Pravdivé lži

• Kanada

• Austrálie

Akční / Thriller / Komedie

USA, 1994, 135 min

A horse, a horse, my kingdom for a horse! Americká herka není tuzemský Šemík ani anglický plnokrevník, nejenže neskočí, ale ani neumí zařadit zpátečku. Arnie na koni v hotelu mi způsobil bezmála infarkt myokardu. Letošní šedesátník není Richard III. , ale umí nakrmit padouchy olovem, hladit parkety v tangu a pod Cameronovou taktovkou kupodivu i h-r-á-t. Přepychová akce. Senzační hlášky. "Pro mě je škoda kulky. Vzala jsem si Ramba. Děti- deset vteřin radosti a třicet let starostí. Příště, zlato, uhni. Tančíte tango? Ten chlap se mi líbí, ale stejně ho budeme muset zabít. Tady je má pozvánka... " ráže 9/10 :-)(4.8.2007)

Když se na jednom filmovém projektu sejde Arnold Schwarzenegger s Jamesem Cameronem, tak hodnocení nemůže být menší než 4*. Je tomu tak u obou Terminátorů a tenhle film není výjimkou. Svým pojetím pochopitelně vybočuje ze společné tvorby obou mužů, neboť v případě Pravdivých lží jde o výbornou akční komedii, ale dokázali, že i tenhle žánr dokážou zvládnout na jedničku! Arnold svým monotónním výrazem tentokrát i trochu šetřil a sem tam se i zasmál nebo pořádně nasral. Je to výborná podívaná, ať už si Arnoldovi odpůrci myslí, co chtějí. Já na jeho filmech vyrůstala a nedám na ně dopustit.(4.12.2014)

Skvelá akcia, vtipné hlášky a situácie proste úžasný film pri ktorom sa človek nenudí a dokáže ho pozerať stále.(14.2.2015)

Prvá polovica je o niečo vtipnejšia, druhá zase akčnejšia, osobne mi viac imponovala tá prvá. Scéna s „prostitútkou“ v hotelovej izbe bol predčasný vrchol filmu.(3.6.2015)

• StaryMech

Být méně krvavá, sexistická a xenofobní, mohla tahle akční veselohra o manželské krizi slušně pobavit. Leč zboží ze země neomezených možností (včetně možnosti uvést ve skutek trojjedinost kulturisty, guvernéra a atrapy vládního zabijáka) je halt takové, jaké je - ber, nebo nech.(25.12.2015)

Driv 4 hvezdy, po shlednuti v dnesni dobe, kdy se toci takove akcni slataniny, urcite hvezd 5. Chtelo by to treti tango, Boris a Doris team a True Lies 2 !! :-)(28.8.2016)

• macherano

Tak toto je este nerealnejsie ako rychlo a zbesilo uplne ze ako to dobre zacalo tak sa to domrvilo ked zacala ta manzelska roztrzka(2.9.2016)

Suverénní režie, brilantní akce, vynikající humor. K tomu Arnold s Jamie a Billem. Výborně namíchaný filmový koktejl. Dneska už by se zřejmě komedie na tohle téma asi netočila... 90%(22.9.2016)

Tradiční arnoldovský hrdina v netradiční roli žárlivého manžela. Skvěle promíchaná akce a komedie.(8.2.2017)

Dobrá akční komedie, která je vhodná k oddechu a odpočinku. Vždy když je v Tv tak sleduji.(21.8.2017)

Když jsem to viděla poprvé byla jsem nadšená. takřka rodinný film..koukali jsme se vždycky celá rodina na VHS(3.4.2018)

Tohle není jeden z nejlepších filmů s Arnoldem, tohle je nejlepší. Tenhle film netrpí na klišé (pokud vynecháme, že to dobře dopadne). Skvělý scénář. Na svou délku nenudí v žádném okamžiku. Vtipné scény a hlášky skvěle doplňují thriller. Až po několikátém shlédnutí jsem ocenil, že některé scény nebyly zpomaleny. Film vypadá dobře i po 25 letech. Některé kaskadérské kousky hráli přímo hlavní postavy. Rád se podívám i za dalších 30 let.(5.3.2019)

Jak jsem mohl zapomenout na tento klenot komediálně/akčního žánru? Kdo viděl, ví už svý, kdo neviděl, měl by to rychle napravit...(24.4.2019)

:-D(8.6.2019)

Skvely film, misty akcnak, komedie, rodinny... proste J. Cameron to promyslel skvele, herecke vykony netreba komentovat. To byla jedna velka parada. Kdyz tak patram v hlave ( 5 minut po dokoukani ) nebyla snad ani pasaz kdy bych se podival na hodiny nebo kolik zbyva do konce. Super! 85%. Ps: Skvely tanecek(8.6.2019)

Arnold prostě umí a toto je klasika všech klasik... 5hvězd(8.6.2019)

Takovýto film je prostě nádhera. Čistý, akční, zábavný film se skutečnými akčními scénami bez počítačových efektů, které v době vzniku filmu, ještě, díky bohu, neexistovaly. Ovšem o největší překvapivý zážitek z filmu se postarala Jamie Lee Curtis, která svým tanečkem u postele mi dokázala vystřelit oční bulvy až na měsíc.(11.6.2019)

WOW! Tenhle film má všechny aspekty pro to, aby se stal kultovním! Jemie Lee ve spodním prádle je taková třešnička na dortu.(2.8.2019)

Super film z Arnoldem někdy sem se i zasmál ale akce běží ve filmu dost rychle a docela dobrý konec(20.9.2019)

1 10 20 29 35 36 37 38 následující >>