Epizody(6)

Dokumentární seriál, ve kterém Harry a Meghan promluví o různých peripetiích, které museli bok po boku překonat od prvního rande až po odchod z královské rodiny. (Netflix)

fixaman

Místní hejty a nízké hodnocení chápu tak, že většina hodnotících hltá bulvár a věří všemu, co se v něm píše. Každopádně asi nejzajímavější pro mě bylo, když jsem si uvědomil, že celá královská rodina se vlastně v ničem neliší od Kardashianovic klanu, jde jim jen o slávu a moc, stejným způsobem k tomu využívají média a neštítí se ničeho. Je dobře, že někdo má konečně koule ukázat na to, jak jsou zkažení. Skvělý dokument. Top komentář: zorrra (Pro monika.lavri: Ááá, potrefená husička se ozvala. Jdi si otevřít Blesk, dezolátko :)) ()

Ben Nevis

Dodívala jsem se do konce, akorát to bylo unguilty torture. Milovníci královské rodiny se o rodině moc nedozvědí. Jenom, že Meghan neměla s královnou problém ( dodatečná editace po její smrti?). Špína se kydá hlavně na staršího bratra a Kate. Nepodložené spekulace o závisti a mediálním boji. Asi jim nedošlo, že kolem zásnub, svatby apod. byl největší zájem a pak už média zajímají jenom přešlapy a skandály? A zbytek je reklama na rasismus. Adorace všeho černošského pod záminkou antirasismu. Jakákoliv kritika je rasistická. Tento pár se odstěhoval do Kalifornie za účelem soukromí, a proto píše knihy a vydává dokumenty. Asi bude H&M druhá sezóna o tom, jak se strhla mediální lavina po tomto dokumentu. ()

Psycho.R odpad!

Netflix se inspiroval u HBO a jeho pseudodokumentů o Jacksonovi a Allenovi, kde jsou pečlivě vybráni lidi, kteří budou kydat špínu, ale z protistrany nikdo nepromluví (členové královské rodiny odmítli, ale to neznamená, že nemohli mluvit jiní). K celému jsem přistupoval nezaujat, jelikož jsem o tomhle sváru moc nevěděl. Během krátké doby mi Megan (která mi dříve přišla milá) dokázala, že je to uplakaná, věčně fňukající a rozmazlená holka se sebevědomím velkým jak Everest. Ve skutečnosti, pokud nejste černý či homosexuál, pak jste bílej hajzl a ještě hůř snad máte ještě titul. Nekonečné plivání, které je obhajováno "důkazy" které jsou vytržené z kontextu nebo úplné spekulace, které znějí věrohodně, pokud je předložíte jako jediný možný způsob pravdy. Pokud se někdo přivdá do královské rodiny, musí vědět, co ho bude očekávat, neboť čte tisk a jistě ví, co se píše o ostatních z této vládnoucí rodiny. Jsem však rád, že Harry zde vystupuje spíše neutrálně, je vidět, že má své blízké rád a sám je hlavně rozervaným člověkem, který neměl lehký život (od úmrtí maminky po princovské povinnosti), proto hledá hlavně klid a lásku. Je však silně zmanipulován ženou, kterou miluje a chce ji podporovat. Megan je Yoko Ono rodu Windsorů. A třešničkou na dortu je její neustálé zpodobňování k princezně Dianě, což je extrémně neuctivé. ()

tereez

Kristova noho, to byla opakující se nuda, ale tak aspoň jsem při tom stihla spoustu dalších věcí. Tak nějak mi z jejich vystupování vyplývá, že určitou míru pozornosti a dramatu oba k životu potřebují, a tak nezbývá, než se těšit, až jim za 5 let nabídne Netflix účinkování v něčem obskurním typu Výměna manželek, kde nám konečně ale už finálně budou moci říct šokující pravdoucí pravdu o tom, že je britskej bulvár jeden z nejdrsnějších a že pozice v britské monarchii jsou spíš celoživotní nevděčná práce než luxus na kolečkách. No šok, vůbec jsem to nečekala, nikdy jsem o ničem podobnym neslyšela. Omfg. ()

Trixinka

Špinavé rodinné prádlo se má prát za zavřenými dveřmi. Ne ho dát k vyčištění bulváru ala Netflix, a udělat z toho teatrální show. Paradoxně největší část z dokumentu byly stížnosti a rozčarování na chováním bulváru, kterého se tak chtěli zbavit a mít konečně soukromí. No nevím, zda tento dokumentární počin byl to pravé ořechové. Pravdu, jak to skutečně bylo mezi Harrym, Meghan a zbytkem královské rodiny se stejně nedozvíme, palác zachovává jako už tradičně mlčení, a k seriálu se (podle mého pochopitelně a správně) nevyjadřuje. Meghan na mě působila jako v roli největší chudinky na světě, ona je ta hodná, dokonalá, skvělá, chytrá a ostatní jí jenom ubližují. Nemyslím si, že tomu tak zpočátku bylo, ovšem pokud si myslela (jako že asi ano), že když si vezme prince z královské rodiny, tak bude její život plný příjemných událostí a pohody, tak asi po svatbě hodně rychle vystřízlivěla. Harry mě přišel (bohužel to tak musím napsat) jako chudák, který to vlastně v konečném součtu schytal nejvíc - rozhádal se s rodinou, přišel o přátele, opustil svou vlast. Místy v dokumentu bylo vidět jak ho to mrzí, jak neví co říct. Bohužel ale bylo také vidět, že se místy za Meghan stydí (např. při ukázce jak se klaněla královně - mimochodem nevěřím tomu, že jí nikdo neukázal jak se má uklonit, ani Harry, když s ní ke královně šel...vždyť to bylo otázka pár sekund ukázat pukrle). Celkově je dokument pojatý jednostranně, logicky tu chybí vyjádření druhé strany - Harryho otce, královny, bratra..... Jak už jsem psala, pravdu se nikdy patrně nedozvíme, ale dle mého názoru bude vina na obou stranách. ()

rublik05 odpad!

