Zvláštní agent Harry Tasker (Arnold Schwarzenegger) vede dvojí život. Plynule mluví šesti jazyky, je dobře vycvičen pro kontrašpionáž a pracuje jako mezinárodní špión pro vládní organizaci nejvyššího utajení, ale jeho žena Helen (Jamie Lee Curtis) už patnáct let věří tomu, že má za muže obyčejného nudného obchodníka s počítači. Harry má všechny schopnosti, prostředky a odvahu chránit svoji zemi... jen jestli dokáže ochránit také svoje manželství? (Bontonfilm)

horor2

Originál jsem neviděl a ani nikdy vidět nechci, protože toto je MISTROVSKÉ! Parádní Schwarzenegger, který se mrkne na zoubek své ženě Jamie Lee Curtis a do toho se vypořádá s teroristy. Super akcí nabitá špionážní komedie. SRDCOVKA :-) ()

subic

Zábavný takový odlehčený akčňák z devadesátek s Arnoldem a neuvěřitelně ukrutně sexy tehdy pětatřicítka Jamie Lee, co chceš víc? To ještě Cameron točil slušné filmové šlehy, než mu pak zmodral a zavatarovatěl mozek. ()

Blazkowicz

Tak do poloviny super, ale tou zápletkou s manželkou jde celý film do kytek. Totálně to přeruší děj a pak se naváže až ke konci. Místo toho by se ty dvě dějové linky měly prolínat když už a ne to utnout, dát tam vsuvku a pak teda zase pokračovat. Navíc to film hrozně prodlouží. Mě to teda připadalo ukrutně dlouhé a na konci už bylo přehršel akce. Rozhodně Arnoldův lepší film, ale žádný zázrak bych v tom neviděl. 3+* ()

JosefTomas

Cameron z trochu jiného soudku. Film je zajímavý, akční pasáže mají šmrnc, je pojat na zápletku vtipně a většina scén je až tak moc neuvěřitelná, až je popravdě vtipná, Arnold má roli, která mu celkem padne a Cameron opět dokázal z toho filmu vytěžit co šlo. Pro někoho může být film spíše zklamáním, protože to není Cameron, jakého známe, je to něco jako Jackie Brown od Tarantina. Trochu se to vymyká z jeho tvorby a nemusí to sednout každému, mě ano, tudíž vidíte vyšší hodnocení. ()

OJan

Opravdu dobrý film se skvělou zápletkou i dějem, místy vtipné, akorát konec je trochu přehnaný. |90%| ()

Mkartaylas56

Neskutečný nářez. James Cameron prostě umí a tentokrát to ukázal i v komediálním žánru, protože hergot, tomu filmu snad nic nechybí! Vtipné je to skutečně od začátku, až do konce, má to strašně přestřelené, ale zároveň strašně zábavné a nápadité akční scény, výborného a za každé situace charismatického Arnolda, společně s neméně skvělou Jamie Lee Curtis po boku a celé to vede kupředu (jak jsem již psal) zábavně a místy i celkem chytře napsaný scénář, leč příběh jako takový je ve finále hrozná konina. Takže navíc s přihlédnutím k mezím žánru musím Pravdivým lžím jednoznačně napálit plný počet, i když jsem toho s Arnoldem zase tak moc neviděl, tak bych řekl, že jde o jeden z jeho nejlepších filmů (což za mě platí i pro J. Camerona) a moc rád si někdy tuhle pecku dám znova. 95% ()

adamix

Spoločne s T2 najakčnejší film 90. rokov. Jedine od Camerona :). Arnold si tu vystrieda všetky svoje kultové pózy, obzvlášť tie terminátorské, Curtis je pri jednej scéne skutočne hot a spolu im to celkom sadne, aj keď na svoje pomery je to skutočne netradičná dvojica. Najväčším plusom je okrem striedania žánrov aj brutálna akcia. Kto prahne po akcii, toto je jeho detské pieskovisko. Hromada prestreliek, naháňačka kôň vs. motorka, naháňačka vrtuľník vs. limuzína (na polorozpadnutom moste), prestrelka plná guliek a výbuchov v tábore teroristov, zápasiace ženy, výbuch atómovej bomby a aby toho nebolo málo, tak aj stíhačka vs. teroristi v mrakodrape vo forme záverečného zúčtovania. A ako čerešnička na torte nerozpoznateľná ikona epických filmov Charlton Heston v roli riaditeľa organizácie tajných agentov. Na ,,romantickú" komédiu, v ktorej sa rieši manželská kríza dvoch protagonistov až príliš, ale funguje to, hlavne kvôli kráľovi akčného žánru. Hereckému aj tomu režisérskemu. Skoro za 5*. ()

