (homosexualita není zločin, ale nemoc), ale nedostatek odvahy a zásahy vedení studia mu neumožňují překročit svůj stín. Sinatra se sice snaží, ale jeho přítomnost nemůže tenhle handicap překonat. Celkový dojem: 45 %. ()

Caszidy 

všechny recenze uživatele

Nebýt neuvěřitelně otravných a nudných flashbacků, zcela zbytečně vysvětlujících vztah detektiva Lelanda a jeho ženy, byl bych ochoten dát 4*. Příběh ze staré školy je totiž náležitě hutný s noirovou atmosférou. Potěší i krásná, mladičká Jacqueline Bisset a surový detektiv v podání Roberta Duvalla ve vedlejších rolích. Mimochodem, vcelku mne šokovala hláška afroamerického začínajícího detektiva Kellyho, toužícího po povýšení, který při zdůvodnění, proč vyslýchá podezřelého nahého, prohlásí že to viděl ve filmu o nacistických koncentračních táborech. ()

Reklama

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Zdařilá detektivka, která místy působí jako psychologické drama, hlavní postava je ovšem nesmírně sympatická, čestný, férový, poctivý polda, který se pere se všemi nástrahami, co mu vstupují do života, jak v pracovní, tak i v osobní rovině.. Pomalé tempo vyprávění mi vůbec nevadilo, dívat se na Franka Sinatru, Lee Remickovou, Roberta Duvalla a Jacqueline Bissetovou je pro mě potěšení.. ()

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

Poněkud mi vadily ty táááhle dialogy z očí do kamery. Kdyby to zůstalo JEN u té detektivky, bylo by to možné víc než dobré. skoro dvě hodiny na tohle ale bylo už příliš moc. Navíc film postrádá nějaký děj, zápletku, vlastně jde o několik krátkých příběhů, pospojovaných dohromady jen přítomností hlavní postavy. Politicky a vůbec všelijak nekorektní film, ve kterém ve výsledku vůbec o nic nejde a ani hlavní postava, Drsoň, vám k ničemu nepřiroste, natož k srdci. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Vyprovoďte pana radního. Kdyby dělal potíže, dejte mu klepeta a zatkněte ho." Newyorští policisté jsou drsní. Vyhazují politiky z místa činu, svlékají podezřelé při výslechu, vymlacují z nich přiznání, berou úplatky, vloupávají se do kanceláří a občas nechají popravit nevinného. To tak nějak koresponduje s tou slepou spravedlností, ale ony to Boží mlýny stejně jednou srovnají, takže je patrně všechno v pořádku. Horší je, že mě to moc nebavilo, nenapnulo a nakonec ani nepřekvapilo. Snažilo se to však o všechny tyto ingredience, navíc poručík Leland byl celkem sympatický donquijoťák a vdova Norma ve mně vzbudila něco, co s homosexualitou tohoto případu nemělo vůbec nic společného. ()

Galerie (23)

Reklama

Reklama