Epizody(8)

Svět sužují zlí duchové, a trojice mladých se proto pustí do vyšetřování paranormálních jevů. V sázku přitom musí dát i to málo, co mají, aby odhalili ďábelské spiknutí. (Netflix)

Persephone9

No ale zasa mne to pride ako svieza novinka narozdiel od ostatnych veci co netflix vydava. Velmi mi to stylovo pripomina Sherlocka a aj prvy ton intra maju rovnaky. Hlavny hrdina je taky mlady sherlock, jeho autisticky kamarat je watson a lucy je taka Molly. Dokonca sa tam aj niektori herci zo Sherlocka objavili. Takze za mna urcite prekvapenie a prvu polovicu som zblajzla pocas dlhsieho letu ako nic. ()

Marceloo

Taký klasický seriál od Netflixu, v ktorom sa mieša všetko možné a krok za krokom si koleduje o zrušenie už po prvej sérii. Hlavná trojica mi bola velmi sympatická a Ruby Stokes mi svojím výzorom a hereckým prejavom velmi pripomínala Lucy Lawless v Ash vs Evil Dead, takže by som ju velmi rád videl v nejakom hororovom celovečeráku. Tu je hororových scén len zopár a aj tie, ktoré tu sú, obsahujú len pomerne smiešnych digitálnych duchov a v podstate sú úplne neškodné. Aj dej je akosi nie úplne celistvý, vela vecí zostane nevyriešených, postavy sa zjavujú a miznú v chaotickom poradí a skrátka je tu vidieť, že tvorcovia nemali jasnú víziu. Ako pozrieť sa to dá, ale byť dnes vonku lepšie počasie, asi by som to po prvej epizóde už nezapol. Odporúčam skôr podobne ladené The Order alebo Locke & Key, ktoré sú tiež na Netflixe, ale kvalitou sú úplne niekde inde. ()

IZFNP

Fajn YA duchárina, kde sa deti síce väčšinou chovajú stupídne, ale stále sú pomerne sympatické a dej zábavný. Mytológia je jednoduchá a triky sú seriálový priemer, ale stačí to. Atmosféru to má, úvodné titulky sú chytľavé a tých 8 dielov ubehne ako nič. Snáď tomu Netflix ešte aspoň jednu sériu odklepne. EDIT: Netflix seriál zrušil po 1. sérii *smutný smajlík* ()

xKatiex

Pred tromi rokmi som náhodou objavila knižnú predlohu tohto seriálu a bola to láska od prvej strany. Seriál podstúpil mierne zmeny oproti predlohe,  ale sú natoľko zanedbateľné, že mi neprekážajú. Atmosféra je vynikajúca aj vďaka hudbe, prostrediu Anglicka no najväčšiu zásluhu na tom, že netrpezlivo čakám (a dúfam, že sa dočkám) druhú sériu má hlavná trojica hrdinov. Efekty by mohli byť občas lepšie (to je asi jediný aspekt, kde je vidno menší rozpočet), ale ako atmosférická ducharina (nielen) pre YA publikum to ako celok funguje. ()

Chen

Kdo chce nablýskanou podívanou v hollywoodském stylu (triky opravdu nejsou špičkové), utře lidově nudli a může spustit své klasické brblání o úpadku Netflixu. Ovšem, já jsem si tuhle podívanou užil. Má to správně "britskou" atmosféru, sympaticky nesympatické postavy a hlavně zajímavě načrtnuté universum. ()