PAVLIS

Překvapivě i v roce 2022 stále vtipná, zábavná a vtahující akční komedie. Negativa vidím jen dvě. Arnoldovo toporné neherectví a v několika osobních soubojích jde dnes už o trochu zastaralou Rambo akci. Vlastně vidím ještě jedno „negativum“. Řada skvělých scén se dokáže tak dobře vepsat do paměti, že je potom menší chuť k opakovanému vidění. 3.9.2022 - ČSFD 80% / 73% IMDb ()

bohhous22

No akční prdel jak vrata, vážení! Každý z hlavních hrdinů si jede rozdvojenou identitu.Jamie Lee Curtis stačí odhodit háv upjaté frigidní podpantoflačky a rázem všem dokáže, jaká sexbomba se pod slupkou skrývá.Nejlepší je ovšem pseudoagent Bill Paxton 😂Ty hlášky před Arniem jsou legendární.Scény s vrtulníkem plus zátah v karavanu a následné výslechy obou výše zmíněných jsou jednoduše srací.Vynikající akční pecka,u které není na škodu vyhnout se originálu. ()

Grellenort

Jeden z Arnieho nejlepsich filmu. Honicka na koni je super a scena v hotelu nema chybicku :-). A BTW: veril jste nekdo ze Cameron necha tu atomovku vybouchnout? Po 11/9/2001 uz by mu to asi neproslo. ()

Předseda

Původní "Podtrženo, sečteno" bylo svižnou komedií a tak to mělo zůstat! Proč mám u filmu dřepákovat hodinu navíc? ()

(fjw)

Arnold a Cameron - zaručená zábava:) Skvělé hlášky:) - "Ženský, bez nich to nejde a zabít je nemůžeš","Tak upaluj" :DD ()

wendus92

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů s Arniem (a filmů vůbec). Opravdu skvělá akční, ale i komediální podívaná s výtečnou Jamie Lee Curtis. A myslete si co chcete, Arnie také umí hrát. ()

krivkin

perfektní parodie na akční filmy a zejména Jamese Bonda (i když bondovky jsou vlastně tak trochu parodie sebe sama), pojatá jako co možná nejulítlejší béčko s maximálně áčkovou kvalitou :-) ()

Gadamf

Jemne nadpriemerná akčná komédia. Herecké výkony sa mi páčili a dávam o jednu hviezdičku viac, než som chcel za mladú Elizu Dushku. ;) ()

DooFooS

Skutečně, tady Arnold opravdu i hraje, ale není to naštěstí jen o něm… od scénáře počínaje, přes výkony ostatních herců a k tomu neotřelé akce i triky daly vzniknout opravdu pohodové akční komedii se vším, co tato dvě slova znamenají. ()

Nekrofil

Ultimatívna akčná komédia! Skvele napísaný scenár je v tomto filme rovnako geniálne zrealizovaný perfektnou zostavou hercov. Schwarzenegger dokazuje, že svoj status akčného superdrsňáka dokáže brať aj s nadhľadom a Tom Arnold je vo svojej role proste božský! A Cameronova réžia? Povedzme si pravdu, sklamal už niekedy Cameron ako režisér? Perfektný film, ku ktorému sa vždy s radosťou vrátim. Dávam 100%. ()

Pravdivé lži míří na Disney+

Pravdivé lži míří na Disney+

21.05.2019

Poměrně překvapivá zpráva přichází od serveru Collider. Producent, režisér a scenárista McG (Tohle je válka!, The Babysitter) plánuje televizní verzi Pravdivých lží pro streamovací službu... Disney+?… (více)

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Klep roku: Schwarzenegger padouchem v Avatar 2

Klep roku: Schwarzenegger padouchem v Avatar 2

18.09.2013

Užijte si tuto představu, dokud ji James Cameron nebo někdo z 20th Century Fox nevyvrátí. Filmový web Latino Review ale tvrdí, že má informaci z „top level" zdroje. Stručně a jasně: Arnold… (více)

Pravdivé lži jako seriál

Pravdivé lži jako seriál

14.09.2010

James Cameron dlouho mluvil o pokračování svého nejlepšího (slyším ze zadní řady nějaké námitky? ;-)) filmu. O dvojku se zajímali i Arnold Schwarzenegger a Jamie Lee Curtis, představitelé manželů… (více)