Zvláštní agent Harry Tasker (Arnold Schwarzenegger) vede dvojí život. Plynule mluví šesti jazyky, je dobře vycvičen pro kontrašpionáž a pracuje jako mezinárodní špión pro vládní organizaci nejvyššího utajení, ale jeho žena Helen (Jamie Lee Curtis) už patnáct let věří tomu, že má za muže obyčejného nudného obchodníka s počítači. Harry má všechny schopnosti, prostředky a odvahu chránit svoji zemi... jen jestli dokáže ochránit také svoje manželství? (Bontonfilm)

Gotlike

Jeden z nejlepších Arnoldových filmů. Je to akční a zároveň vtipné, třeba ta honička na koni, fakt paráda. Samozřejmě skvělá režie. Prostě Cameron a Arnie, to je dokonalá dvojka, takže proto pět hvězdiček! ()

mandella

Kamenný Arnold Schwarzenegger, odvážná a ve striptýzu velmi sexy Jamie Lee Curtis a srandovní teroristi. Podařená parodie, kterou můžu vidět co půl roku a vždycky mě pobaví ()

lopja

Jedna sa o jednu z Arnoldovych komedii ale tuto by som definoval ako najlepsia. Jednoznacne hlavny hrdina Arnold Schwarzenegger nieje typ do komedii ale takato kombinacia akcneho filmu a zaroven komedie pod vedenim znameho rzisera James Camerona bola pre neho ako usita.Naozaj skvela akcna komedia pri ktorej sa aj zasmejete a trosku pobojite. Film ma viac ako 2 hodiny ale v spojeni s perfektnymi efektami a vynikajucou hudbou sa urcite nudit nebudete.Doporucujem pozriet. ()

halberdier

Pokud existuje v každém filmovém žanrů dokonalý film, tak na poli akční komedie tuto nálepku mohou směle získat právě Pravdivé lži. Vynikající akční film okořeněný i skvělou komedií, důkaz toho, že i Arnie umí něco "zahrát" a ukázka toho, jak je James Cameron vynikající filmový řemeslník. ()

Sentinel

Jeden z nejlepších Arnieho filmů, přesto nevidím důvod sahat k pěti hvězdám. Ano, Cameron je Pan Režisér, ale všechna svá esa už očividně vytasil u Terminátorů. Pravdivé lži jsou tak "jen" velmi dobrá akční komedie s asi nejlépe hrajícím Schwarzíkem. ()

JohnTheOne

Cameron pro mě byl génius už hodně dlouho, ale netušil jsem, že si může svojí reputaci ještě vylepšit. Tohle je dokonalý, srandovní, superakční a úplně ujetý. Honička koně a motorky v hotelu, bitka ve stíhačce, milenci a atomovka, padající a střílejíci uzi nebo jen takový hříčky jako vybitá baterka v kameře... Nemůžu jinak než pět hvězd. ()

brasek

Akčná pecka s Arnoldom... hodnotím za štyri hviezdičky, aj keď časť námetu je prevzatá z francúzskeho snímku Podčiarknuté, sčítané. ()

Laci

Spočiatku vyzeral film ako veľmi dobrá akčná oddychovka no postupne upadá čím ďalej tým viac až na dno rodinnej zábavy. Ale keď si odmyslím tú naivitu, nereálnosť úplne každej scény vo filme a Arnieho xicht, tak je to celkom podarený film. Vetu "najskôr ťa použijem ako štít, potom zabijem tam tých dvoch strážnikov a potom som rozmýšľal, že ti zlomím väz" som si musel pustiť asi 4x :-) Niektoré hlášky sú pamätihodné, no aj tak by som film zaradil k nudným rodinným filmom (už len pre to, že na záchrane sveta sa podieľa celá família, nehovoriac o ďalších trapasoch). ()

tyzmrde

Nejlepší Arnoldovka a nejlepší film Jamese Camerona... prostě film jak má být a Terminator a Avatar mi ze srovnáním tohoto filmu příjdou směšné.... ()

Trinculo

Pár scén, které stojí za to tu je. Například ta jak je Arnold pod vlivem séra pravdy a promlouvá ke svým mučitelům. Ovšem to je nutno slyšet v orignále s jeho nezopakovatelným přízvukem. A dobré je, že tohle je v podstatě parodie na Arnoldovy klasické hrdiny. ()

nolme

Nejlepší film s Arnoldem, který znám (jen malilinko před terminátorem). Zábavný, akční, chytlavý. A Jamie Lee Curtis? Dali si tenhle film spolu obře dobře!! ()

superzurda

Akční znamená, že se hodně střílí a komedie, že se budu smát. Cameron to s Arnoldem umí a tady nám předvádí velkou a zábavnou podívanou ()

Jirkav77

Nádherný film, kde Arnie ukázal, že je opravdu formát, který si dovede udělat srandu sám ze sebe a všech filmů, které natočil předtím. Klobou doků. Jinak dobrá akce, dobrá komedie, všeho tak akorát. ()

Pravdivé lži míří na Disney+

Pravdivé lži míří na Disney+

21.05.2019

Poměrně překvapivá zpráva přichází od serveru Collider. Producent, režisér a scenárista McG (Tohle je válka!, The Babysitter) plánuje televizní verzi Pravdivých lží pro streamovací službu... Disney+?… (více)

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Klep roku: Schwarzenegger padouchem v Avatar 2

Klep roku: Schwarzenegger padouchem v Avatar 2

18.09.2013

Užijte si tuto představu, dokud ji James Cameron nebo někdo z 20th Century Fox nevyvrátí. Filmový web Latino Review ale tvrdí, že má informaci z „top level" zdroje. Stručně a jasně: Arnold… (více)

Pravdivé lži jako seriál

Pravdivé lži jako seriál

14.09.2010

James Cameron dlouho mluvil o pokračování svého nejlepšího (slyším ze zadní řady nějaké námitky? ;-)) filmu. O dvojku se zajímali i Arnold Schwarzenegger a Jamie Lee Curtis, představitelé manželů… (více)