poster

Detektiv

 • anglický

  The Detective

 • slovenský

  Detektív

Krimi / Drama

USA, 1968, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gudaulin
  **

  Těch 67 %, které nyní Detektiv od svých hodnotitelů nasbíral, je vzhledem k jeho reálné kvalitě až příliš lichotivý výsledek. Ve skutečnosti je Douglasův film unikátním příkladem dobové sterilní studiové produkce, vůči které se vedla v Americe vzpoura nezávislých a např. ve Francii se vymezila francouzská nová vlna. Určitě nejde v pravém slova smyslu o špatný film, jen takový utahaný klasický "cajdák", který se sice snaží být stylový, drsný a v určitém smyslu "pokrokový" (homosexualita není zločin, ale nemoc), ale nedostatek odvahy a zásahy vedení studia mu neumožňují překročit svůj stín. Sinatra se sice snaží, ale jeho přítomnost nemůže tenhle handicap překonat. Celkový dojem: 45 %.(2.5.2010)

 • Anderton
  ****

  Detektív sa zdá spočiatku ako pomerne nezáživná "užvanená" krimi, kde vás dej nijako zlášť nepohltí. Lenže nejaký Gordon Douglas ide na to rafinovane, má ako eso v rukáve v podobe možno trochu netradične sympatického Sinatru a niektoré väčšie prekvapenia. Spoločensky angažovaná snímka, riešiaca homosexualitu v spoločnosti, korupciu na najvyšších miestach, justičné omyly, morálku, výčitky svedomia, alebo film využívajúci tieto témy na vyplnenie syžetu? Asi jedno aj druhé. Máme tu zopár femme fatale, ktoré sú krásne, ale až tak fatale nie sú, čo je jednoznačne plus, pretože záver nie je tak predvídateľný. Ten je dokonca podaný veľmi zaujímavou formou, ako flashback mŕtvej postavy, o ktorej vraždu tu celý čas ide.(30.3.2014)

 • monolog
  ****

  Frankie a jeho drsní detektivové, tento ovšem bez nadsázky a humoru... A je to škoda. Filmu něco chybí. Je to klasické dobře odvedené, ale ničím převratné dílo. Trochu mi vadila rozčleněnost filmu na dvě ne zrovna povedeně navázané části, jakoby spojili první a poslední díl seriálu... Taky je škoda nevyužití tehdejšího sexsymbolu Bissetky a naprosté zbytečnosti Lee Remickové, ženy s očima brutálního masového vraha, která se na Frankovu manželku, přestože to je taky dračice, moc nehodí. Ve výsledku slušné, ale člověk musí být milovníkem staré drsné kriminálky, nebo aspoň Franka Sinatry, aby se na to podíval víckrát.(15.7.2010)

 • andrii
  ***

  Čelím s hrdostí svému zrcadlu profesionality a cti. Férový polda, Pan spravedlnost, Frank Sinatra je svázán pupeční šňůrou s detektivním sborem, který klepne přes prsty dareby i "vyšší galérku." Definitivum satisfakce zásad však nepřichází. Je mu nasazen roubík vlastnímu kázání morálky. Nepřístupná "My way." Ukousl jsem si větší sousto, než jsem mohl polknout. Zavčasu jsem ho vyplivl, avšak pachuť z něho, zůstala mi na jazyku stát."(7.12.2014)

 • MartinezZ
  **

  Poněkud mi vadily ty táááhle dialogy z očí do kamery. Kdyby to zůstalo JEN u té detektivky, bylo by to možné víc než dobré. skoro dvě hodiny na tohle ale bylo už příliš moc. Navíc film postrádá nějaký děj, zápletku, vlastně jde o několik krátkých příběhů, pospojovaných dohromady jen přítomností hlavní postavy. Politicky a vůbec všelijak nekorektní film, ve kterém ve výsledku vůbec o nic nejde a ani hlavní postava, Drsoň, vám k ničemu nepřiroste, natož k srdci.(7.9.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace