Zvláštní agent Harry Tasker (Arnold Schwarzenegger) vede dvojí život. Plynule mluví šesti jazyky, je dobře vycvičen pro kontrašpionáž a pracuje jako mezinárodní špión pro vládní organizaci nejvyššího utajení, ale jeho žena Helen (Jamie Lee Curtis) už patnáct let věří tomu, že má za muže obyčejného nudného obchodníka s počítači. Harry má všechny schopnosti, prostředky a odvahu chránit svoji zemi... jen jestli dokáže ochránit také svoje manželství? (Bontonfilm)

RobinPM100

James Cameron patří mezi mé oblíbené režiséry, jeho filmy mají duši a neopakovatelné kouzlo. Stejné platí i pro Pravdivé Lži, kde Harry Tusker, hlavní hrdina v roli Arnolda, je jakási ještě vtipnější a odvázanější verze James Bonda. Zároveň je to vztahový smolař, který pro samou akci nemá čas na svou manželku. Vše se ale k dobrému obrátí a z našeho hrdiny je polepšený agent, jehož skvělý vztah se ženou by mu mohl závidět kdejaký nefunkční pár. Ve vedlejších rolích se blýskne fantastickým výkonem Bill Paxton alias "Carlos" - agent psycholog, jenž se ve filmu snaží ohromit znuděné paničky trochou toho agentského dobrodružství. ()

PTomA

Sry, tohle fakt není klasika. Cameron je dement, pokud si nevšiml, že by bylo dobré občas použít nůžky, protože zápletka a její realizace působí unaveně a nevtipně. Akční scény jsou v Rambo duchu a neuspokojí ani nepřekvapí. Jime, takhle fakt ne. 4/10 ()

hrumsrt

Po dvou Terminátorech jde o třetí, a jelikož Cameron už zanevřel na cokoli kromě Avatarů tak i poslední, spolupráci dvou železných mužů - James Camerona a Arnolda Scharzeneggera.  A je hrozně poznat, že tihle dva si u filmu sednou.. A nutno říct, že ani jeden by nebyl takový bez druhého.. Pravdivé lži jsou na Jamese Camerona překvapivě bez kdejakých technobláznivin a jde o tradiční akční špiónskou žánrovku.. Neuvěřitelně devadesátkový film, kde tenhle balanc mezi komedií a akcí možná kraloval filmovému žánru.. Samozřejmě všichni řeknou, že ten Terminátor je u Arnieho nejvíc, ale upřímně, copak to byla taková herecká zkouška? Já si to ani po letech prostě nemyslím a daleko více pro mě Arnold ukazuje svoje profesní kvality v Predátorovi nebo právě zde v Pravdivých lžích.. Příběh o týpkovi, co žije dvojí život a využije jeden když to vypadá, že se mu hroutí ten druhý..  A málokdo ví, že jde o remake (já to třeba nevěděl), akorát, že ten nemá ani zdaleka tak zvučné jména.. Zajímavý balanc mezi žánry, kde Arnold dokazuje, že není jen akčním hercem. Fantastické jsou zejména dvě scény... První je čistě akční, kde Arnold vyškolí pronásledovatele v záchodovém prostředí, kdy jsem dost dlouho věřil, že půjde o vrchol filmu... Ovšem pak přijde druhá, tedy striptýz Jamie Lee Curtis, která nejen že je lahodná na pohled, ale zde i příběh odhalí svoje kouty... Byl ten parodický záměr od začátku? Báječná podívaná, kterou jen vytrhává místy nevyrovnané tempo, avšak vrcholící fantastickým akčním finálem.. Není nad devadesátkového Camerona! 80% ()

Nerajohn

Kdo by neměl rád scénu na záchodech, na dálničním mostě nebo se stíhačkou ???? Vynikající role Toma Arnolda. Ale teď už končím, protože můj kůň už slábne. ()

Groower

Po dalším shlédnutí, můžu jen potvrdit svoje absolutní hodnocení. Neuvěřitelně zábavnej Arnold, kterému role agenta skvěle padne. Myslím ,že David Hasselhoff přišel o svojí pozici největšího akčního hrdiny :-) ()

vofo

Vynikající akční komedie, kde si Arnie s Jamesem dělají srandu i ze sebe a jde jim to neuvěřitelně skvěle. ()

collapse

Akční rodinná komedie, která nestojí jako v ostatních Arnoldovo filmech na jeho svalech, ale ději, humoru a hereckých výkonech. Alespoň do 15ti let byl Arnold můj hrdina a herec číslo jedna, teď už ale bohužel jeho filmy moc nemusím, spoustu jich upadá do zapomění (Komando, Dvojčata....), ale tohle je držák, kterej mě bude bavit asi pořád. K tomu všemu vyníkající hudba a hlavně Jamie ()

Dexter666

Je to síce prestrelená hlúpostka, ale tak vtipná a oku lahodiaca, že nie je dôvod, prečo sa pri tomto filme zaoberať nelogičnosťami a o mnoho príjemnejšie je nechať sa unášať zábavným a pútavým dejom s Arnieho charizmou, ktorému tentokrát viac ako dobre sekundujú viaceré postavy filmu. ()

Muso

Akčná komédia doslova a dopísmena. Jeden z najlepších akčniakov v ktorom som mal tú možnosť vzhliadnuť pána guvernéra. Vtipné scény a dialógy, zaujímavé charakterové postavy, akčné scény natočené dosť reálne a ktomu hodne svižné tempo..tak toto si dám určite ešte raz:) ()

Riker

Tohle je akčně komediální jízda jaká se vidí málokdy. Arnie mě opravdu přesvědčil a Jamie Lee je v tomto snímku kočka. Při scéně s prostitutkou slintám dodnes. :-) Zábava, nářez a vizuální orgasmus. Pane Camerone děkuji. ()

`barocco

Priznam sa ze ked som si kupil DVD a pozrel si film prve co ma napadlo bolo: Tak tato vecicka je natocena vo velkom style, kto ze to reziroval? James Cameron? Tak to potom vysvetluje mnoho... Ale skade sa zobralo tolko gagoveho humoru? Spluscenarista Claude Zidi, nestor to europskeho komedialneho zanru.... tak potom je to jasne. Dokonala zabava, spojenie humoru a akcie v rezii krala stopercentnej zabavy Jamesa Camerona. Arnoldov konsky okuzlujuci usmev musi odzbrojit kazdeho kto by mu chcel vycitat ze nie je herec a vysoka, dlhonoha Jamie Lee Curtis je prave tou zenou ktora sa k robustnemu Arnoldovi hodi... To ze akcne sceny doslova vyrazaju dych su pri reziserovi Cameronovi uz povinnostou voci divakovi a tak uz neostava len dodat ze tvorcom sa podarila skutocne vtipna, akcna a zabavajuca chutovka.... ()

david666

Ač trošku schizofrenní film (přes hodinu téměř čistá komedie, pak Schwarzenegger zlikviduje pár budov, cest apod:-)), i přes svou délku si drží spád a pořád je se na co dívat. Výborný Arnold (možná jeho nejlepší komediální role), plno skvělých vtipů a perfektní přerod J.L.Curtis v sexbombu (do shlédnutí Pravdivých lží by mě ani nenapadlo tuto herečku brát za sex symbol). ()

Gotlike

Jeden z nejlepších Arnoldových filmů. Je to akční a zároveň vtipné, třeba ta honička na koni, fakt paráda. Samozřejmě skvělá režie. Prostě Cameron a Arnie, to je dokonalá dvojka, takže proto pět hvězdiček! ()

Pravdivé lži míří na Disney+

Pravdivé lži míří na Disney+

21.05.2019

Poměrně překvapivá zpráva přichází od serveru Collider. Producent, režisér a scenárista McG (Tohle je válka!, The Babysitter) plánuje televizní verzi Pravdivých lží pro streamovací službu... Disney+?… (více)

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Klep roku: Schwarzenegger padouchem v Avatar 2

Klep roku: Schwarzenegger padouchem v Avatar 2

18.09.2013

Užijte si tuto představu, dokud ji James Cameron nebo někdo z 20th Century Fox nevyvrátí. Filmový web Latino Review ale tvrdí, že má informaci z „top level" zdroje. Stručně a jasně: Arnold… (více)

Pravdivé lži jako seriál

Pravdivé lži jako seriál

14.09.2010

James Cameron dlouho mluvil o pokračování svého nejlepšího (slyším ze zadní řady nějaké námitky? ;-)) filmu. O dvojku se zajímali i Arnold Schwarzenegger a Jamie Lee Curtis, představitelé manželů… (více)