Kdyby pan vévoda a paní vévodkyně zůstali u toho, že se dokument bude věnovat čistě jejich vztahu a lásce, popřípadě divákovi přiblíží zvyky a tradice královské rodiny, vše by bylo naprosto v pořádku. Oni se však rozhodli, že se vydají cestou naprosto odlišnou. Rozhodli se dokument pojmout jako takovou malou osobní mstu, tedy kulantněji řečeno, rozhodli se, parafrázuji, zahrabat vzniklé příkopy a urovnat spory s rodinou, a také vytáhnout na svatou válku s britským bulvárem. Obojí ve finále působí jako neskutečná fraška, vévoda i vévodkyně po celou dobu působí jako dva malí uplakánci, proti kterým se spiknul celý svět, sami sebe stylizují do role jakýchsi bojovníků za pravdu, což je místy opravdu velice úsměvné. Nad většinou jejich výroků, nebo výroků dalších účastníků, jsem se neskonale pobavil, dělala by se z toho výborná parodie. Kdybych to ale měl brát nějak vážně, tak na mě Harry a Meghan působí spíše jako prvoplánové okopávání kotníků, účastníci dokumentu až příliš okatě hrají na city, přičemž se neostýchají využívat klamavé či vyloženě lživé argumenty. Seriál vnímám jako nudnou, nezáživnou, neuctivou a lživou zbytečnost, kterou si oba dva mohli ušetřit. To by jim ale skutečně muselo záležet na onom zahrabávání příkopů. Každopádně oběma přeji jen to dobré, příště už ale prosím přijděte s něčím normálním. 0/10. ()

saluki

Wtf was that. Cele by se to dalo shrnout do hodinoveho dokumentu, takhle mame sest hodin smutneho piana a brecicich bohatych lidi. Nekdy bylo tak ze 2% zajimave, videt veci z jejich pohledu, ale pak to vzdy zabilo dalsi piano a dalsi breceni. Je to jak verbovani do sekty svate Meghan. Pritom ve skutecnosti muze byt treba fajn zenska..? Hehe ()

Micoldee

Rozporuplné. Pokud mám hodnotit situaci v královské rodině, stále si nejsem jistá, na čí jsem straně. Je jasné, že každý příběh má dvě strany. Co se týče zpracování dokumentu, tam bych viděla pár mezer. Na to, jak silné je to téma, to bylo ve výsledku celkem nudné. ()

ZHODNOTITEL

Stopáž by mohla být výrazně kratší. Obsahově to není nic moc nového. Opakuje se to v průběhu let pořád dokola a někteří jsou z toho vždycky paf. ()

deizolator

Já dávám pět hvězd, které bych sám od sebe před shlédnutím nečekal. Dávám je za obsah i formu, shlédl jsem velmi detailně a některé pasáže i víckrát. Harry a Meghan poukázali na nesmyslnost pokrytecké anglické taškařice, kterou královská rodina hraje pro svou zemi skrze škodolibá média. Harry je hrdina, který neváhal obětovat vše pro svou lásku, žádný podpantofelník. Oba jsou čestní s dobří lidé. Královská rodina jsou jen nastrojené opičky hrající divadlo v zlaté kleci, do které lid sarkasticky tluče tyčí pod heslem “You pose, we pay”. Středověký tyjátr na jarmarku. Téma rasismu vnímá sice Meghan po americku až příliš citlivě, ale Anglie způsobila skrze kolonialismus tolik utrpení, že si ani náznak rasismu nemůže dovolit. Běloši jsou v Commonwealthu menšinou a měli šanci se podle toho začít chovat. Meghan mohla a chtěla pomoct. Královská rodina prokázala, že jsou jen připomínkou starých, pro ně dobrých časů, a že patří do propadliště dějin. Harry for president! ()

wocicko odpad!

Scénář nudný, a repetitivní, zápletky nerealistické, herecké výkony - hlavně u brečení - hodně amatérské. Být Netflixem, s těmito herci už smlouvu neprodloužím :-D ()

blondboss

Žiaľ, v tomto prípade účel znesvätil prostriedky. Príliš jednostranný dokument aj napriek faktu, že kráľovská rodina sa odmietla vyjadriť. Hodnotovo nastavený tvorca takýto paškvil nevypustí do sveta bez toho, aby sa mohli vyjadriť všetky strany. Takto mi to len prišlo ako hlavne Meghanino kydanie na kráľovskú rodinu a monarchiu ako takú, aj keď je možné uznať, že isté momenty rozhovoru môžu vyznievať dôveryhodne. To ale nie je ospravedlnením za to, že niekto potreboval zarobiť. Škoda toho, čakal som niečo hodnotnejšie. 40 % ()

NikaIn

Prečo by nemohli aj oni povedať svoju časť príbehu,ak niekto nemá problém rozprávať o nich,podkopávať ich charakter a šíriť dezinformácie. Každá minca má dve strany a ja sa vždy chcem dozvedieť obe verzie,aby som si vytvorila svoj názor. ()

brasek odpad!

Naozaj zaujíma toto niekoho? V každej rodine sú problémy, v každej rodine sa niečo rieši ale len málo je takých, ktoré sú ochotné sa predať. Bulvárna prostitúcia. ()